0
Menu
Efferalgan Paracetamol 250 mg voor kinderen, 12 smelttabletten
Medicijnen zonder recept

Efferalgan Paracetamol 250 mg voor kinderen, 12 smelttabletten

Merk : UPSA BMS UPSA BMS
gebruikt voor :

Efferalgan 250 mg Paracetamol tegen pijn en koorts bij kinderen in onze biologische apotheek. Geef uw mening over het gebruiksadvies en de dosering via onze partner. Beoordelingen worden na uw aankoop gecontroleerd.

€ 2,49 INCLUSIEF BTW
Op voorraad Binnen 24 uur verzonden Veilige betaling
Referentie : 3400934636578
U moet ingelogd zijn om dit product aan een lijst toe te voegen. Klanten login
Zie leveringsvoorwaarden

Onze apothekers kunnen je adviseren

Dafalgan 500 mg paracetamol, 16 tabletten Dafalgan 500 mg paracetamol, 16 tabletten
€ 2,32
Binnen 24 uur verzonden
Efferalgan Stix Paracetamol 500 mg Frambozenkorrels 16 zakjes Efferalgan Stix Paracetamol 500 mg Frambozenkorrels 16 zakjes
€ 3,97
In winkelwagen
Binnen 24 uur verzonden
Doliprane Liquiz 200 mg suikervrij 12 zakjes Doliprane Liquiz 200 mg suikervrij 12 zakjes
€ 4,20
In winkelwagen
Binnen 24 uur verzonden
Doliprane voor kinderen 300 mg, 10 zetpillen Doliprane voor kinderen 300 mg, 10 zetpillen
€ 2,99
In winkelwagen
Binnen 24 uur verzonden
EfferalganMed Pediatrisch 30 mg/ml Kinderen van 3 tot 32 kg 90 ml EfferalganMed Pediatrisch 30 mg/ml Kinderen van 3 tot 32 kg 90 ml
€ 2,59
In winkelwagen
Binnen 24 uur verzonden
Doliprane 200 mg, 12 zakjes Doliprane 200 mg, 12 zakjes
€ 2,99
In winkelwagen
Binnen 24 uur verzonden
Digitemp thermometerpuntjes, doos met 40 stuks Digitemp thermometerpuntjes, doos met 40 stuks
€ 5,49
Binnen 24 uur verzonden

Waarvoor dient Efferalgan 250 mg tegen pijn en koorts voor kinderen van 13 tot 50 kg?

Dit geneesmiddel bevat paracetamol: een pijnstiller (het verlicht de pijn) en een koortsverlagend middel (het verlaagt de koorts).

Het is geïndiceerd bij pijn en/of koorts, zoals hoofdpijn, griepachtige verschijnselen, tandpijn, spierpijn en pijnlijke menstruatie.

Deze verpakking is uitsluitend bedoeld voor kinderen met een gewicht van 13 tot 50 kg (ongeveer 2 tot 15 jaar): lees de bijsluiter aandachtig door, met name het hoofdstuk „Dosering”.

Voor kinderen met een ander gewicht zijn er andere vormen van paracetamol beschikbaar: vraag advies aan uw arts of apotheker.

Neem contact op met uw arts als u geen verbetering merkt of als u zich na 3 dagen bij koorts of na 5 dagen bij pijn slechter voelt.

Verlicht de pijn en koorts bij uw kinderen met Efferalgan

Kinderen kunnen last hebben van pijn en koorts, waardoor ze zich onwel kunnen voelen. Efferalgan 250 mg paracetamol is speciaal samengesteld om pijn en koorts bij kinderen doeltreffend te verlichten. U kunt erop vertrouwen dat dit geneesmiddel uw kinderen helpt zich snel beter te voelen.

Voor kinderen die meer dan 27 kg wegen, is er een andere, watervrije en gemakkelijk mee te nemen variant beschikbaar: Efferalgan 500 mg zonder water.

Waarom kiezen voor Efferalgan 250 mg Paracetamol?

1. Bewezen werkzaamheid

Efferalgan bevat paracetamol, een werkzame stof die alom erkend wordt om zijn doeltreffendheid bij het verlichten van pijn en koorts. Het werkt snel om het ongemak van uw kinderen te verlichten.

2. Geschikt voor kinderen

Dit geneesmiddel is speciaal samengesteld voor kinderen en is geschikt voor kinderen van 3 tot 12 jaar. Het is gemakkelijk in te nemen en verkrijgbaar in verschillende vormen, waaronder siroop, voor een gemakkelijke toediening.

3. Zachte werking

Efferalgan biedt een milde verlichting voor uw kinderen. Het veroorzaakt doorgaans geen maag- en darmirritatie en wordt door de meeste kinderen goed verdragen.

4. Betrouwbaar merk

Het merk Efferalgan staat bekend om zijn kwaliteit en zijn inzet voor de gezondheid van kinderen. U kunt erop vertrouwen dat dit geneesmiddel de pijn en koorts van uw kinderen op een veilige manier verlicht.

Beoordelingen en gebruiksadvies

Nadat u Efferalgan 250 mg Paracetamol hebt gebruikt, nodigen wij u uit om uw mening te geven over de gebruiksaanwijzing en de dosering. Deel uw ervaring met onze partner ‘Geverifieerde beoordelingen’ om andere ouders te helpen weloverwogen beslissingen te nemen.

Hoe gebruikt u Efferalgan 250 mg tegen pijn en koorts bij kinderen van 13 tot 50 kg op de juiste manier?

Laat de tablet in de mond van het kind smelten.

Gewicht

(leeftijd)

 

Dosis per toediening

Toedieningsinterval

Maximale dagelijkse dosis

13 kg tot 20 kg

(ongeveer 2 tot 7 jaar)

250 mg
(1 zakje)

6 uur

1000 mg per dag
(4 zakjes)

21 kg tot 25 kg
(ongeveer 6 tot 10 jaar)

250 mg
(1 zakje)

4 uur

1500 mg per dag
(6 zakjes)

26 kg tot 40 kg

(ongeveer 8 tot 13 jaar)

500 mg
(2 zakjes)

6 uur

2000 mg per dag
(8 zakjes)

41 kg tot 50 kg

(ongeveer 12 tot 15 jaar)

500 mg
(2 zakjes)

minimaal 4 uur

3000 mg per dag
(12 zakjes)

Als uw kind bovendien koorts heeft van meer dan 38,5 °C, kunt u de werking van de medicatie versterken door de volgende maatregelen te nemen:

  • kleed uw kind uit,
  • geef het wat te drinken,
  • laat uw kind niet in een te warme ruimte verblijven.

De behandelingsduur mag niet langer zijn dan 5 dagen bij pijn en 3 dagen bij koorts. Neem contact op met een arts als de symptomen aanhouden.

Geef uw mening over het gebruiksadvies en de dosering van Efferalgan 250 mg Paracetamol Pijn en Koorts voor Kinderen via onze partner ‘Geverifieerde beoordelingen’ na uw aankoop. Orale toediening.

Veelgestelde vragen over Efferalgan 250 mg Paracetamol

1. Hoe gebruikt u Efferalgan 250 mg Paracetamol bij kinderen?

De dosering is afhankelijk van het gewicht van het kind. Raadpleeg de bijsluiter of vraag advies aan een zorgverlener om de juiste dosis te bepalen.

2. Zijn er bijwerkingen waarvoor men moet oppassen?

De meeste kinderen verdragen Efferalgan 250 mg Paracetamol goed. Er kunnen echter allergische reacties optreden. Als uw kind tekenen van een allergie vertoont, stop dan met het gebruik en raadpleeg een zorgverlener.

3. Kan ik Efferalgan aan mijn kind geven bij koorts?

Ja, Efferalgan is effectief om koorts bij kinderen te verlagen. Volg de aanwijzingen in de bijsluiter of vraag advies aan een zorgverlener voor de juiste dosering.

4. Waar kan ik Efferalgan 250 mg paracetamol kopen?

U kunt Efferalgan 250 mg paracetamol met een gerust hart kopen in onze biologische apotheek. Ons geneesmiddel is verkrijgbaar om de pijn en koorts van uw kinderen te verlichten. Bestel nu en help uw kinderen zich snel beter te voelen.

Efferalgan 250 mg Paracetamol is uw bondgenoot om pijn en koorts bij kinderen effectief te verlichten. Laat het ongemak uw kinderen niet hinderen, kies voor de betrouwbare oplossing om hen te helpen zich beter te voelen. Bestel vandaag nog en geniet van gemoedsrust, wetende dat u een effectief geneesmiddel voor uw kinderen binnen handbereik hebt.

Wat is de samenstelling van Efferalgan 250 mg?

Paracetamol (in de vorm van gecoate paracetamolkristallen) 250 mg
Hulpstoffen: Gecoate paracetamolkristallen: basisch butylmethacrylaatcopolymeer, 30% polyacrylaatdispersie, colloïdaal hydrofoob siliciumdioxide.

Tabletmatrix: mannitol (korrels, poeder), crospovidon, aspartaam (E951), bananensmaakstof, magnesiumstearaat.

Wat zijn de bijwerkingen en contra-indicaties?

Bij allergische reacties of zwellingen moet de behandeling worden gestopt en moet onmiddellijk een arts worden geraadpleegd. Het is in dat geval zeer goed mogelijk dat uw kind allergisch is voor paracetamol of voor andere bestanddelen van het geneesmiddel.

Er kan diarree of buikpijn optreden. Deze klachten zijn van voorbijgaande aard, maar als de symptomen na 3 dagen aanhouden, moet u een arts raadplegen.

Bij het gebruik van een geneesmiddel zijn geneesmiddelinteracties mogelijk. Vergeet daarom niet uw arts goed te informeren als u een behandeling volgt of recentelijk heeft gevolgd, ook als deze zonder recept is.

Verpakking -

Efferalgan wordt geleverd in een doosje met 12 in de mond oplosbare tabletten met bananensmaak.

Geneesmiddelenbewaking Bijwerkingen melden die verband houden met het gebruik van een geneesmiddel

Download de PDF folder

OPMERKING

ANSM - Bijgewerkt op: 11/03/2025

Naam van het geneesmiddel

EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet

Paracetamol

Doos

Lees deze bijsluiter zorgvuldig door voordat u dit geneesmiddel inneemt want het bevat belangrijke informatie voor u.

U moet dit geneesmiddel altijd precies innemen zoals voorgeschreven in deze bijsluiter of door uw arts of apotheker.

- Bewaar deze bijsluiter omdat u hem misschien nog eens moet lezen.

- Vraag uw apotheker om advies of informatie.

- Neem contact op met uw arts of apotheker als u een bijwerking ervaart. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter staan. Zie rubriek 4.

Neem contact op met uw arts als u na 3 dagen geen verbetering voelt of als u zich minder goed voelt.

Wat staat er in deze bijsluiter?

1. Wat is EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet en waarvoor wordt het gebruikt?

2. Wat moet u weten voordat u EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet inneemt?

3. Hoe moet EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet worden ingenomen?

4. Wat zijn de mogelijke bijwerkingen?

5. Hoe moet EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet worden bewaard?

6. Inhoud van de verpakking en andere informatie.

1. WAT IS EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet EN WAARVOOR WORDT HET GEBRUIKT?

Farmacotherapeutische klasse: Overige pijnstillers en koortswerende middelen - ATC-code: N02BE01

Dit geneesmiddel is een pijnstillend en koortswerend middel. Het bevat paracetamol.

Het is geïndiceerd voor de symptomatische behandeling van lichte tot matige pijn en/of koorts, zoals hoofdpijn, griep, kiespijn, pijn of pijnlijke menstruatie.

Dit geneesmiddel is uitsluitend bestemd voor KINDEREN met een gewicht van 13 tot 50 kg (ongeveer 2 tot 15 jaar). Zie rubriek 3 "Hoe moet EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet worden ingenomen? "

2. WAT MOET IK WETEN VOORDAT IK EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet inneem?

Neem nooit EFFERALGANMED 250 mg dispergeerbare tablet in

- Als u allergisch bent voor het werkzame bestanddeel of voor een van de andere bestanddelen van dit geneesmiddel, zoals vermeld in rubriek 6.

- Als u een ernstige leverziekte heeft,

- In geval van fenylketonurie (erfelijke ziekte vastgesteld bij de geboorte), door de aanwezigheid van aspartam.

Waarschuwingen en voorzorgen

Overleg met uw arts of apotheker voordat u EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet inneemt:

- als u minder dan 50 kg weegt (voor een volwassene),

- als u een leverziekte heeft,

- in geval van chronisch alcoholisme,

- in geval van chronische ondervoeding,

- bij uitdroging,

- als u een nierziekte heeft

- als u andere medicijnen gebruikt die de leverfunctie beïnvloeden.

Vertel het uw arts onmiddellijk tijdens de behandeling met EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet: als u een ernstige ziekte heeft, waaronder ernstig nierfalen of sepsis (wanneer bacteriën en hun toxinen in het bloed circuleren en schade aan organen veroorzaken), of als u lijdt aan ondervoeding, chronisch alcoholisme of ook flucloxacilline (een antibioticum) gebruikt. Een ernstige aandoening genaamd metabole acidose (een afwijking van het bloed en de vloeistoffen) is gemeld bij patiënten die regelmatig paracetamol gebruiken voor een langere periode of die paracetamol gebruiken in combinatie met flucloxacilline. Symptomen van metabole acidose kunnen zijn: ernstige ademhalingsmoeilijkheden met snelle, diepe ademhaling, slaperigheid, braken (misselijkheid) en overgeven.

Mogelijk moet u de hoeveelheid paracetamol die u inneemt verminderen of het gebruik van dit product helemaal vermijden.

In het geval van acute virale hepatitis, stop de behandeling en raadpleeg uw arts.

Dit geneesmiddel bevat paracetamol. Om het risico van overdosering te voorkomen, mag u niet gelijktijdig met dit geneesmiddel andere producten innemen die paracetamol bevatten.

Kinderen

De totale dosis paracetamol mag niet hoger zijn dan 80 mg/kg/dag bij kinderen onder 37 kg en 3 g/dag bij oudere kinderen boven 38 kg (zie rubriek "Als u meer EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet heeft ingenomen dan u zou mogen").

Het gebruik van dispergeerbare tabletten wordt niet aanbevolen bij kinderen jonger dan 6 jaar, omdat dit kan leiden tot een valse neus.

Bij kinderen die behandeld worden met paracetamol 60 mg/kg/dag is de combinatie met een ander koortswerend middel alleen gerechtvaardigd als dit effectief is.

Dit geneesmiddel bevat bananenaroma en kan aantrekkelijk zijn voor kinderen. Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Andere geneesmiddelen en EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet

Vertel uw arts of apotheker als u andere geneesmiddelen gebruikt, kort geleden heeft gebruikt of mogelijk gaat gebruiken.

Vertel uw arts of apotheker altijd als u een van de volgende geneesmiddelen gebruikt voordat u begint met de behandeling met EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet :

- probenecide (gebruikt bij de behandeling van jicht) ;

- salicylamide (gebruikt om koorts te behandelen);

- enzym-inductoren, waaronder carbamazepine, fenobarbital, fenytoïne, primidon (gebruikt voor de behandeling van epilepsie), rifampine (gebruikt voor de behandeling van diarree).hepsie), rifampicine (antibacterieel), sint-janskruid (medicinaal kruid voor de behandeling van lichte tot matige depressies), enz. ;

- metoclopramide en domperidon (gebruikt om misselijkheid en braken te behandelen en te voorkomen);

- cholestyramine (gebruikt om hoge niveaus van lipiden (vetten) in het bloed te behandelen);

- anticoagulantia, in het bijzonder warfarine (gebruikt om bloedstolling te voorkomen).

- flucloxacilline (antibioticum), vanwege een ernstig risico op bloed- en vochtafwijkingen (bekend als metabole acidose), die als een noodgeval moeten worden behandeld (zie rubriek 2).

Zwangerschap en borstvoeding

Als u zwanger bent of borstvoeding geeft, denkt zwanger te zijn of zwanger wilt worden, vraag dan uw arts of apotheker om advies voordat u dit geneesmiddel gebruikt.

Indien nodig kan EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet gebruikt worden tijdens de zwangerschap. U moet de laagst mogelijke dosis gebruiken om pijn en/of koorts te verlichten en deze zo kort mogelijk innemen.

Neem contact op met uw arts als de pijn en/of koorts niet afneemt of als u het geneesmiddel vaker moet innemen.

EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet bevat laspartam

Dit geneesmiddel bevat 30 mg daspartam per dosis.

Laspartam bevat een bron van fenylalanine. Kan gevaarlijk zijn voor mensen met fenylketonurie (PKU), een zeldzame genetische aandoening die wordt gekenmerkt door de ophoping van fenylalanine dat niet goed kan worden geëlimineerd.

Biologische testen

Vertel uw arts over uw behandeling met EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet, als u laboratoriumonderzoek nodig heeft om uw bloedglucose- of urinezuurgehalte te controleren.

3. Hoe neem ik EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet in?

Dit geneesmiddel is bestemd voor KINDEREN met een gewicht tussen 13 en 50 kg (ongeveer 2 en 15 jaar oud).

Bij kinderen jonger dan 6 jaar moeten de tabletten worden opgelost in een lepel water of melk (geen vruchtensap vanwege het risico op bitterheid) voordat ze aan het kind worden gegeven.

Bij kinderen ouder dan 6 jaar mogen de tabletten worden opgezogen, omdat ze zeer snel smelten in de mond bij contact met speeksel.

Wijze van toediening

Gebruiksaanwijzing :

Dit geneesmiddel is verkrijgbaar in geperforeerde, veilige blisterverpakkingen met een afneembaar deksel:

Verwijder een enkele dosis door langs de geperforeerde lijn van de blisterverpakking te scheuren en de bovenkant van de blisterverpakking te verwijderen om de tablet te verwijderen.

Dosering

Bij kinderen is het essentieel om de dosering te respecteren die is vastgesteld op basis van het lichaamsgewicht en daarom een geschikte presentatie te gebruiken. Leeftijdsschattingen op basis van gewicht worden alleen ter informatie gegeven.

De aanbevolen dagelijkse dosis paracetamol is ongeveer 60 mg/kg per dag, verdeeld over 4 of 6 dagelijkse doses, d.w.z. ongeveer 15 mg/kg elke 6 uur of 10 mg/kg elke 4 uur.

- Voor kinderen met een gewicht tussen 13 en 20 kg (ongeveer 2 tot 7 jaar) is de aanbevolen dosis 1 tablet per dosis, indien nodig herhaald na 6 uur, met een maximum van 4 tabletten per dag.

- Voor kinderen die tussen 21 en 25 kg wegen (ongeveer 6 tot 10 jaar) is de aanbevolen dosis 1 tablet per dosis, indien nodig herhaald na 4 uur, met een maximum van 6 tabletten per dag.

- Voor kinderen die tussen 26 en 40 kg wegen (ongeveer 8 tot 13 jaar) is de aanbevolen dosis 2 tabletten per dosis, indien nodig herhaald na 6 uur, tot een maximum van 8 tabletten per dag.

- Voor kinderen die tussen 41 en 50 kg wegen (ongeveer 12 tot 15 jaar) is de aanbevolen dosis 2 tabletten per dosis, indien nodig herhaald na 4 uur, tot maximaal 12 tabletten per dag.

Speciale populaties:

Bij patiënten met een verminderde lever- of nierfunctie of het syndroom van Gilbert past de arts de dosis aan.

Bij patiënten met ernstige nierinsufficiëntie moet het interval tussen twee doses ten minste 8 uur zijn.

Overleg met uw arts of apotheker voordat u EFFERALGANMED 250 mg in de volgende situaties inneemt:

- Gewicht minder dan 50 kg bij volwassenen

- Chronisch alcoholisme

- uitdroging

- Chronische ondervoeding.

Als u voelt dat het effect van EFFERALGANMED 250 mg te sterk of te zwak is, praat dan met uw arts of apotheker.

Volg de dosering om pijn of een terugkeer van koorts te vermijden.

Bijkinderen moet de dosis op regelmatige tijdstippen worden ingenomen, ook 's nachts, bij voorkeur om de 6 uur, of ten minste om de 4 uur.

U dient een arts te raadplegen als uw symptomen verergeren of niet verbeteren na 3 dagen.

Als u meer EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet heeft ingenomen dan u zou mogen:

Stop het gebruik en raadpleeg onmiddellijk een arts.

Symptomen van overdosering verschijnen meestal binnen de eerste 24 uur en worden gekenmerkt door: misselijkheid, braken, verlies van eetlust, bleekheid en buikpijn.

Raadpleeg onmiddellijk een arts in geval van overdosering, zelfs als de patiënt zich goed voelt, vanwege het risico op ernstige en onomkeerbare late leverbeschadiging.

Als u vergeet EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet in te nemen:

Neem geen dubbele dosis om de vergeten dosis in te halen.

Als u nog vragen heeft over het gebruik van dit geneesmiddel, vraag dan uw arts of apotheker om meer informatie.

4. WAT ZIJN DE MOGELIJKE BIJWERKINGEN?

Zoals alle geneesmiddelen kan ook dit geneesmiddel bijwerkingen hebben, hoewel niet iedereen daar last van heeft.

Het geneesmiddel kan de volgende bijwerkingen veroorzaken:

Zeldzame bijwerkingen (kan voorkomen bij maximaal 1 op de 1000 mensen):

Verhoging van leverenzymen (transaminasen).

Zeer zeldzame bijwerkingen (kunnen voorkomen bij maximaal 1 op de 10.000 mensen):

Allergische reacties: huiduitslag of huiduitslag met jeukende zwellende bolletjes, zwelling van het gezicht of de tong, kortademigheid of ademhalingsmoeilijkheden die veroorzaakt kunnen worden door een ernstige allergische reactie. Als u een ernstige allergische reactie krijgt, stop dan met EFFERALGANMED 250 mg en zoek onmiddellijk medische hulp.

Huidreacties: zeer zeldzame gevallen van ernstige huidreacties zijn gemeld.

Bijwerkingen van onbepaalde frequentie (kan niet worden geschat op basis van beschikbare gegevens)

Afname of toename van leverenzymen (leverschade).

Bloedafwijkingen: verlaagd aantal bloedplaatjes wat leidt tot neus- of tandvleesbloedingen, en verlaagd aantal witte bloedcellen wat leidt tot verhoogde vatbaarheid voor infecties.

Een ernstige aandoening waarbij het bloed zuurder kan worden (bekend als metabole acidose), bij patiënten met een ernstige ziekte die paracetamol gebruiken (zie rubriek 2).

Bijwerkingen melden

Als u een bijwerking ervaart, vertel dit dan aan uw arts of apotheker. Dit geldt ook voor bijwerkingen die niet in deze bijsluiter worden vermeld. U kunt bijwerkingen ook rechtstreeks melden via het nationale meldsysteem: Agence nationale de sécurité du médicament et des produits de santé (ANSM) en het netwerk van Regionale Centra voor Geneesmiddelenbewaking - Website: www.signalement.social-sante.gouv.fr.

Door bijwerkingen te melden, helpt u mee aan meer informatie over de veiligheid van geneesmiddelen.

5. hoe EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet gebruiken

Buiten het zicht en bereik van kinderen houden.

Gebruik dit geneesmiddel niet meer na de vervaldatum die vermeld staat op de blisterverpakking en de doos.

De vervaldatum verwijst naar de laatste dag van de maand.

Geen speciale voorzorgsmaatregelen voor opslag.

Gebruik dit geneesmiddel niet als u zichtbare tekenen van achteruitgang opmerkt.

Gooi geneesmiddelen niet weg door de gootsteen of met het huisvuil. Vraag uw apotheker om de geneesmiddelen die u niet meer gebruikt weg te gooien. Deze maatregelen helpen het milieu te beschermen.

6. INHOUD VAN DE VERPAKKING EN ANDERE INFORMATIE

Wat EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet bevat

- De werkzame stof is: paracetamol.

Elke tablet bevat 250 mg paracetamol (in de vorm van omhulde paracetamolkristallen).

- De andere bestanddelen zijn :

Butylmethacrylaat basiscopolymeer, 30% polyacrylaatdispersie, colloïdaal hydrofoob siliciumdioxide, mannitol (gegranuleerd, poeder), crospovidon, aspartam (E951), bananenaroma, magnesiumstearaat.

Wat is EFFERALGANMED 250 mg, dispergeerbare tablet en wat bevat het?

EFFERALGANMED 250 mg is een witte, ronde, biconvexe dispergeerbare tablet met een holle centrale depressie en een karakteristieke bananengeur.

Verpakking: doosjes met 12 of 24 tabletten in geperforeerde, veilige blisters met afneembare deksels voor eenmalig gebruik.

Niet alle aanbiedingsvormen mogen in de handel worden gebracht.

Houder van de vergunning voor het in de handel brengen

ETHYPHARM

194 Bureaux de La Colline, Gebouw D

92213 Saint Cloud cedex

Frankrijk

Houder van de vergunning voor het in de handel brengen

UPSA SAS

3 rue joseph monier

92500 rueil malmaison

Frankrijk

Fabrikant

ETHYPHARM

Z.I. de Saint-Arnoult

28170 CHATEAUNEUF-EN-THYMERAIS

frankrijk

ETHYPHARM

CHEMIN DE LA POUDRIERE

76120 GRAND QUEVILLY

frankrijk

DELPHARM NOVARA SrL

VIA CROSA, 86

28065 CERANO (NO)

ITALIË

Namen van het geneesmiddel in de lidstaten van de Europese Economische Ruimte

Dit geneesmiddel is in de lidstaten van de Europese Economische Ruimte toegelaten onder de volgende namen: Overeenkomstig de geldende regelgeving.

[Later in te vullen door de houder].

De laatste datum waarop deze bijsluiter is herzien was :

[Wordt later ingevuld door de houder].

Overige

Gedetailleerde informatie over dit geneesmiddel is beschikbaar op de website van ANSM (Frankrijk).

Advies voor gezondheidsvoorlichting :

WAT TE DOEN BIJ KOORTS :

De normale lichaamstemperatuur varieert van persoon tot persoon en ligt tussen 36°5C en 37°5C. Een temperatuurstijging boven 38°C kan als koorts worden beschouwd.

Dit geneesmiddel is bedoeld voor volwassenen en kinderen met een gewicht van 13 tot 50 kg (ongeveer 2 tot 15 jaar).

Als de symptomen van koorts te hinderlijk zijn, kunt u dit geneesmiddel, dat paracetamol bevat, in de aangegeven doses innemen.

Vergeet niet regelmatig te drinken om uitdroging te voorkomen.

Met dit geneesmiddel zou de koorts snel moeten dalen. Echter, als

- als er andere ongewone verschijnselen optreden

- als de koorts langer dan 3 dagen aanhoudt of verergert,

- als de hoofdpijn ernstig wordt, of in geval van braken.

RAADPLEEG DAN ONMIDDELLIJK UW ARTS.

WAT TE DOEN BIJ PIJN :

De intensiteit van de pijnperceptie en het vermogen om er weerstand aan te bieden verschillen van persoon tot persoon.

- Als er geen verbetering optreedt na 5 dagen behandeling,

- Als de pijn hevig en onverwacht is en plotseling optreedt (vooral een sterke pijn op de borst) en/of regelmatig terugkeert,

- Als de pijn gepaard gaat met andere verschijnselen zoals algehele malaise, koorts, ongewone zwelling van het pijnlijke gebied of verminderde kracht in een ledemaat,

- Als je er 's nachts wakker van wordt,

RAADPLEEG DAN ONMIDDELLIJK UW ARTS.

gebruikt voor :

Advies van onze natuurgeneeskundigen

Homeopathie voor de terugkeer van uw kinderen naar school Homeopathie voor de terugkeer van uw kinderen naar school

In Europa is meer dan 50% van de allopathische geneesmiddelen die aan kinderen en adolescenten worden voorgeschreven , niet onderworpen aan een evaluatie of toelating voor toediening specifiek voor deze leeftijdsgroep. Kinderen worden daarom bijzonder blootgesteld aan de moeilijkheden van het gebruik van deze medicijnen. Omgekeerd is homeopathie bijzonder geschikt voor deze populatie omdat : Het is om vele redenen effectief voor overleg Het heeft geen bijwerkingen of…

Lees het artikel op de blog
Koorts, hoofdpijn en sociale pijn: Doliprane, het universele geneesmiddel? Koorts, hoofdpijn en sociale pijn: Doliprane, het universele geneesmiddel?

Doliprane, vaak de eerste reactie op pijn, is een veelgebruikt geneesmiddel dat paracetamol bevat. Maar hoe effectief is het bij hoofdpijn, koorts en zelfs sociale pijn? In dit artikel wordt gekeken naar het gebruik en de beperkingen, en naar de natuurlijke alternatieven die verkrijgbaar zijn bij online apotheken. [ Waarschuwing: De informatie in deze blogpost is alleen bedoeld voor algemene…

Lees het artikel op de blog
Is het veilig om Doliprane 1000 aan een kind te geven? Is het veilig om Doliprane 1000 aan een kind te geven?

Geconfronteerd met het recente tekort aan pediatrische paracetamol in Frankrijk, vragen veel ouders zich af of het mogelijk is om Doliprane 1000 voor volwassenen te geven aan kinderen Deze situatie, die nog verergerd wordt door het hoge paracetamolverbruik als gevolg van seizoensgebonden ziekten zoals griep en koorts, heeft geleid tot een voorraadtekort van dit essentiële geneesmiddel. Doliprane, bekend om zijn…

Lees het artikel op de blog
Gezondheidsadvies

Bestel de selectie van producten die vaak door onze klanten worden gekocht

Ibuprofen 400 mg Mylan 12 tabletten Ibuprofen 400 mg Mylan 12 tabletten
€ 2,49
In winkelwagen
Binnen 24 uur verzonden