Actron aspirina cafeïna paracetamol 20/30 cP

Actron aspirina cafeïna paracetamol 20 cP una imatge més gran

Bayer Santé Familiale Bayer Santé Familiale

Actron aspirina cafeïna paracetamol 20/30 cP

més detalls

El consell del seu farmacèutic

S'associa amb: RODET DE CAP PURESSENTIEL 5ML AROMATERAPIA, Phytosun Roll On Dolors de cap, Le Comptoir Aroma Roll-on 5ml mals de cap olis essencials

S'utilitza per: símptomes de la grip, dolors musculars, mals de cap, mal de queixal

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

5,70 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

Per a les advertències, les precaucions i contraindicacions indicacions, consulteu el manual de l'aspirina Actron paracetamol cafeïna 20/30 cP.

Descripció Actron aspirina cafeïna paracetamol 20/30 cP

 

Indicació Actron aspirina cafeïna paracetamol 20/30 cP

 

Utilització i dosi de cafeïna paracetamol aspirina Actron 20/30 cP

 

Introduint Actron aspirina cafeïna paracetamol 20/30 cP

 

Advertències sobre les drogues

Drogues Atenció Actron cafeïna paracetamol aspirina 20/30 cP no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar. No deixeu que els medicaments fora de l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. Aneu amb compte amb les incompatibilitats dels seus productes actuals.

Informe al seu farmacèutic tractament en curs en línia per identificar possibles incompatibilitats. El formulari de confirmació de comanda conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per a aquest fi.

Feu clic aquí per trobar el manual d'aquest producte en el lloc web de l'Agència Nacional de Seguretat dels Medicaments i Productes Sanitaris.

Farmacovigilància : Comunicació d'un o efecte (s) no desitjat (s) connectada (s) a la utilització d'un medicament

FAMÍLIA VIDAL

Actron

Analgèsic i antipirètic

l'aspirina, el paracetamol, cafeïna

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

PRESENTACIÓ (Resum)

Actron: comprimit efervescent (blanc); la casella 20.
-

Actron: comprimit efervescent (blanc); Caixa de 30.
-

laboratori

COMPOSICIÓ (Resum)
p PC
àcid acetilsalicílic (aspirina) 267 mg
paracetamol 133 mg
cafeïna 40 mg
sodi 472 mg

INDICACIONS (Resum)
La droga, analgèsic i antipirètic , conté aspirina, paracetamol i cafeïna .
S'utilitza per reduir la febre i en el tractament de condicions doloroses.
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en els casos següents:
ATENCIÓ (Resum)
L'aspirina no és una droga benigna. Qualsevol sobredosi ingesta perllongada o s'exposa a complicacions greus.
Molts medicaments contenen aspirina o paracetamol; assegurar-se que no es combinen simultàniament medicaments que contenen aquestes substàncies com una decisió conjunta els posa en major risc d'efectes adversos.
Prendre aspirina requereix un consell mèdic abans en el cas de la història de l'úlcera de l'estómac o del duodè , mateixa edat, de la insuficiència renal , la deficiència de G6PD , des l'asma a caure i en les dones tenir un dispositiu intrauterí (DIU).
Evitar prendre la droga durant la setmana abans de l'extracció de dents, cirurgia, o durant els períodes pesants: augment del risc d' hemorràgia .
Aquests comprimits efervescents contenen sal (de sodi) en quantitats significatives.
Aquest medicament conté cafeïna , que ja no es considera com una substància prohibida en els controls antidopatge. No obstant això, és part del programa de vigilància de l'AMA. Es pot buscar-se en l'orina atletes per detectar un possible mal ús.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
Les interaccions són d'intensitat variable com una funció de dosi d'aspirina utilitzat. Si vostè està prenent un dels medicaments llistats a continuació, no prengui aspirina sense consultar al seu metge o farmacèutic.
L'aspirina s'utilitza en dosis elevades (més de 3 g al dia) no s'ha d'associar amb metotrexat (usat a dosis superiors a 15 mg / setmana): augment del risc de toxicitat de metotrexat.
L'aspirina pot interactuar amb: A més informar al seu metge o farmacèutic si vostè està prenent un antidiabètic , 1 agent antihipertensiu de la família de conversió de l'angiotensina inhibidors de l'enzim o inhibidors de l'angiotensina II , 1 antidepressiu família de IRS , 1 diürètic o corticosteroide .
L'embaràs i la lactància (Resum)
l'embaràs:
Es van posar en relleu els efectes adversos per a la mare i el fetus quan l'aspirina, igual que altres AINE , s'usa en els últims 4 mesos d'embaràs; hi ha el risc fins i tot d'un sol tret, i fins i tot si l'embaràs s'ha completat.
En conseqüència, a part d'algunes situacions mèdiques molt específiques, l'aspirina només es pot utilitzar de tant en tant durant els primers 5 mesos, i el seu ús és contra-indicada a partir del sisè mes.

lactància:
L'aspirina s'excreta en la llet materna, el seu ús no es recomana en dones que alleten.
ÚS I DOSI (Resum)
Aquest medicament es pot prendre ja sigui durant o entre els àpats, amb un interval de 4 hores entre 2 dosi. En cas de insuficiència renal , l'interval entre 2 dosi ha de ser d'almenys 8 hores.
Els comprimits han de ser dissolts en un got d'aigua, llet o suc de fruita.

La dosi usual:

  • Adults: 1 o 2 tabletes per dosi, repetir si cal, que no excedeixi de 7 pastilles per dia.
    En els ancians, es recomana que no excedeixi els 5 comprimits al dia.
TIPS (Resum)
Aquest medicament conté cafeïna . una tassa de cafè que es considera conté 60 a 100 mg de la substància. Per tant, per limitar els efectes adversos de la cafeïna (excitació, tremolors, insomni, palpitacions ), és preferible limitar el consum de begudes que el contenen (cafè, te ...). També es recomana prendre aquest medicament abans de 17 hores.
Possibles reaccions adverses (Resum)
Relacionats amb l'aspirina:
  • gastritis , dolor abdominal, sagnat del nas o les genives;
  • rara i de vegades greus: sagnat del tracte digestiu (vòmits de sang, femta negra, o més sovint, la pèrdua de sang imperceptible, responsable de l'aparició gradual de l'anèmia ); accidents al·lèrgiques ( urticària , edema , asma );
  • signes que suggereixen una sobredosi : tinnitus, disminució de la sensibilitat de l'audició, mal de cap.
Relacionat amb paracetamol: reacció al·lèrgica (excepcional).
Relacionats amb la cafeïna : insomni, agitació, palpitacions .


GLOSSARI (Resum)


els AINE
Abreviatura de no esteroide antiinflamatori. Família de fàrmacs antiinflamatoris que no són derivats de cortisona (esteroides), i el millor conegut dels quals és l'aspirina.


al·lèrgia
reacció de la pell (picor, grans, inflor) o malestar general apareixen després del contacte amb una substància particular, l'ús d'un fàrmac o la ingestió d'un àpat. Les principals formes d'al·lèrgia són èczema, urticària, asma, angioedema i xoc al·lèrgic (anafilaxi). al·lèrgia als aliments també pot conduir a problemes digestius.


anèmia
Reducció de l'hemoglobina a la sang, que generalment resulta en una disminució en el nombre de cèl·lules vermelles de la sang. El ferro és essencial per a la síntesi de l'hemoglobina. La deficiència de ferro durant l'embaràs, una dieta vegetariana, abundant sagnat o repetida (regles) és una causa comuna d'anèmia. Altres causes menys freqüents estan relacionades amb les deficiències de vitamines del grup B.


analgèsic
Fàrmac que actua contra el dolor. Els analgèsics actuen, ja sigui directament sobre els centres de dolor al cervell o mitjançant el bloqueig de la transmissió del dolor al cervell.
Sinònim: analgèsic.


antecedent
Afecte curat o sempre canviant. L'antecedent pot ser personal o familiar. La història és la història de la salut d'una persona.


antiplaquetari
La medicació que evita que les plaquetes s'adhereixin entre si i per tant la formació de coàguls. L'agent antiplaquetari més antic és l'aspirina en dosis petites preses.
Els inhibidors de l'agregació no s'han de confondre amb anticoagulants el mecanisme d'acció és diferent.


anticoagulants
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antidepressiu
Fàrmac que actua contra la depressió. Alguns antidepressius també s'utilitzen per combatre el trastorn obsessiu-compulsiu, trastorn d'ansietat generalitzada, una mica de dolor intractable, mullar el llit, etc.
Depenent de la seva manera d'acció i els seus efectes secundaris, els antidepressius es divideixen en diferents famílies: antidepressius tricíclics, inhibidors de la recaptació de serotonina, inhibidors de la MAO (selectiva o no selectiva). Finalment, altres antidepressius no pertanyen a aquestes famílies, ja que tenen propietats úniques.
La manera d'acció dels antidepressius té dos aspectes principals: l'alleujament del sofriment emocional i la lluita contra la inhibició que permet eliminar el desig de compartir l'deprimit. De vegades es produeix un canvi entre aquests dos efectes: l'angoixa mental pot persistir, mentre que la capacitat d'acció de nou. Durant aquest curt període, el risc de suïcidi en alguns deprimit això pot ser augmentada. El metge té en compte en la seva prescripció (associació possible amb un tranquil·litzant) i això ha de ser observat.


antidiabètic
Medicament per al combat contra la diabetis. Hi ha dues categories: fàrmacs orals antidiabètics (sulfonilurees i biguanides, essencialment) i la insulina, que només s'utilitza en la injecció.


antihipertensiu
Drogues que lluiten contra la pressió excessiva de sang. Els principals són els beta-bloquejants, diürètics, antagonistes del calci, inhibidors de l'enzim convertidor d'angiotensina, inhibidors de l'angiotensina II i vasodilatadors.


antiinflamatòria
Els medicaments que combaten la inflamació. Pot ser derivat de cortisona (antiinflamatori esteroïdal) o no cortisona derivat (fàrmacs antiinflamatoris no esteroides o AINE).


antipirètic
Medicaments per disminuir la temperatura del cos durant la febre.


asma
Malaltia caracteritzada per la dificultat per respirar, resultant sovint en sibilàncies. Asma, permanent o que es presenta en crisi es deu a un estrenyiment i la inflamació dels bronquis.


cafeïna
estimular la substància que es troba en algunes begudes i alguns medicaments.
Una tassa de cafè conté aproximadament 100 mg; una tassa de te, al voltant de 50 mg; una beguda de cola, de 20 a 30 mg. La durada de l'acció de la cafeïna varia entre les persones; és més curt en els fumadors i més llarg en les dones que prenen la píndola o dones embarassades.


corticoide
Substància prop de cortisona. esteroides naturals, necessaris per al funcionament del cos, són produïdes per les glàndules suprarenals. la síntesi de corticosteroides, derivats químics de la cortisona s'utilitzen com a potent antiinflamatori.


diürètic
Medicament per l'augment de l'eliminació d'aigua pels ronyons. Molt sovint, aquesta pèrdua d'aigua és causa de la pèrdua de sal causada pel fàrmac (salurética).
Els diürètics s'utilitzen principalment en el tractament de la pressió arterial alta, mentre que el seu mecanisme d'acció en aquesta malaltia és poc coneguda. Ells també es prescriuen per a la insuficiència cardíaca aguda o crònica, edema i altres condicions més rares.
Aquests fàrmacs causen sodi i pèrdua de potassi (excepte per a alguns d'ells anomenat "estalviadors de potassi"). Per tant, el seu ús prolongat requereix una vigilància regular de potassi a la sang per prevenir problemes cardíacs que podrien resultar d'hipopotassèmia (manca de potassi en la sang). La manca de sodi és una altra conseqüència possible, però més rara en dosis habituals d'ús prolongat de diürètics; també es detecta mitjançant una anàlisi de sang.


duodè
Part de l'intestí en què penetren en l'aliment des de l'estómac.


G6PD
dèficit enAbréviation de la glucosa 6-fosfat deshidrogenasa, normalment enzim present en els glòbuls vermells. La seva absència congènita (dèficit) és responsable d'una malaltia anomenada favisme; que prohibeix l'ús de certs medicaments.


gastritis
Inflamació de l'estómac afavorit per l'estrès, tabac, alcohol i certs fàrmacs com l'aspirina o antiinflamatori.


caure
La malaltia es manifesta per envermelliment i dolor greu que afecta una articulació (del dit gros normalment) per una acumulació de cristalls d'àcid úric.


hemorràgia
La pèrdua de sang d'una artèria o vena. El sagnat pot ser externa, sinó també interna i passar desapercebut.


inhibidors de l'angiotensina II
Aquests medicaments es coneixen de vegades com ARBS, pel fet que els noms de les molècules pertanyents a la família acaba amb l'angiotensina II antagonista del receptor (losartan, candesartan, etc.).
Aquesta família de fàrmacs bloquejant l'acció de l'angiotensina II, una substància que augmenta la pressió arterial i els ceps del cor.
inhibidors de l'angiotensina II s'usen per tractar la pressió arterial alta.


enzim convertidor d'angiotensina
Aquesta família de fàrmacs bloqueja l'acció d'un enzim que converteix l'angiotensina I (substància natural inactiu) en angiotensina II. L'última substància incrementa la pressió arterial i els ceps del cor.
inhibidors de l'ECA s'utilitzen per tractar la pressió arterial alta, insuficiència cardíaca o suites d'infart de miocardi.


insuficiència renal
La incapacitat dels ronyons per eliminar les deixalles o les drogues. Una insuficiència renal avançada no es tradueix necessàriament en quantitat disminuïda d'orina. Només una anàlisi de sang i el mesurament de la creatinina poden indicar malaltia.


IRS
Abreviatura un inhibidor de la recaptació de serotonina. Veure aquest terme.


edema
L'acumulació d'aigua o limfàtic causant inflamació localitzada.


palpitacions
percepció anormal dels batecs irregulars del cor.


reacció al·lèrgica
Reacció a causa de la hipersensibilitat del cos a una droga. Les reaccions al·lèrgiques poden tenir aspectes molt variats: urticària, angioedema, èczema, erupció botons que recorden el xarampió, etc. El xoc anafilàctic és una reacció al·lèrgica que causa malestar per caiguda sobtada en la pressió arterial.


salicilats
Família de fàrmacs, el més conegut és l'àcid acetilsalicílic (aspirina).


sal
substància química, el més conegut és el clorur de sodi o sal de taula. La dieta de sal no conté sodi; En general, se substitueix per potassi.


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.


úlcera
Lesió de la pell buida, membranes mucoses o la còrnia.
  • úlceres a les cames: ferida crònica causa de la mala circulació de la sang.
  • Pèptica malaltia d'úlcera: localitza ferida de la membrana mucosa de l'estómac o el duodè, a causa del excés d'acidesa i molt sovint en la presència d'un bacteri (Helicobacter pylori). L'úlcera es veu afavorida per l'estrès, l'alcohol, el tabaquisme i certs medicaments (aspirina, AINE, etc.).


urticària
Erupció de grans en la pell, l'origen es troba més sovint al·lèrgica. Els botons s'assemblen a les picades d'ortigues i el seu color varia des del rosa pàl·lid a vermell.

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2016.02.24

Nom del medicament

Actron, comprimit efervescent

àcid acetilsalicílic / paracetamol / cafeïna

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament. Conté informació important per a vostè.

Si té alguna pregunta, si té algun dubte, consulti al seu metge o farmacèutic.

· Conservi aquest prospecte, pot ser que hagi de tornar a llegir-lo.

· Si necessita més informació i consells, poseu-vos en contacte amb el seu farmacèutic.

· Si els símptomes empitjoren o persisteixen, consulti al seu metge.

· Si s'aprecia qualsevol efecte advers no esmentat en aquest prospecte, o si experimenta algun dels efectes secundaris tan greus, informe al seu metge o farmacèutic.

formulari Resum

En aquest prospecte:

1. QUÈ Actron, efervescent i per a què s'utilitza?

2. Quina informació abans de prendre Actron, pastilla efervescent?

3. Com prendre Actron, pastilla efervescent?

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

5. CONSERVACIÓ D'Actron, tauleta efervescent?

6. INFORMACIÓ ADDICIONAL

1. QUÈ Actron, efervescent i per a què s'utilitza?

classificació terapèutica

Analgèsic i antipirètic

(N: sistema nerviós central)

indicacions

Aquest medicament conté dos analgèsics: L'aspirina i el paracetamol i cafeïna.

Està indicat en malalties amb dolor i febre incloent mal de cap, malaltia de tipus gripal, dolor dental i dolor en els adults.

2. Quina informació abans de prendre Actron, pastilla efervescent?

Llista d'informació necessària abans de prendre el medicament

No és aplicable.

Contra-indicacions

Mai Actron, tauleta efervescent en els següents casos:

· Els nens menors de 15 anys a causa de la presència de cafeïna.

· Del sisè mes d'embaràs,

· al·lèrgia a l'aspirina, el paracetamol o droga relacionats (incloent antiinflamatoris no esteroides),

· malaltia hepàtica greu,

· úlcera estomacal o duodenal evolució

· malaltia hemorràgica o el risc de sagnat,

· en cas de tractament per:

o metotrexat (dosis superiors a 15 mg per setmana)

o anticoagulants orals quan l'aspirina es prescriu en dosis altes (majors que o iguals a 3 g per dia).

Aquest medicament en general no ha de ser utilitzat, excepte disposició en contra pel seu metge,

· durant la lactància,

· en cas de tractament per:

o anticoagulants orals (per l'aspirina dosi de menys de 3 g per dia),

o altres fàrmacs antiinflamatoris no esteroides (per dosis altes d'aspirina és més gran que o igual a 3 grams per dia),

o heparines injectable,

o uricosúrica (gota de drogues),

o ticlopidina,

o enoxacina.

IF de dubte, pregunteu el consell del seu metge o farmacèutic.

precaucions; advertències especials

Aneu amb compte amb Actron, pastilla efervescent:

advertències especials

Si el dolor persisteix per més de 5 dies, febre durant més de 3 dies o si empitjoren, no continuar amb el tractament sense consultar al seu metge o farmacèutic.

Si la sobredosi accidental o prenent una dosi massa alta, prevé a un metge immediatament.

Es van observar síndromes Reye (rars però molt greus que es produeix dany neurològic principalment i el fetge) en nens amb malalties virals i aspirina receptor.

Per tant:

· en el cas de malalties virals, com la varicel·la o episodi gripal no administrar aspirina a un nen sense el consell d'un metge,

· en cas d'ocurrència d'alteració de la consciència o el comportament i els vòmits en els nens que prenen aspirina, informe al seu metge immediatament.

precaucions

Abans de prendre l'aspirina, cal consultar al seu metge si:

· deixar anar.

· història d'hemorràgia gastrointestinal, ex úlcera de l'estómac o del duodè,

· malaltia renal o malaltia hepàtica,

· Asma: l'ocurrència d'atac d'asma en alguns subjectes pot estar relacionat amb l'al·lèrgia a l'aspirina o AINE; En aquest cas, aquest medicament està contra-indicada.

· regles importants o anticonceptiu DIU.

L'aspirina augmenta el risc d'hemorràgia de dosis molt baixes i fins i tot quan el tap és de diversos dies. Tingueu al seu metge, cirurgià, anestèsia o el seu dentista, en el cas que un procediment quirúrgic, encara que sigui menor, seria considerat.

Aquest medicament conté sodi. Aquest medicament conté 472 mg de sodi per comprimit. Ha de ser tingut en compte en pacients amb una dieta controlada de sodi.

Aquest medicament pot causar insomni, que no s'ha de prendre al final del dia.

EN CAS DE DUBTE, NO DUBTI EN seu metge o farmacèutic.

Interacció amb altres medicaments

Presa o ús d'altres medicaments

Per evitar interaccions POSSIBLES entre les medicines DIVERSES particularment amb altres fàrmacs no esteroides anti-inflamatoris, alguns anticoagulants, uricosúrics (medicaments per a la gota), enoxacina, ha de qualsevol altre tractament en curs per al seu metge o farmacèutic.

Aquest medicament conté dos analgèsics: aspirina i acetaminofeno i cafeïna. Altres fàrmacs contenen. No combinar-los amb la finalitat de no sobrepassar la dosi màxima recomanada. ( Veure "Dosi" ).

Interaccions amb aliments i begudes

No és aplicable.

Les interaccions amb les teràpies alternatives o remeis herbales

No és aplicable.

Ús durant l'embaràs i la lactància

Embaràs i la lactància

embaràs

1) - En els 5 mesos del seu embaràs, el seu metge pot, si cal, per prescriure aquest fàrmac en el moment oportú.

2) - A partir del mes d'embaràs, hauria EN CAP CAS DE VOSTÈ MATEIX pren aquest medicament, ja que el seu efecte sobre el seu fill pot tenir greus conseqüències, sobretot a nivell vascular i renal, fins i tot amb una sola presa i encara que s'hagi completat el nen.

alimentació

Aquest medicament passa a la llet materna. Per tant, no es recomana durant la lactància materna sigui quina sigui la dosi d'aspirina a prendre.

Pregunti al seu metge o farmacèutic abans de prendre qualsevol medicament.

esport

esport

Es crida l'atenció dels atletes al fet que aquest medicament conté un ingredient actiu podria produir un resultat analític positiu en proves de dopatge.

Efectes sobre la capacitat per conduir i utilitzar màquines

No és aplicable.

Llista d'excipients amb efecte conegut

Llista d'excipients amb efecte conegut: sodi.

3. Com prendre Actron, pastilla efervescent?

Les instruccions per a l'ús adequat

No és aplicable.

Dosificació, manera i / o ruta (s) d'administració, freqüència d'administració i durada del tractament

dosificació

RESERVAT PER A ADULTS

· Les captures han d'estar espaiats com a mínim 4 hores.

o adults:
Per a informació: repetir si cal 1 rajola després de 4 hores. En cas de dolor més greu, 2 comprimits per dosi.
No excedeixi la dosi de 7 comprimits per dia.
La dosi diària màxima de l'aspirina i el paracetamol és de 3 g.

o ancià
Per a informació: repetir si cal 1 rajola després de 4 hores. En cas de dolor més greu, 2 comprimits per dosi.
No excedeixi la dosi de 5 comprimits al dia.
La dosi diària màxima de l'aspirina i el paracetamol és de 2 g.

Forma d'administració

ORAL

Beure immediatament després de la dissolució completa de la tauleta efervescent en un got d'aigua ensucrada o no, llet o suc de fruita.

La freqüència d'administració

Les captures repartides durant el dia pot ajudar a evitar pics de febre o el dolor. Ells han de ser espaiades almenys 4 hores.

En la malaltia greu del ronyó (insuficiència renal greu), les captures estan espaiats 8 hores com a mínim.

A causa de la presència de cafeïna, evitar prendre aquest medicament més tard en el dia.

Durada del tractament

No excedeixi de 3 dies de tractament per a la febre o 5 dies de tractament en cas de dolor sense el consell del seu metge.

NO AL LLARG sense consell mèdic.

Els símptomes i les instruccions en cas de sobredosi

Si vostè ha pres més Actron, tauleta efervescent que s'ha de:

Durant el tractament, és possible que es produeixi brunzit a les orelles, disminució del sentit de l'oïda, mal de cap, marejos, generalment reflecteixen una sobredosi d'aspirina. De suspendre llavors el seu TRACTAMENT I PREVENCIÓ D'UN METGE.

En cas d'intoxicació accidental, consulti a un metge immediatament.

Instruccions en cas d'omissió d'una o més dosis

No és aplicable.

El risc de síndrome d'abstinència

No és aplicable.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Descripció dels efectes secundaris

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

S'ha de detenir immediatament el seu tractament i informe al seu metge si:

· reaccions al·lèrgiques erupció de tipus, asma, angioedema (urticària s'enfronten dificultat en la respiració);

· hemorràgia (rebuig de sang a través de la boca o en la femta, la femta colorant negre). Això és fins i tot més comú que la dosi utilitzada és alta;

· tinnitus, disminució del sentit de l'oïda, mal de cap en general reflecteixen una sobredosi d'aspirina.

Informe al seu metge si el dolor abdominal, sagnat pel nas, les genives.

Possibilitat d'excitació, insomni i palpitacions causa de la presència de cafeïna.

S'han reportat casos d'úlcera d'estómac.

Excepcionalment, un nivell anormalment baix de certs elements de la sang (plaquetes) apareix, que pot manifestar-se per hemorràgies nasals o genives. Això requereix un monitoratge anàlisi de sang.

Si s'aprecia qualsevol efecte advers no esmentat en aquest prospecte, o si els efectes adversos que pateix és greu, informe al seu metge o farmacèutic.

Informes Efectes secundaris:

Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge o el seu farmacèutic o infermer / època. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema nacional de seguretat dels medicaments i productes sanitaris (ANSM) i la xarxa de centres regionals farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr .

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

5. CONSERVACIÓ D'Actron, tauleta efervescent?

Mantenir fora de l'abast i de la vista dels nens.

data de caducitat

No utilitzeu Actron, pastilla efervescent després de la data de caducitat indicada a la caixa.

condicions d'emmagatzematge

Emmagatzemar a una temperatura que no excedeixi de 25 ° C.

Si cal, advertint que fa a certs signes visibles de deteriorament

No llenci els medicaments al clavegueram oa les escombraries domèstiques. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. INFORMACIÓ ADDICIONAL

la llista completa de les substàncies actives i excipients

Contenia Actron, comprimit efervescent

· Els principis actius són:

àcid acetilsalicílic ................................................ .................................................. ............. 0,267 g

El paracetamol ................................................. .................................................. .......................... 0,133 g

La cafeïna anhidra ................................................ .................................................. ...................... 0,040 g

Per a un comprimit efervescent.

· Els altres components són:

àcid cítric anhidre, bicarbonat de sodi.

Forma farmacèutica i contingut

Aspecte Actron, comprimit efervescent i el contingut del recipient

Aquest medicament està en forma de comprimit efervescent.

Box 10, 20, 30 o 40.

Totes les mides poden ser comercialitzats.

Nom i adreça del titular de l'autorització de comercialització en el mercat i el titular de la titular de l'autorització de fabricació responsable de l'alliberament del lot, si és diferent

titular

BAYER HEALTHCARE SAS

220 INVESTIGACIÓ AVENUE

59120 LOOS

explotant

BAYER HEALTHCARE SAS

INDÚSTRIA 33 RUE

74240 GAILLARD

fabricant

BAYER Bitterfeld GmbH

Salegaster Chaussee 1

06.803 Greppin

ALEMANYA

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

Data d'aprovació de l'expedient

L'última data en què es va aprovar el prospecte el {data}.

L'autorització de comercialització en circumstàncies excepcionals

No és aplicable.

informació d'internet

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

professionals de la salut informació reservada

No és aplicable.

un altre

No és aplicable.

Bayer Consumer Health

Complements alimentaris - Anti-estrès
xarop de maduixa EUPHYTOCALM
Complements alimentaris - Consum de Magnesi
xarop de maduixa EUPHYTOCALM
Supradyn magnèsia comprimit efervescent
Complements alimentaris - tònics generals
Supradyn tauleta efervescent IMPULSAR
Supradyn tauleta Intensia
tauleta masticable Supradyn Intensia
Supradyn Intensia comprimit efervescent
tauleta SUPRADYNVITAL 50 +
SUPRADYNVITAL 50 + comprimit efervescent
Els excipients per compondre
crema vehicle Neribase
Neribase GRAS ungüent excipient
Neribase ungüent excipient
Ginecologia - Lubricants
Hydralin hidratant gel lubricant íntim ús
TRY lubricant soluble en aigua
Ginecologia - lavabo íntim
Hydralin apaisa netegi ús íntim
escuma d'ús íntim Hydralin apaisa
Hydralin apaisa solució d'ús íntim
solució d'ús íntim Hydralin apaisa nen
Hydralin pols per solució local CLÀSSICA
Hydralin CLÀSSICA sabó d'ús íntim
Hydralin GYN solució d'ús íntim
Hydralin Soyeux la formació d'escuma d'emulsió ús íntim
Hydralin Soyeux netegi ús íntim
Netejadora Facial - La pell sensible o intolerant
DERM Hydralin sabó dermatològic per a la cara i el cos
DERM Hydralin sabó líquid dermatològica
Surgras sabó DERM Hydralin
MTI, organismes de radiodifusió
CINC CINC elèctric doble ús del difusor repel·lent de mosquits
CINC CINC kit de xarxa d'impregnació
CINC EN CINC farcit líquid per a difusor
mosquit 5 cinc adults
CINC CINC difusor de la tauleta de recanvi
Per després del sol productes, cremades de sol
BEPANTHENSPRAYMOUSSE aerosol refrescant
productes per a la cura - Les cremades superficials
BEPANTHENSPRAYMOUSSE aerosol refrescant
Productes per a la cura del nadó - Cura de la pell irritada
BEPANTHENSENSICALM crema anti-picor
Productes per a la cura del nadó - Cura de la pell seca o atòpica
BEPANTHENSENSICALM crema anti-picor
- Productes de neteja pell sensible o intolerant
DERM Hydralin sabó dermatològic per a la cara i el cos
DERM Hydralin sabó líquid dermatològica
Surgras sabó DERM Hydralin
Els repel·lents d'insectes aplicats a la pell
CINC CINC TRÒPIC repel·lent
CINC cinc àrees repel·lents TEMPLAT
repel·lent d'insectes aplicat a la roba o cortines
solució de cinc 5 peces de vestir
La cura del cos - Les cremes hidratants
BEPANTHENSENSICALM crema anti-picor
Cura de la carrosseria - Estries
Bepanthen crema d'estries

la venda de drogues en línia

medicaments per al dolor medicaments per al refredat medicaments digestius feminitat drogues medicaments de la pell Dermatologia medicament contra el tabaquisme      



la venda de drogues en línia -Farmàcia aprovats Cura Ars i la Natura

Venda de medicaments naturals en línia en la seva farmàcia Bio aprovat Ars. Compte, el medicament no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar, i després guardar-lo en la seva caixa original rebut donats. En particular, seguir la dosi, la durada del tractament i les condicions d'emmagatzematge. No deixeu que els medicaments fora de l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. Compte amb les incompatibilitats en els seus productes actuals. Si us plau, informar els seus cursos en línia en el tractament farmacèutic per identificar possibles incompatibilitats. El formulari de confirmació de comanda conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per aquest fi.

accessoris

Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta