ASPIRINA 500mg RODANO 50 comprimits

ASPIRINA 500mg RODANO 50 comprimits una imatge més gran

3400935146854

Bayer Santé Familiale Bayer Santé Familiale

L'aspirina 500 mg del Roine 50 comprimits és un medicament indicat per al tractament simptomàtic del dolor lleu a moderat i / o estats febrils.

més detalls

El consell del seu farmacèutic

S'associa amb: Dexsil Gel Articulació 100ml Oli Essencial, Dexsil Articulacions Glucosamina Condroitina MSM Fortes 1000ml

S'utilitza per: fièvre, douleurs

conté: aspirina

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

6,59 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

Per advertències, precaucions d'ocupació i contra-indicacions, consulteu el manual d'instruccions ASPIRINA 500mg Roine.

Descripció ASPIRINA 500mg RHONE

L'aspirina 500 mg del Roine 20 comprimits és un medicament indicat per al tractament simptomàtic del dolor lleu a moderat i / o estats febrils.

Indicació ASPIRINA 500mg RHONE

Indicacions: dolor, febre
Reumatisme inflamatori
Família de drogues: Analgèsics, antipirètics
Ingredients actius: Aspirina
El fàrmac aspirina 500 mg Rhône és un analgèsic antipirètic i el tractament amb àcid acetilsalicílic (aspirina), que s'utilitza en el tractament de malalties doloroses i febre.
L'acció de drogues: L'aspirina és un antiinflamatori per a la inhibició de la ciclooxigenasa el que impedeix la síntesi de prostaglangines que causen la inflamació.

Utilització i dosis d'aspirina 500mg RHONE

Es recomana ASPIRINA del Roine 500 mg comprimits per a adults i nens majors de 9 anys. Per a nens de 9-13 anys (30-40 kg), 1 comprimit d'aspirina 500 mg del Roine, renovar si cal després de 6 hores. En tots els casos, no excedeixi de 4 tabletes al dia. Per als nens de 12-15 anys (al voltant de 41-50 kg), 1 comprimit d'aspirina 500 mg del Roine, renovar si cal després de 4 hores. En tots els casos, no excedeixi de 6 tabletes per dia. Per a adults i nens majors de 15 anys (uns 50 kg), 1 comprimit d'aspirina 500 mg del Roine repetir si cal després de 4 hores. En tots els casos, no excedeixi de 6 tabletes per dia. Verbal

Presentació de ASPIRINA 500mg RHONE

Caixa de 50 pastilles

Advertències sobre les drogues

Advertència, la droga ASPIRINA 500mg Roine no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar. No deixeu medicaments a l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. Aneu amb compte amb les incompatibilitats en els seus productes actuals.

Informe al seu farmacèutic en línia dels tractaments actuals per identificar possibles incompatibilitats. El formulari de confirmació de l'ordre conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per a aquest fi.

Feu clic aquí per trobar el manual d'aquest fàrmac en el lloc web de l'Agència Nacional de Seguretat dels Medicaments i Productes Sanitaris.

Farmacovigilància 1 Reporting o efecte (s) advers (s) determinada (s) l'ús d'un medicament

FAMÍLIA VIDAL

ASPIRINA RHONE

Analgèsic i antipirètic

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

PRESENTACIÓ (Resum)

RHONE Aspirina 500 mg comprimits (blanc); la casella 20.
-

RHONE Aspirina 500 mg comprimits (blanc); la caixa 50.
-

Aspirina 500 mg DU RHONE: tauleta masticable (blanc, aromes: mandarina, taronja); la casella 20.
-

laboratori

COMPOSICIÓ (Resum)
p PC p pestanya masticable
àcid acetilsalicílic (aspirina) 500 mg 500 mg
aspartam +

INDICACIONS (Resum)
Aquest medicament conté aspirina, que té moltes propietats: analgèsic i antipirètic , però també fàrmac antiinflamatori en dosis altes, i diluent de la sang.
S'utilitza per reduir la febre i en el tractament de condicions doloroses.
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en els casos següents:
ATENCIÓ (Resum)
L'aspirina no és una droga benigna. Qualsevol sobredosi ingesta perllongada o s'exposa a complicacions greus.
Prendre aspirina requereix un consell mèdic abans en el cas de la història de l'úlcera de l'estómac o del duodè , mateixa edat, de la insuficiència renal , la deficiència de G6PD , des l'asma a caure i en les dones tenir un dispositiu intrauterí (DIU).
Evitar prendre la droga durant la setmana abans de l'extracció de la dent, la cirurgia o durant períodes pesats: major risc de sagnat .
L'ús de l'aspirina en nens ha de ser cautelós en cas de varicel·la o febre causada per un virus (grip ...). La síndrome de Reye, rar, però de vegades fatals, han estat reportats. Aquesta síndrome es tradueix en pèrdua de la consciència i vòmits. En el cas de la febre causada per un virus, i en absència dels consells mèdics, altres antipirètics (paracetamol, per exemple) s'ha de preferir.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
Les interaccions són d'intensitat variable com una funció de dosi d'aspirina utilitzat. Si vostè està prenent un dels medicaments llistats a continuació, no prengui aspirina sense consultar al seu metge o farmacèutic.
L'aspirina s'utilitza en dosis elevades (més de 3 g al dia) no s'ha d'associar amb metotrexat (usat a dosis superiors a 15 mg / setmana): augment del risc de toxicitat de metotrexat.
L'aspirina pot interactuar amb: A més informar al seu metge o farmacèutic si vostè està prenent un antidiabètic , 1 agent antihipertensiu de la família de conversió de l'angiotensina inhibidors de l'enzim o inhibidors de l'angiotensina II , 1 antidepressiu família de IRS , 1 diürètic o corticosteroide .
L'embaràs i la lactància (Resum)
l'embaràs:
Es van posar en relleu els efectes adversos per a la mare i el fetus quan l'aspirina, igual que altres AINE , s'usa en els últims 4 mesos d'embaràs; hi ha el risc fins i tot d'un sol tret, i fins i tot si l'embaràs s'ha completat.
En conseqüència, a part d'algunes situacions mèdiques molt específiques, l'aspirina només es pot utilitzar de tant en tant durant els primers 5 mesos, i el seu ús és contra-indicada a partir del sisè mes.

lactància:
L'aspirina s'excreta en la llet materna, el seu ús no es recomana en dones que alleten.
ÚS I DOSI (Resum)
Aquest medicament s'ha de prendre preferentment durant els àpats.
Els comprimits s'han d'empassar sencers amb un got d'aigua; La tauleta masticable ha de ser mastegat i després empassat preferiblement amb aigua.
Les captures han d'estar espaiats com a mínim 4 hores.

La dosi usual:

  • Adults i nens majors de 50 kg: 1 o 2 tabletes per dosis repetides si cal després d'un període mínim de 4 hores, no més de 6 comprimits per dia (3 g d'aspirina per dia).
    En els ancians, el millor és no excedir la dosi de 2 g d'aspirina diàriament (4 comprimits al dia).
  • Els nens de 30 a 50 kg: 60 mg per kg per dia, dividides en 4 o 6 Outlet 15 mg per kg cada 6 hores o 10 mg per kg cada quatre hores. Una indicació:
    • Els nens de 30 a 40 kg (aproximadament de 9 a 13 anys): 1 tableta, repetir si cal després de 6 hores, per no excedir de 4 tabletes al dia;
    • Els nens de 41 a 50 kg (aproximadament de 13 a 15 anys): 1 tableta, repetir si cal després de 4 hores, que no excedeixi de 6 comprimits per dia.
Sense consell mèdic, la durada del tractament no ha d'excedir de tres dies per a la febre i 5 dies per al dolor.
TIPS (Resum)
Molts medicaments contenen aspirina o AINE (tal com ibuprofèn o naproxèn) vos de no prendre simultàniament diversos medicaments que contenen aquestes substàncies com una decisió conjunta els posa en major risc d'efectes adversos.
20 comprimits caixes poden ser de lliure accés en algunes farmàcies; No obstant això, no dubteu a preguntar al seu farmacèutic.
Possibles reaccions adverses (Resum)
Gastritis , dolor abdominal, sagnat del nas o les genives.
Rara i de vegades greus:
  • sagnat del tracte digestiu: vòmits amb sang, femta negra, o més sovint la pèrdua de sang imperceptible, responsable de l'aparició gradual de l'anèmia ;
  • accidents al·lèrgiques urticària , edema , asma .
Els signes que suggereixen una sobredosi : tinnitus, disminució de la sensibilitat de l'audició, mal de cap.


GLOSSARI (Resum)


els AINE
Abreviatura de no esteroide antiinflamatori. Família de fàrmacs antiinflamatoris que no són derivats de cortisona (esteroides), i el millor conegut dels quals és l'aspirina.


al·lèrgia
reacció de la pell (picor, grans, inflor) o malestar general apareixen després del contacte amb una substància particular, l'ús d'un fàrmac o la ingestió d'un àpat. Les principals formes d'al·lèrgia són èczema, urticària, asma, angioedema i xoc al·lèrgic (anafilaxi). al·lèrgia als aliments també pot conduir a problemes digestius.


anèmia
Reducció de l'hemoglobina a la sang, que generalment resulta en una disminució en el nombre de cèl·lules vermelles de la sang. El ferro és essencial per a la síntesi de l'hemoglobina. La deficiència de ferro durant l'embaràs, una dieta vegetariana, abundant sagnat o repetida (regles) és una causa comuna d'anèmia. Altres causes menys freqüents estan relacionades amb les deficiències de vitamines del grup B.


analgèsic
Fàrmac que actua contra el dolor. Els analgèsics actuen, ja sigui directament sobre els centres de dolor al cervell o mitjançant el bloqueig de la transmissió del dolor al cervell.
Sinònim: analgèsic.


antecedent
Afecte curat o sempre canviant. L'antecedent pot ser personal o familiar. La història és la història de la salut d'una persona.


antiplaquetari
La medicació que evita que les plaquetes s'adhereixin entre si i per tant la formació de coàguls. L'agent antiplaquetari més antic és l'aspirina en dosis petites preses.
Els inhibidors de l'agregació no s'han de confondre amb anticoagulants el mecanisme d'acció és diferent.


anticoagulants
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antidepressiu
Fàrmac que actua contra la depressió. Alguns antidepressius també s'utilitzen per combatre el trastorn obsessiu-compulsiu, trastorn d'ansietat generalitzada, una mica de dolor intractable, mullar el llit, etc.
Depenent de la seva manera d'acció i els seus efectes secundaris, els antidepressius es divideixen en diferents famílies: antidepressius tricíclics, inhibidors de la recaptació de serotonina, inhibidors de la MAO (selectiva o no selectiva). Finalment, altres antidepressius no pertanyen a aquestes famílies, ja que tenen propietats úniques.
La manera d'acció dels antidepressius té dos aspectes principals: l'alleujament del sofriment emocional i la lluita contra la inhibició que permet eliminar el desig de compartir l'deprimit. De vegades es produeix un canvi entre aquests dos efectes: l'angoixa mental pot persistir, mentre que la capacitat d'acció de nou. Durant aquest curt període, el risc de suïcidi en alguns deprimit això pot ser augmentada. El metge té en compte en la seva prescripció (associació possible amb un tranquil·litzant) i això ha de ser observat.


antidiabètic
Medicament per al combat contra la diabetis. Hi ha dues categories: fàrmacs orals antidiabètics (sulfonilurees i biguanides, essencialment) i la insulina, que només s'utilitza en la injecció.


antihipertensiu
Drogues que lluiten contra la pressió excessiva de sang. Els principals són els beta-bloquejants, diürètics, antagonistes del calci, inhibidors de l'enzim convertidor d'angiotensina, inhibidors de l'angiotensina II i vasodilatadors.


antiinflamatòria
Els medicaments que combaten la inflamació. Pot ser derivat de cortisona (antiinflamatori esteroïdal) o no cortisona derivat (fàrmacs antiinflamatoris no esteroides o AINE).


antipirètic
Medicaments per disminuir la temperatura del cos durant la febre.


asma
Malaltia caracteritzada per la dificultat per respirar, resultant sovint en sibilàncies. Asma, permanent o que es presenta en crisi es deu a un estrenyiment i la inflamació dels bronquis.


corticoide
Substància prop de cortisona. esteroides naturals, necessaris per al funcionament del cos, són produïdes per les glàndules suprarenals. la síntesi de corticosteroides, derivats químics de la cortisona s'utilitzen com a potent antiinflamatori.


diürètic
Medicament per l'augment de l'eliminació d'aigua pels ronyons. Molt sovint, aquesta pèrdua d'aigua és causa de la pèrdua de sal causada pel fàrmac (salurética).
Els diürètics s'utilitzen principalment en el tractament de la pressió arterial alta, mentre que el seu mecanisme d'acció en aquesta malaltia és poc coneguda. Ells també es prescriuen per a la insuficiència cardíaca aguda o crònica, edema i altres condicions més rares.
Aquests fàrmacs causen sodi i pèrdua de potassi (excepte per a alguns d'ells anomenat "estalviadors de potassi"). Per tant, el seu ús prolongat requereix una vigilància regular de potassi a la sang per prevenir problemes cardíacs que podrien resultar d'hipopotassèmia (manca de potassi en la sang). La manca de sodi és una altra conseqüència possible, però més rara en dosis habituals d'ús prolongat de diürètics; també es detecta mitjançant una anàlisi de sang.


duodè
Part de l'intestí en què penetren en l'aliment des de l'estómac.


G6PD
dèficit enAbréviation de la glucosa 6-fosfat deshidrogenasa, normalment enzim present en els glòbuls vermells. La seva absència congènita (dèficit) és responsable d'una malaltia anomenada favisme; que prohibeix l'ús de certs medicaments.


gastritis
Inflamació de l'estómac afavorit per l'estrès, tabac, alcohol i certs fàrmacs com l'aspirina o antiinflamatori.


caure
La malaltia es manifesta per envermelliment i dolor greu que afecta una articulació (del dit gros normalment) per una acumulació de cristalls d'àcid úric.


hemorràgia
La pèrdua de sang d'una artèria o vena. El sagnat pot ser externa, sinó també interna i passar desapercebut.


inhibidors de l'angiotensina II
Aquests medicaments es coneixen de vegades com ARBS, pel fet que els noms de les molècules pertanyents a la família acaba amb l'angiotensina II antagonista del receptor (losartan, candesartan, etc.).
Aquesta família de fàrmacs bloquejant l'acció de l'angiotensina II, una substància que augmenta la pressió arterial i els ceps del cor.
inhibidors de l'angiotensina II s'usen per tractar la pressió arterial alta.


enzim convertidor d'angiotensina
Aquesta família de fàrmacs bloqueja l'acció d'un enzim que converteix l'angiotensina I (substància natural inactiu) en angiotensina II. L'última substància incrementa la pressió arterial i els ceps del cor.
inhibidors de l'ECA s'utilitzen per tractar la pressió arterial alta, insuficiència cardíaca o suites d'infart de miocardi.


insuficiència cardíaca
Incapacitat del cor per bombar a terme la seva funció. Els principals símptomes de la insuficiència cardíaca són la fatiga i falta d'alè durant l'esforç.


insuficiència hepàtica
La incapacitat del fetge per realitzar la seva funció, que és essencialment l'eliminació de determinats residus, sinó també la síntesi de moltes substàncies orgàniques essencials per al cos: albúmina, colesterol i factors de coagulació (vitamina K, etc.).


insuficiència renal
La incapacitat dels ronyons per eliminar les deixalles o les drogues. Una insuficiència renal avançada no es tradueix necessàriament en quantitat disminuïda d'orina. Només una anàlisi de sang i el mesurament de la creatinina poden indicar malaltia.


IRS
Abreviatura un inhibidor de la recaptació de serotonina. Veure aquest terme.


edema
L'acumulació d'aigua o limfàtic causant inflamació localitzada.


fenilcetonúria
malaltia hereditària caracteritzada per l'absència d'un enzim i que condueix a l'acumulació en la sang d'un producte tòxic. La seva detecció sistemàtica és el moment del naixement. El tractament es basa en una dieta específica durant la infància.


salicilats
Família de fàrmacs, el més conegut és l'àcid acetilsalicílic (aspirina).


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.


úlcera
Lesió de la pell buida, membranes mucoses o la còrnia.
  • úlceres a les cames: ferida crònica causa de la mala circulació de la sang.
  • Pèptica malaltia d'úlcera: localitza ferida de la membrana mucosa de l'estómac o el duodè, a causa del excés d'acidesa i molt sovint en la presència d'un bacteri (Helicobacter pylori). L'úlcera es veu afavorida per l'estrès, l'alcohol, el tabaquisme i certs medicaments (aspirina, AINE, etc.).


urticària
Erupció de grans en la pell, l'origen es troba més sovint al·lèrgica. Els botons s'assemblen a les picades d'ortigues i el seu color varia des del rosa pàl·lid a vermell.


virus
organisme microscòpic que entra a les cèl·lules de l'hoste, on es reprodueix. Molt més petits que els bacteris, els virus són resistents als antibiòtics. De vegades poden ser destruïts per substàncies antivirals.

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2017.06.01

Nom del medicament

L'aspirina 500 mg RHONE

àcid acetilsalicílic

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament, perquè conté informació important per a vostè.

Sempre prengui aquest medicament exactament d'acord a la informació proporcionada en el prospecte o com el seu metge o farmacèutic.

· Conservi aquest prospecte. És possible que hagi de tornar a llegir-lo.

· Parli amb el seu farmacèutic per obtenir assessorament i informació.

· Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. Vegeu la secció 4.

· Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 5 dies (per al dolor) o 3 dies (per a la febre).

El que està en el prospecte?

1. Què 500mg i en quins casos RHONE L'aspirina s'utilitza?

2. Què necessita saber abans de prendre aspirina 500 mg RHONE?

3. Com prendre aspirina 500 mg RHONE?

4. Quins són els possibles efectes secundaris?

5. Emmagatzematge de 500 mg RHONE aspirina?

6. Contingut de l'embalatge i altra informació.

1. EL QUE EL RHONE 500 mg d'aspirina i per a què s'utilitza?

Farmacoterapèutic analgèsic i d'altres ANTIPIRÈTICS - codi ATC: N02BA01

Aquest medicament conté aspirina.

Està indicat per al dolor i / o febre incloent mal de cap, malaltia de tipus gripal, dolor dental, dolor.

Aquesta presentació és per a adults i per a nens de més de 30 kg (aproximadament de 9 a 15 anys); llegiu la secció de "dosificació ".

Per als nens amb un pes o una edat diferent, hi ha altres presentacions aspirina: pregunti al seu metge o farmacèutic.

Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 5 dies (per al dolor) o 3 dies (per a la febre).

2. EL QUE HA SABER ABANS de prendre aspirina 500 mg RHONE?

No prengui aspirina 500 mg RHONE:

· si és al·lèrgic a la substància activa o un medicament relacionat (inclosos els medicaments antiinflamatoris no esteroides) o qualsevol dels altres components d'aquest medicament enumerats en la secció 6.

· si té un historial d'asma induïda per l'administració d'aspirina o medicaments relacionats (incloent no esteroide antiinflamatori)

· Els nens menors de 6 anys d'edat a causa que el nen pugui empassar i ofegar a través de: utilitzar una altra presentació,

· si està més enllà de 5 mesos d'embaràs edat (24 setmanes de gestació) en dosis superiors a 100 mg al dia,

· si té úlcera d'estómac o duodè en evolució

· Si vostè té un trastorn de la coagulació o el risc de sagnat,

· si té una malaltia hepàtica greu,

· si té una malaltia renal greu,

· si té una malaltia cardíaca greu,

· si segueix una metotrexat utilitzat amb dosis superiors a 20 mg / setmana i quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en el tractament de la febre o dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia) ( veure prendre o utilitzar altres drogues )

· si segueix una el tractament amb anticoagulants orals en pacients amb antecedents d'úlcera pèptica i quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en el tractament de febre o el dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia) ( veure prendre o utilitzar altres drogues ).

Advertiments i precaucions

Parli amb el seu metge o farmacèutic abans de prendre aspirina 500 mg RHONE.

· Quan s'utilitza en combinació amb altres fàrmacs, per evitar el risc de sobredosi, la verificació de l'aspirina en la composició d'altres medicaments.

· Si es produeixen mals de cap durant l'ús prolongat i les dosis altes d'aspirina, no s'ha d'augmentar la dosi, però prendre el consell del seu metge o farmacèutic. L'ús regular d'analgèsics, en particular de diversos analgèsics en combinació, pot conduir a dany renal.

· Es van observar síndromes Reye (rars però molt greus que es produeix dany neurològic principalment i el fetge) en nens amb malalties virals i aspirina receptor.

Per tant:

o en el cas de malalties virals, com la varicel·la o episodi gripal no administrar aspirina a un nen sense el consell d'un metge,

o en cas d'ocurrència d'alteració de la consciència o el comportament i els vòmits en els nens que prenen aspirina, informe al seu metge immediatament.

· · L'aspirina no ha de ser utilitzat fins que el seu metge:

o en cas de deficiència de G6PD (una malaltia hereditària de les cèl·lules vermelles de la sang), perquè les altes dosis d'aspirina han provocat hemòlisi (destrucció de les cèl·lules vermelles de la sang),

o en el cas d'úlcera d'estómac o duodè, sagnat gastrointestinal o gastritis,

o en cas de malaltia renal o malaltia hepàtica,

o en l'asma: l'aparició d'asma en alguns individus, pot estar relacionat amb una al·lèrgia als fàrmacs antiinflamatoris no esteroides o aspirina. En aquest cas, aquest medicament està indicat contra-,

o en el cas dels períodes pesats,

o en cas de tractament de la malaltia reumàtica,

o en cas de tractament per:

§ anticoagulants orals, quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis per al tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia) i en absència de anterior gastro úlcera duodenal

§ anticoagulants orals, quan l'aspirina s'utilitza a dosis baixes com antiagregant plaquetari (de 50 a 375 mg per dia) i en pacients amb una història d'úlcera pèptica,

§ No esteroides antiinflamatoris, quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en el tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg d'admissió i / o <3 g per dia),

§ glucocorticoides (excepte la teràpia de reemplaçament de hidrocortisona), quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com un fàrmac antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia),

§ heparines s'utilitza en dosis curatives i / o en persones d'edat de més de 65 anys, quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com un fàrmac antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en l' tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia,

§ fàrmacs utilitzats en el tractament de la gota,

§ clopidogrel,

§ pemetrexed en pacients amb funció renal disminuïda a moderada

§ ticlopidina ( veure Presa o ús d'altres medicaments ).

· Durant el tractament: en cas d'hemorràgia gastrointestinal (descàrrega de sang de la boca, sang a la femta, negre color de la femta), deixar de tractar i acudeixi a un metge immediatament o Servei Mèdic d'Emergències .

· Aquest medicament és només per a adults i nens majors de 30 kg (al voltant de 9 a 15 anys).

Aquest medicament conté aspirina.

Vostè o el seu fill no ha de prendre al llarg d'aquest fàrmac altres medicaments que contenen aspirina i / o antiinflamatori no esteroïdal.

Llegir els manuals d'altres medicaments que vostè o el seu fill necessita per assegurar l'absència d'aspirina i / o antiinflamatori no esteroïdal.

precaucions

Dolor o la febre:

· Per als nens menors de 30 kg (més de 9 anys), prendre una dosificació adequada. Pregunti al seu metge o farmacèutic.

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o en cas d'eficàcia insuficient o l'ocurrència de qualsevol altre signe, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

· L'aspirina augmenta el risc d'hemorràgia de dosis molt baixes i fins i tot quan el tap és de diversos dies. Evitar que el seu metge, cirurgià, anestèsia o el seu dentista, en el cas en què es preveu una cirurgia, fins i tot menor ,.

nens

No és aplicable.

L'aspirina i altres fàrmacs 500mg RHONE

Informe al seu metge o farmacèutic si està prenent, ha pres recentment o podria haver de qualsevol altre medicament.

Quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en el tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia), aquest fàrmac no s'ha d'utilitzar en combinació:

· amb metotrexat utilitzat a dosis majors de 20 mg / setmana,

· amb anticoagulants orals i en pacients amb antecedents d'úlcera pèptica.

Aquest medicament s'ha d'evitar en combinació amb:

· anticoagulants orals, quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis per al tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia) i en absència de anterior gastro úlcera duodenal

· anticoagulants orals, quan l'aspirina s'utilitza a dosis baixes com antiagregant plaquetari (de 50 a 375 mg per dia) i en pacients amb una història d'úlcera pèptica,

· antiinflamatoris no esteroides, quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en el tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg d'admissió i / o <3 g per dia),

· glucocorticoides (excepte la teràpia de reemplaçament de hidrocortisona), quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com un fàrmac antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia),

· heparines s'utilitza en dosis curatives i / o en persones d'edat de més de 65 anys, quan l'aspirina s'utilitza en altes dosis com un fàrmac antiinflamatori (≥ 1 g per dosi i / o ≥ 3 g per dia), en particular en l' tractament de la febre o el dolor (≥ 500 mg per dosi i / o <3 g per dia)

· fàrmacs utilitzats en el tractament de la gota,

· clopidogrel,

· pemetrexed en pacients amb funció renal disminuïda a moderada

· ticlopidina ( veure Advertències ).

RHONE aspirina de 500 mg amb aliments, begudes i alcohol

No és aplicable.

Embaràs i la lactància

Si vostè està embarassada o alletant, si pensa que està embarassada o planeja quedar embarassada, consulti al seu metge o farmacèutic abans de prendre aquest medicament.

embaràs

Les dosis baixes, menys de 100 mg per dia:

Les dosis baixes d'aspirina menys de 100 mg per dia poden ser prescrits en circumstàncies excepcionals que requereixin un monitoratge especialitzada.

Per dosis superiors a 100 mg diaris

A aquestes dosis, i llevat que sigui absolutament necessari, l'àcid acetilsalicílic no ha de ser prescrit durant els dos primers trimestres d'embaràs. Si l'àcid acetilsalicílic s'administra a una dona que desitja quedar-se embarassada o embarassada dins dels sis mesos, la dosi ha de ser el més baix possible i la longitud de la més curta tractament possible.

dosi per sobre de 100 mg al dia d'àcid acetilsalicílic és cons-indicats més enllà de 5 mesos d'embaràs edat (24 setmanes de gestació). Vostè ha En cap cas prendre aquest medicament durant el tercer trimestre de l'embaràs, ja que afecta el seu fill pot tenir conseqüències greus, incloent cardiopulmonar i el nivell renal i que fins i tot amb una sola dosi.

alimentació

L'aspirina en la llet materna, aquest medicament no es recomana durant la lactància.

Conducció i ús de màquines

No és aplicable.

3. COM prenen aspirina de 500 mg RHONE?

Sempre prengui aquest medicament exactament com es descriu en aquest prospecte o com el seu metge o farmacèutic. Consulti amb el seu metge o farmacèutic si no està segur.

dosificació

En cas de dolor, si la febre:

Aquesta presentació és per a adults i per a nens de més de 30 kg (aproximadament de 9 a 15 anys).

Per a adults i nens que pesen més de 50 kg (de 15 anys):

La dosi diària màxima recomanada és de 3 g d'aspirina, o 6 comprimits per dia. La dosi habitual és d'1 comprimit de 500 mg, que es repeteix si cal després de 4 hores mínim. Si el dolor o febre intensa, 2 comprimits de 500 mg, repetir si cal després de 4 hores mínim, que no excedeixi de 6 comprimits per dia.

Per a les persones grans:

La dosi diària màxima recomanada és de 2 g d'àcid acetilsalicílic, 4 tabletes per dia. La dosi habitual és d'1 comprimit de 500 mg, que es repeteix si cal després de 4 hores mínim. Si el dolor o febre intensa, 2 comprimits de 500 mg, repetir si cal després de 4 hores mínim, sense excedir 4 tabletes al dia.

En els nens de 30 a 50 kg (aproximadament 9 a 15)

La dosi d'aspirina depèn del pes del nen; edats s'esmenten a títol informatiu. Si vostè no sap el pes del nen ha de sospesar per tal de donar la dosi més adequada. L'aspirina ve en molts assajos, per adaptar el tractament al pes de cada nen. La dosi diària recomanada d'aspirina és d'aproximadament 60 mg / kg / dia, dividit en 4 o 6 preses, o al voltant de 15 mg / kg cada 6 hores o 10 mg / kg cada quatre hores.

· Per a nens que pesen de 30 a 40 kg (aproximadament 9 a 13 anys), la dosi és d'1 comprimit per dosi, repetir si cal després de 6 hores, per no excedir de 4 tabletes al dia.

· Per a nens que pesen de 41 a 50 kg (aproximadament de 12 a 15 anys), la dosi és d'1 comprimit per dosi, repetir si cal després de 4 hores, que no excedeixi de 6 comprimits per dia.

Forma d'administració

Per via oral.

Els comprimits s'han d'empassar sencers amb una beguda (per exemple, aigua, llet, suc de fruita), preferentment durant els àpats.

La freqüència d'administració

En cas de dolor, si la febre:

preses sistemàtiques per evitar oscil·lacions del dolor o la febre:

· En els nens (de 30 kg a 50 kg, aproximadament 9 a 15 anys): la captura s'han d'espaiar uniformement, fins i tot durant la nit, preferiblement de 6 hores, almenys 4 hores: complir en la dosi especificada anteriorment.

· Adults: les sortides han d'estar espaiats com a mínim 4 hores.

Durada del tractament

En cas de dolor, si la febre:

El temps d'ús és limitat:

· 5 dies en cas de dolor,

· en 3 dies en cas de febre.

Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o si empitjoren, no continuar amb el tractament sense consultar al seu metge ( veure Precaucions ).

Si pren més de Roine aspirina 500 mg del que hauria de

Pel que fa a l'aspirina:

Durant el tractament, és possible que es produeixi brunzit a les orelles, disminució del sentit de l'oïda, mal de cap, marejos, generalment reflecteixen una sobredosi d'aspirina.

HA DEIXAR EL TRACTAMENT DE LA SEVA NEN I EVITAR UN METGE.

En cas d'intoxicació accidental (especialment comú en els nens petits), consultar a un metge.

Si s'oblida de prendre aspirina 500 mg RHONE

No prengui (o no donar-li al seu fill) dosi doble per compensar la dosi que ha oblidat prendre (o donar-li al seu fill).

Si deixa de prendre aspirina 500 mg RHONE

No és aplicable.

Si té alguna pregunta sobre l'ús d'aquest medicament, pregunti al seu metge, farmacèutic.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

· Vostè ha de parar immediatament el tractament i contactar amb el seu metge en els següents casos:

o hemorràgia gastrointestinal ( veure Advertències ). Aquests són fins i tot més comú que la dosi utilitzada és alta,

o reaccions al·lèrgiques incloent erupció cutània, asma, angioedema (urticària s'enfronten dificultat en la respiració)

o tinnitus, disminució del sentit de l'oïda, mal de cap, marejos Aquests senyals generalment reflecteixen una sobredosi d'aspirina,

o La síndrome de Reye (ocurrència d'alteració de la consciència o el comportament i vòmits) en un nen amb una malaltia viral i l'aspirina rebre ( veure Advertències ).

· Informe al seu metge si té dolor abdominal, sagnat pel nas o les genives.

S'han reportat casos d'úlcera d'estómac.

Efectes secundaris d'informes

Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema d'informació nacional: Agència francesa de seguretat sanitària dels produits de santé (ANSM) a la xarxa de centres regionals de farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

5. CONSERVACIÓ D'RHONE aspirina 500 mg?

Mantenir aquest medicament fora de la vista i de l'abast dels nens.

No utilitzeu aquest medicament després de la data de caducitat indicada a la caixa després de CAD. La data de caducitat és l'últim dia d'aquest mes.

Emmagatzemar a una temperatura que no excedeixi de 25 ° C.

No llenci els medicaments a les aigües residuals o les escombraries. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. Contingut del pack I UNA ALTRA INFORMACIÓ

Que contingui aspirina 500 mg RHONE

· El principi actiu és:

àcid acetilsalicílic ................................................ .............................................. 500.00 mg

Per a una tauleta.

· Els altres components són:

midó de blat de moro, pols de cel·lulosa granulada (Elcema G 250).

El RHONE aspirina 500 mg i contingut de l'envàs

Aquest medicament està disponible en forma de comprimit. Box 20, 30, 50, 60 o 250.

Titular de l'autorització de comercialització

BAYER HEALTHCARE SAS

220 INVESTIGACIÓ AVENUE

59120 LOOS

Operador de l'autorització en el mercat

BAYER HEALTHCARE SAS

INDÚSTRIA 33 RUE

74240 GAILLARD

fabricant

BAYER GMBH Bitterfeld

Ortsteil Greppin

SALEGASTER FLOOR 1

06.803 Bitterfeld-Wolfen

ALEMANYA

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

L'última data en què es va revisar el fullet és:

<{MM / AAAA}> <{mes any}.>

un altre

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

Junta d'educació per a la salut:

"Què fer si la febre":

Considerem que un nen té febre quan la seva temperatura supera els 38 ° C.

La febre és una reacció natural i freqüent del cos per lluitar contra les infeccions, és molt rar que és l'únic signe d'una malaltia greu o que causa complicacions.

Què fer?

En general, és només per sobre de 38,5 ° de considerar el tractament; No obstant això, això no hauria de ser una rutina, especialment si la febre és portat pel nen.

1 / Abans de donar una medicina contra la febre, sempre:

· retirar les cobertes i capes innecessàries de peces de vestir,

· sovint presents beguda per al nen,

· no per escalfar l'ambient (aproximadament 18-20 ° C).

Aquests 3 passos simples són suficients en molts casos per reduir la febre.

Hi ha altres mesures (bany calent, bosses de gel, embolcalls humides ...), que no són necessàriament més eficaços i només es tindran en compte si no augmenten l'ésser maligne de l'infant.

2 / En segon lloc, es pot portar al nen un medicament contra la febre (fàrmac antipirètic trucada).

Llegiu amb atenció les "Precaucions" a les instruccions.

Com s'ha d'usar un medicament contra la febre?

· les taxes d'ús i el temps entre les dosis

· donar un sol fàrmac (no associar o no alterna sense consell mèdic de diferents medicaments)

· comprovi que el nen no rep d'una altra manera la mateixa droga en una altra forma (xarop, sobres, supositoris ...) o sota una altra marca.

Si la febre persisteix durant diversos dies, sembla que els nous signes (especialment la rigidesa del coll, diarrea, vòmits ...) o el que indica que la febre no és ben tolerada (vacuna infantil, perdent la seva reactivitat ... ), no s'ha de dubtar a consultar un metge.

"Què fer en cas de dolor":

Ja sigui en adults o en nens:

· En absència de millora després de 5 dies de tractament,

· Si els dolors es produeixen regularment,

· Si s'acompanya de febre,

· Si es desperta o es desperta al seu fill a la nit,

Consulti al metge.

Bayer Consumer Health

Complements alimentaris - Anti-estrès
xarop de maduixa EUPHYTOCALM
Complements alimentaris - Consum de Magnesi
xarop de maduixa EUPHYTOCALM
Supradyn magnèsia comprimit efervescent
Complements alimentaris - tònics generals
Supradyn tauleta efervescent IMPULSAR
Supradyn tauleta Intensia
tauleta masticable Supradyn Intensia
Supradyn Intensia comprimit efervescent
tauleta SUPRADYNVITAL 50 +
SUPRADYNVITAL 50 + comprimit efervescent
Els excipients per compondre
crema vehicle Neribase
Neribase GRAS ungüent excipient
Neribase ungüent excipient
Ginecologia - Lubricants
Hydralin hidratant gel lubricant íntim ús
TRY lubricant soluble en aigua
Ginecologia - lavabo íntim
Hydralin apaisa netegi ús íntim
escuma d'ús íntim Hydralin apaisa
Hydralin apaisa solució d'ús íntim
solució d'ús íntim Hydralin apaisa nen
Hydralin pols per solució local CLÀSSICA
Hydralin CLÀSSICA sabó d'ús íntim
Hydralin GYN solució d'ús íntim
Hydralin Soyeux la formació d'escuma d'emulsió ús íntim
Hydralin Soyeux netegi ús íntim
Netejadora Facial - La pell sensible o intolerant
DERM Hydralin sabó dermatològic per a la cara i el cos
DERM Hydralin sabó líquid dermatològica
Surgras sabó DERM Hydralin
MTI, organismes de radiodifusió
CINC CINC elèctric doble ús del difusor repel·lent de mosquits
CINC CINC kit de xarxa d'impregnació
CINC EN CINC farcit líquid per a difusor
mosquit 5 cinc adults
CINC CINC difusor de la tauleta de recanvi
Per després del sol productes, cremades de sol
BEPANTHENSPRAYMOUSSE aerosol refrescant
productes per a la cura - Les cremades superficials
BEPANTHENSPRAYMOUSSE aerosol refrescant
Productes per a la cura del nadó - Cura de la pell irritada
BEPANTHENSENSICALM crema anti-picor
Productes per a la cura del nadó - Cura de la pell seca o atòpica
BEPANTHENSENSICALM crema anti-picor
- Productes de neteja pell sensible o intolerant
DERM Hydralin sabó dermatològic per a la cara i el cos
DERM Hydralin sabó líquid dermatològica
Surgras sabó DERM Hydralin
Els repel·lents d'insectes aplicats a la pell
CINC CINC TRÒPIC repel·lent
CINC cinc àrees repel·lents TEMPLAT
repel·lent d'insectes aplicat a la roba o cortines
solució de cinc 5 peces de vestir
La cura del cos - Les cremes hidratants
BEPANTHENSENSICALM crema anti-picor
Cura de la carrosseria - Estries
Bepanthen crema d'estries

L'aspirina Farmàcia Online: Demani la seva aspirina en la seva biografia la medicina en línia.


L'aspirina és l'ingredient actiu dels diferents fàrmacs com Aspégic®, Aspro®, etc. La cura i la natura, la seva farmàcia farmàcia en línia, així que trobareu diferents paquets i les dosis d'aspirina. L'aspirina té quatre propietats. Dosi baixa o mitjana (500 mg a 2 g per dia) és un analgèsic (alleuja el dolor) i antipirètic (calma la febre). A majors, i sota dosis consell mèdic, un anti-inflamatori. L'aspirina també s'usa per prevenir la formació de coàguls de sang.

accessoris

Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta