200 mg d'ibuprofèn PASTILLA 30 BIOGARAN

200 mg d'ibuprofèn PASTILLA 30 BIOGARAN una imatge més gran

3400934841682

200 mg d'ibuprofèn PASTILLA BIOGARAN 30: Conté un fàrmac antiinflamatori no esteroïdal: ibuprofèn. Indicat en adults i nens de més de 20 kg (uns 6 anys), en el tractament a curt termini de la febre i / o dolor, com mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolors musculars i regles doloroses.

més detalls

Naus 5-7 dies hàbils

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

2,12 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

200 mg d'ibuprofèn BIOGARAN

BIOGARAN Ibuprofeno 200 mg bord Biogaran, fullet (s) blister (s) PVC Alumini 20 comprimits recoberts amb pel · lícula


Descripció de 200 mg d'ibuprofèn Biogaran

Conté un no-esteroides antiinflamatoris: ibuprofèn. Indicat en adults i nens de més de 20 kg (uns 6 anys), en el tractament a curt termini de la febre i / o dolor, com mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolors musculars i regles doloroses.


Indicacions
· Dolors de cap
· Mal de queixal
· Reumatisme inflamatori crònic (artritis reumatoide, espondilitis anquilosant)
· Microcristal Artritis
· Mal d'esquena baixa
· Dismenorrea essencial
· L'artritis reumatoide
· Artritis inflamatòria aguda
· Artrosi dolorosa i incapacitant
· Radicular
· La ciàtica
· Còlic renal


Consells d'aplicació i assessorament sobre l'ibuprofèn 200mg Biogaran

Adults i nens majors de 15 anys: 1 a 2 tabletes, repetir si cal cada 6 hores.

Composició de 200 mg d'ibuprofèn Biogaran

Per a un comprimit recobert amb pel · lícula: 200 mg d'ibuprofèn. Llista d'ingredients: midó pregelatinitzat, glicolat sòdic de midó (tipus A), àcid esteàric, povidona K90, sílice col · loïdal anhidra. Recobriment: Sepifilm [hipromelosa (E464), Macrogol estearat 400] Sepisperse [hidroxipropil cel · lulosa, diòxid de titani (E171)].


Precaucions per a l'ús amb ibuprofèn 200mg Biogaran

· Trastorns gastrointestinals
· Els pacients amb cirrosi
· Pacients d'insuficiència cardíaca
· Els pacients en anticoagulant
· Els pacients d'edat avançada
· Els pacients en tractament amb diürètics
· Els trastorns hematològics
· Monitorització de la diüresi
· Monitorització de la funció renal
· Trastorns de la Coagulació
· El control de l'hemograma i el fetge i la funció renal és necessari quan el tractament s'estén durant un llarg període.


Presentació de 200 mg d'ibuprofèn Biogaran

Caixa de 30 comprimits

Antiinflamatoris no esteroides

Aquest fàrmac és un genèric NUREFLEX 200 mg (que ja no es comercialitza).

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

PRESENTACIÓ (Resum)

Ibuprofen BIOGARAN pastilles 200 mg; Caixa de 30.
Refunded 65%. - Preu: 1,25 euros (s).

laboratori BIOGARAN

COMPOSICIÓ (Resum)
p PC
ibuprofèn 200 mg

INDICACIONS (Resum)
Aquest fàrmac és un antiinflamatori fàrmac ( AINE ). La lluita contra el dolor i redueix la febre. Les seves propietats antiinflamatòries es manifesten en grans dosis.
S'utilitza en el tractament de la febre i el dolor agut (mal de cap, mal de dents, símptomes de la grip, dolors, els períodes dolorosos ...).
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en els casos següents:
ATENCIÓ (Resum)
El tractament prolongat o la sobredosi de AINE pateixen efectes adversos greus.
Algunes situacions han de donar lloc a cap tractament addicional després d'una opinió mèdica:
  • acidesa estomacal significativa o negre i els excrements que poden traduir-se irritació o sagnat del tracte digestiu pudent;
  • granellada i sense causa aparent;
  • crisi de asma ;
  • gota inusual i fatiga intensa, o sobtat i significatiu en el volum d'orina en una persona que pateix d' insuficiència cardíaca , deshidratats o tractats amb un diürètic .
Precaucions són necessaris en la gent gran o en cas de la història de úlcera de l'estómac o del duodè o del risc d'hemorràgia, especialment gastrointestinal (malaltia de Crohn , colitis ulcerosa ).
L'ús d'AINE no es recomana en nens amb varicel·la: podria augmentar el risc de complicacions infeccioses, excepcional però potencialment greus.
Els AINE tenen un efecte inhibitori sobre l'ovulació i poden reduir la fertilitat en les dones. Aquest efecte és reversible en suspendre el tractament.
Alguns metges consideren que els fàrmacs antiinflamatoris poden reduir l'eficàcia dels dispositius intrauterins (DIU) i exposar al risc d'embaràs no desitjat. Aquest risc és objecte de controvèrsia.
Conductor: Aquest medicament pot ser responsable, en rares ocasions, marejos o visió borrosa.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
Aquest medicament pot interactuar amb altres medicaments, incloent: A més informar al seu metge o farmacèutic si el tractament amb un diürètic , un inhibidor de l'ECA , un angiotensina II , un bloquejador beta o un medicament que conté ciclosporina.
L'embaràs i la lactància (Resum)
l'embaràs:
Els efectes adversos per al fetus quan es van posar en relleu els AINE es fan servir en els últims 4 mesos d'embaràs; hi ha el risc fins i tot d'un sol tret, i fins i tot si l'embaràs s'ha completat. L'ús d'aquest medicament és contra-indicat durant aquest període.
Durant els primers 5 mesos, l'efecte d'aquest fàrmac no és ben coneguda: només el seu metge pot avaluar el risc potencial d'utilitat per a vostè.

lactància:
Ibuprofèn baixes passa a la llet materna, però, com a mesura de precaució, no es recomana durant la lactància.
ÚS I DOSI (Resum)
Per limitar l'aparició de trastorns digestius , aquest medicament es pot prendre amb els àpats. No obstant això, en cas de dolor agut, l'estat de dejuni proporciona un efecte més ràpid.
Les pastilles no són adequades per a menors de 6 anys. De fet, poden obstruir la respiració si el nen mal saliva i el comprimit entra a la tràquea (mal).

La dosi usual:

  • Adults i nens majors de 30 kg (aproximadament 11 anys): 1 o 2 comprimits, repetir si cal cada 6 hores. No excedeixi de 6 comprimits al dia.
  • Els nens de 20 a 30 kg (aproximadament de 6 a 11 anys): 1 tableta, repeteixi si cal cada 6 hores. No excedeixi de 3 tabletes al dia.
Sense consell mèdic, la durada del tractament ha de limitar a 5 dies per al dolor i 3 dies per a la febre.
TIPS (Resum)
No excedeixi la dosi o durada del tractament recomanat pel seu metge o farmacèutic per limitar els efectes adversos.
Possibles reaccions adverses (Resum)
Nàusees, vòmits, gastritis .
poques vegades:

GLOSSARI (Resum)


els AINE
Abreviatura de no esteroide antiinflamatori. Família de fàrmacs antiinflamatoris que no són derivats de cortisona (esteroides), i el millor conegut dels quals és l'aspirina.


al·lèrgia
reacció de la pell (picor, grans, inflor) o malestar general apareixen després del contacte amb una substància particular, l'ús d'un fàrmac o la ingestió d'un àpat. Les principals formes d'al·lèrgia són èczema, urticària, asma, angioedema i xoc al·lèrgic (anafilaxi). al·lèrgia als aliments també pot conduir a problemes digestius.


anèmia
Reducció de l'hemoglobina a la sang, que generalment resulta en una disminució en el nombre de cèl·lules vermelles de la sang. El ferro és essencial per a la síntesi de l'hemoglobina. La deficiència de ferro durant l'embaràs, una dieta vegetariana, abundant sagnat o repetida (regles) és una causa comuna d'anèmia. Altres causes menys freqüents estan relacionades amb les deficiències de vitamines del grup B.


antecedent
Afecte curat o sempre canviant. L'antecedent pot ser personal o familiar. La història és la història de la salut d'una persona.


antiplaquetari
La medicació que evita que les plaquetes s'adhereixin entre si i per tant la formació de coàguls. L'agent antiplaquetari més antic és l'aspirina en dosis petites preses.
Els inhibidors de l'agregació no s'han de confondre amb anticoagulants el mecanisme d'acció és diferent.


anticoagulants
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antiinflamatòria
Els medicaments que combaten la inflamació. Pot ser derivat de cortisona (antiinflamatori esteroïdal) o no cortisona derivat (fàrmacs antiinflamatoris no esteroides o AINE).


asma
Malaltia caracteritzada per la dificultat per respirar, resultant sovint en sibilàncies. Asma, permanent o que es presenta en crisi es deu a un estrenyiment i la inflamació dels bronquis.


betablocador
família de fàrmacs utilitzats principalment en cardiologia. Bloquegen l'acció de l'adrenalina (i altres hormones relacionades) en el cor, els vasos sanguinis i els bronquis.


Crohn
malaltia intestinal deInflammation, que pot causar úlceres i estenosi. Sovint es torna crònica i pot estar associada amb diarrea persistent i la malnutrició.


diürètic
Medicament per l'augment de l'eliminació d'aigua pels ronyons. Molt sovint, aquesta pèrdua d'aigua és causa de la pèrdua de sal causada pel fàrmac (salurética).
Els diürètics s'utilitzen principalment en el tractament de la pressió arterial alta, mentre que el seu mecanisme d'acció en aquesta malaltia és poc coneguda. Ells també es prescriuen per a la insuficiència cardíaca aguda o crònica, edema i altres condicions més rares.
Aquests fàrmacs causen sodi i pèrdua de potassi (excepte per a alguns d'ells anomenat "estalviadors de potassi"). Per tant, el seu ús prolongat requereix una vigilància regular de potassi a la sang per prevenir problemes cardíacs que podrien resultar d'hipopotassèmia (manca de potassi en la sang). La manca de sodi és una altra conseqüència possible, però més rara en dosis habituals d'ús prolongat de diürètics; també es detecta mitjançant una anàlisi de sang.


duodè
Part de l'intestí en què penetren en l'aliment des de l'estómac.


erupció
Barbs o taques a la pell. Aquestes lesions poden ser a causa d'un aliment, fàrmac, i traduir al·lèrgia o efectes tòxics. Molts virus també poden causar brots d'acne: els de la rubèola, el xarampió i la rosèola són els més coneguts.


gastritis
Inflamació de l'estómac afavorit per l'estrès, tabac, alcohol i certs fàrmacs com l'aspirina o antiinflamatori.


hemorràgia
La pèrdua de sang d'una artèria o vena. El sagnat pot ser externa, sinó també interna i passar desapercebut.


angiotensina II
Aquests medicaments es coneixen de vegades com ARBS, pel fet que els noms de les molècules pertanyents a la família acaba amb l'angiotensina II antagonista del receptor (losartan, candesartan, etc.).
Aquesta família de fàrmacs bloquejant l'acció de l'angiotensina II, una substància que augmenta la pressió arterial i els ceps del cor.
inhibidors de l'angiotensina II s'usen per tractar la pressió arterial alta.


inhibidor de l'ECA
Aquesta família de fàrmacs bloqueja l'acció d'un enzim que converteix l'angiotensina I (substància natural inactiu) en angiotensina II. L'última substància incrementa la pressió arterial i els ceps del cor.
inhibidors de l'ECA s'utilitzen per tractar la pressió arterial alta, insuficiència cardíaca o suites d'infart de miocardi.


insuficiència cardíaca
Incapacitat del cor per bombar a terme la seva funció. Els principals símptomes de la insuficiència cardíaca són la fatiga i falta d'alè durant l'esforç.


insuficiència hepàtica
La incapacitat del fetge per realitzar la seva funció, que és essencialment l'eliminació de determinats residus, sinó també la síntesi de moltes substàncies orgàniques essencials per al cos: albúmina, colesterol i factors de coagulació (vitamina K, etc.).


insuficiència renal
La incapacitat dels ronyons per eliminar les deixalles o les drogues. Una insuficiència renal avançada no es tradueix necessàriament en quantitat disminuïda d'orina. Només una anàlisi de sang i el mesurament de la creatinina poden indicar malaltia.


lupus eritematós
Malaltia de la pell causant enrogiment de la part central de la cara. Hi ha dues formes principals: lupus discoide (només la pell) i el lupus (associat a lesions dels òrgans de profunditat).


recompte de glòbuls
Counts mesuren el nombre de glòbuls vermells (eritròcits), glòbuls blancs (leucòcits) i plaquetes a la sang. El CBC diu el percentatge de les diferents cèl·lules blanques de la sang: neutròfils, eosinòfils, basòfils, limfòcits, monòcits.
Abreviatura: NFS.


edema
L'acumulació d'aigua o limfàtic causant inflamació localitzada.


dosificació
Quantitat i distribució de la dosi d'un fàrmac basat en l'edat, pes i estat general del pacient.


reacció al·lèrgica
Reacció a causa de la hipersensibilitat del cos a una droga. Les reaccions al·lèrgiques poden tenir aspectes molt variats: urticària, angioedema, èczema, erupció botons que recorden el xarampió, etc. El xoc anafilàctic és una reacció al·lèrgica que causa malestar per caiguda sobtada en la pressió arterial.


colitis ulcerosa
malaltia inflamatòria del recte i el còlon, que evoluciona a borbolls. Cada compressió s'acompanya de febre, mucositat i sang a la femta.


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.


transaminases
Els enzims es van assajar a la sang, la taxa s'eleva durant un hepatitis. Apareixen en les anàlisis de sang com l'AST i ALT o AST i ALT.


trastorns digestius
Conjunt de símptomes d'augment de la irritació o el mal funcionament del tracte gastrointestinal. Un o més condicions poden estar presents: nàusees, vòmits, flatulència, dolor abdominal, ardor d'estómac, inflor, flatulència, diarrea o restrenyiment, etc. Els antibiòtics poden promoure la candidiasi, sovint causar problemes digestius.


úlcera
Lesió de la pell buida, membranes mucoses o la còrnia.
  • úlceres a les cames: ferida crònica causa de la mala circulació de la sang.
  • Pèptica malaltia d'úlcera: localitza ferida de la membrana mucosa de l'estómac o el duodè, a causa del excés d'acidesa i molt sovint en la presència d'un bacteri (Helicobacter pylori). L'úlcera es veu afavorida per l'estrès, l'alcohol, el tabaquisme i certs medicaments (aspirina, AINE, etc.).


mareig
Símptoma pot designar una impressió de pèrdua d'equilibri (sentit comú) o, més estrictament, una sensació de gir sobre si mateix o el medi ambient (direcció mèdica).

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2017.08.25

Nom del medicament

BIOGARAN Ibuprofeno 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula

ibuprofèn

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament, perquè conté informació important per a vostè.

Sempre prengui aquest medicament exactament d'acord a la informació proporcionada en aquest avís o el seu metge, farmacèutic o infermer / època.

· Conservi aquest prospecte. És possible que hagi de tornar a llegir-lo.

· Parli amb el seu farmacèutic per obtenir assessorament i informació.

· Si experimenta efectes secundaris, parli amb el seu metge, farmacèutic o infermer / època. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. Vegeu la secció 4.

· Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després.

o 3 dies en nens i adolescents

o 3 dies en cas de febre i més enllà de 5 dies en cas de dolor en adults.

El que està en el prospecte?

1. Què BIOGARAN ibuprofèn 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula i en quins casos s'utilitza?

2. Què necessita saber abans de prendre Ibuprofeno 200 mg BIOGARAN pel·lícula?

3. Com prendre ibuprofèn BIOGARAN 200 mg de cinema?

4. Quins són els possibles efectes secundaris?

5. Conservació BIOGARAN Ibuprofen pel·lícula 200 mg?

6. Contingut de l'embalatge i altra informació.

1. QUÈ pel·lícula BIOGARAN ibuprofèn 200 mg I PER A QUÈ S'UTILITZA?

Farmacoterapèutic - codi ATC: M0AE01 / N02B.

Aquest fàrmac és un antiinflamatori no esteroïdal: ibuprofèn. Està indicat en adults i nens de més de 20 kg (al voltant de 6 anys) en el tractament a curt termini de la febre i / o dolor, com ara mal de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolors i els períodes menstruals dolorosos.

2. Quina informació abans de prendre BIOGARAN Ibuprofeno 200 mg de cinema?

Mai BIOGARAN Ibuprofeno 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula :

· Si és al·lèrgic al ibuprofèn o qualsevol dels altres components d'aquest medicament que figuren en la secció 6,

· més enllà de 5 mesos d'embaràs edat (24 setmanes de gestació)

· història d'al·lèrgia o asma provocada per prendre aquest medicament o un fàrmac relacionat, incloent altres fàrmacs no esteroides anti-inflamatoris, àcid acetilsalicílic (aspirina), rinitis, inflor o urticària,

· història d'al·lèrgia a altres components de la pastilla,

· antecedents de sagnat gastrointestinal o úlceres relacionades amb el tractament passat pels AINEs,

· úlcera o sagnat a l'estómac o l'intestí canviar o recurrent

· hemorràgia gastrointestinal, hemorràgia cerebral o altres hemorràgies en curs,

· malaltia hepàtica greu,

· malaltia renal greu,

· malaltia cardíaca greu,

· lupus eritematós sistèmic,

· Els nens menors de 6 anys, ja que poden empassar i ofegar a través.

IF de dubte, pregunteu el consell del seu metge o farmacèutic.

Advertiments i precaucions

Parli amb el seu metge, farmacèutic o infermer / època abans de prendre ibuprofèn BIOGARAN 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula.

Una alta dosi superior a 1.200 mg / dia, el fàrmac té propietats antiinflamatòries i poden causar alguns inconvenients greus són els observats amb els fàrmacs antiinflamatoris no esteroides.

Els fàrmacs antiinflamatoris / analgèsics com ibuprofèn poden estar associats amb un petit augment del risc d'atac cardíac o accident cerebrovascular, especialment quan s'usa a dosis altes. No excedeixi la dosi o el període de tractament recomanat.

Discutir el seu tractament amb el seu metge o farmacèutic abans de prendre ibuprofèn BIOGARAN si:

· té problemes del cor, incloent insuficiència cardíaca, angina de pit (dolor al pit) o ​​han tingut un atac de cor, cirurgia de bypass, malaltia arterial perifèrica (mala circulació a les cames o els peus causa de l'estrenyiment de les artèries o bloquejats) o qualsevol tipus d'accident cerebrovascular (incloent accident cerebrovascular "petit" o atac isquèmic transitori (AIT))

· té la pressió arterial alta, diabetis, colesterol alt, antecedents familiars de malalties del cor o un vessament cerebral, o si vostè està fumant.

Hi ha un risc d'insuficiència renal en nens i adolescents deshidratats.

Si vostè és una dona, BIOGARAN El ibuprofèn pot afectar la seva fertilitat. El seu ús no es recomana en dones que desitgen concebre. En les dones que tenen dificultats per procrear o en els que les proves sobre la funció reproductiva estan en marxa, si us plau parli amb el seu metge o farmacèutic abans de prendre ibuprofèn BIOGARAN.

Els ancians tenen un major risc d'efectes adversos, sagnat particularment gastrointestinal, úlceres i perforacions. Renal, hepàtica i la funció cardíaca ha de ser estretament vigilat. La dosi ha de ser el més baixa possible durant el menor temps necessari per controlar els símptomes.

D'usar aquest medicament, consultar al metge si:

· de la història d'asma associada amb la rinitis crònica, sinusitis crònica o pòlips nasals. L'administració d'aquesta especialitat pot causar un atac d'asma, especialment en certs subjectes al·lèrgics a l'àcid acetilsalicílic (aspirina) o un antiinflamatori no esteroïdal ( veure "No prengui ibuprofèn BIOGARAN 200 mg pel·lícula" )

· trastorns de la coagulació, sortida de la teràpia anticoagulant. Aquest medicament pot causar reaccions gastrointestinals greus,

· digestius història (hèrnia de hiat, hemorràgia gastrointestinal, úlcera estomacal o duodenal d'edat)

· malalties del cor, fetge o ronyó,

· varicel·la. Aquest medicament no es recomana a causa de infeccions greus excepcionals de la pell,

· tractament concomitant amb altres fàrmacs que augmenten el risc d'úlcera pèptica o sagnat, per exemple, esteroides orals, antidepressius (els de tipus ISRS, és a dir els inhibidors selectius de la recaptació de serotonina) fàrmacs que impedeixen la formació de coàguls de sang com l'aspirina o anticoagulants com ara warfarina. Si es troba en un d'aquests casos, consulti al seu metge abans de prendre ibuprofèn BIOGARAN ( veure "Altres medicaments i BIOGARAN ibuprofèn 200 mg pel·lícula" ),

· el tractament concomitant amb metotrexat a dosis majors de 20 mg per setmana o amb pemetrexed ( vegeu la secció "Altres medicaments i BIOGARAN ibuprofèn 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula" ).

Durant el tractament si:

· de problemes de visió, informe al seu metge,

· hemorràgia gastrointestinal (rebuig de sang a través de la boca o en la femta, la tinció de negre de femta), atureu el tractament i contacte immediat o servei mèdic mèdics d'emergència,

· aparicions de signes cutanis o de la mucosa que s'assemblen a les cremades (enrogiment amb bombolles o butllofes, úlceres), atureu el tractament i en contacte amb un metge immediatament o servei d'emergències mèdiques,

· signes suggestius d'al·lèrgia al fàrmac, incloent un atac d'asma o inflor sobtada de la cara i coll ( vegeu la secció "Possibles efectes adversos" ), deixar de tractar i acudeixi a un metge immediatament o SERVEI MÈDIC EMERGÈNCIA.

Aquest producte conté un antiinflamatori no esteroïdal: ibuprofèn.

No ha de prendre al llarg d'aquest fàrmac altres drogues que contenen fàrmacs antiinflamatoris no esteroides (incloent la ciclooxigenasa selectiva 2) i / o l'àcid acetilsalicílic (aspirina). Llegiu les instruccions curosament altres medicacions que està prenent per assegurar l'absència d'àcid no esteroide antiinflamatori i / o acetilsalicílic (aspirina).

Els nens i adolescents

No és aplicable.

Altres medicaments i BIOGARAN ibuprofèn 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula

Informe al seu metge o farmacèutic si està prenent, ha pres recentment o podria haver de qualsevol altre medicament.

Sempre informe al seu metge, dentista o farmacèutic si està prenent els següents medicaments, a més de ibuprofèn BIOGARAN:

· L'aspirina (àcid acetilsalicílic) o d'un altre antiinflamatori no esteroïdal

· corticosteroides

· liti

· metotrexat

· inhibidors de conversió de l'angiotensina inhibidors de l'enzim, diürètics, bloquejadors beta i antagonistes d'angiotensina II

· certs antidepressius (inhibidors selectius de la recaptació de serotonina)

· pemetrexed

· ciclosporina, tacrolimus

· una altra ainti-inflamatori no esteroide (AINE), incloent inhibidors selectius de la ciclooxigenasa-2

· Els medicaments utilitzats per tractar el dolor i la inflamació (per exemple) àcid acetilsalicílic llevat que dosis més baixes van ser recomanats pel metge

El ibuprofèn BIOGARAN pot afectar o ser afectats per altres medicaments. Per exemple:

· fàrmacs anticoagulants (és a dir, que aprimen la sang / prevenir l'aparició de coàguls de sang, com ara àcid aspirina / acetilsalicílic, warfarina, ticlopidina)

· fàrmacs que redueixen la pressió arterial alta (inhibidors de l'ECA com ara captopril, bloquejadors beta, com ara atenolol, antagonistes dels antagonistes del receptor d'angiotensina II com losartan)

Alguns altres fàrmacs són també propensos a afectar o ser afectada pel tractament amb ibuprofèn BIOGARAN. Ha de, per tant, sempre pregunti al seu metge o farmacèutic abans d'utilitzar ibuprofèn BIOGARAN juntament amb altres medicaments.

· cor glucòsids com digoxina, que són fàrmacs utilitzats en moltes malalties del cor a causa de que els seus efectes es poden augmentar.

· La mifepristona (un fàrmac utilitzat per a la interrupció de l'embaràs). BIOGARAN ibuprofèn no s'ha d'utilitzar dins de 8-12 dies després de la mifepristona perquè l'efecte de la mifepristona pot ser reduït.

· Zidovudina (un medicament per al tractament contra la SIDA), perquè amb l'ús d'ibuprofèn BIOGARAN, hi ha un major risc de hemartrosi i hematoma en pacients d'hemofília amb VIH.

BIOGARAN Ibuprofeno 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula amb els aliments i begudes

No és aplicable.

L'embaràs, la lactància i la fertilitat

Si vostè està embarassada o alletant, si pensa que està embarassada o planeja quedar embarassada, consulti al seu metge o farmacèutic abans de prendre aquest medicament.

embaràs

Durant el primer trimestre (12 setmanes de gestació és de 12 setmanes després del primer dia del seu últim període), el metge pot, si cal, per prescriure el fàrmac.

2,5 a 5 mesos d'embaràs l'edat (12 a 24 setmanes de gestació), la droga seran utilitzades únicament per consell del seu metge i prenent breu. No es recomana l'ús prolongat d'aquest medicament.

Més enllà de 5 mesos d'embaràs l'edat (més de 24 setmanes de gestació), s'ha de En cap cas prendre aquest medicament, perquè afecta el seu fill pot tenir conseqüències greus, com el pla cardiopulmonar renal, fins i tot amb una sola dosi.

Si vostè ha pres aquest medicament mentre estava embarassada de més de cinc mesos d'edat, parli amb el seu ginecòleg obstetra perquè un seguiment adequat que es va proposar.

alimentació

Aquest medicament passa a la llet materna. Com a mesura de precaució, s'ha d'evitar el seu ús durant la lactància.

la fertilitat femenina

BIOGARAN Ibuprofen pertany a una classe de fàrmacs que poden afectar la fertilitat femenina. No obstant això, aquest efecte és reversible en suspendre el tractament. Evitar prendre aquest medicament si vostè està tractant de quedar embarassada.

Conducció i ús de màquines

En casos rars, de prendre aquest medicament pot causar marejos i trastorns visuals.

BIOGARAN Ibuprofeno 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula conté

No és aplicable.

3. COM PRENDRE BIOGARAN ibuprofèn 200 mg pel·lícula?

Sempre prengui aquest medicament exactament com es descriu en aquest prospecte o com el seu metge, farmacèutic o infermer / època. Consulti amb el seu metge, farmacèutic o infermer / era en dubte.

dosificació

Apte per a adults i nens de 20 kg (aproximadament 6 anys).

malalties doloroses i / o febrils

En nens, la dosi habitual és de 20 a 30 mg / kg / dia en 3 dosis dividides per dia (que no excedeixi de 30 mg / kg / dia).

En els nens de 20 a 30 kg (aproximadament de 6 a 11 anys): 1 comprimit (200 mg), que es repeteix si cal després de 6 hores. En tots els casos, no més de 3 tabletes per dia (600 mg).

En adults i nens de més de 30 kg (aproximadament 11-12 anys): 1 a 2 tabletes (200 mg), que es repeteix si cal després de 6 hores. En tots els casos, no excedeixi de 6 pastilles al dia (1200 mg).

Els ancians tenen major risc d'esdeveniments adversos, utilitzar la dosi més baixa possible durant el menor temps necessari per controlar els símptomes.

No excedir la dosi recomanada o la durada del tractament (3 dies per a la febre, 5 dies per al dolor).

La dosi màxima és de 6 pastilles al dia (1200 mg).

Mètode i via d'administració

per via oral.

Empassi la tauleta sense la mossegada amb un got d'aigua, preferiblement durant els àpats.

La freqüència d'administració

preses sistemàtiques per evitar pics de febre o el dolor. Ells han de tenir una separació d'almenys 6 hores.

Durada del tractament

El temps d'ús es limita a:

· 3 dies en cas de febre,

· 5 dies en cas de dolor

En els nens i adolescents

Si el tractament ha de ser seguit per més de 3 dies o si els símptomes empitjoren, es recomana al pacient a consultar a un metge.

en els adults

Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o si empitjoren o davant l'ocurrència d'un altre trastorn, informe al seu metge.

Si sent que l'efecte de l'ibuprofèn BIOGARAN és massa fort o massa feble: Consulti amb el seu metge o farmacèutic.

Si vostè ha pres més BIOGARAN ibuprofèn 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula que s'ha de fer

Consulti amb el seu metge o farmacèutic.

En cas de sobredosi o intoxicació accidental, deixar de tractar I CONSULTI A UN METGE.

Es poden presentar els següents símptomes: nàusees, vòmits, mal de panxa, diarrea i poques vegades. Tinnitus, són possibles mal de cap i sagnat gastrointestinal. En els casos d'intoxicació més severa pot ocórrer marejos, somnolència, rarament excitació, desorientació, convulsions i pèrdua de consciència. Hiperpotassèmia, acidosi metabòlica i el sagnat poden ocórrer en casos d'intoxicació greu. insuficiència renal aguda, dany hepàtic, hipotensió, depressió respiratòria, cianosi ocorren rarament. L'empitjorament de l'asma en pacients asmàtics és possible.

Si ha oblidat prendre ibuprofèn BIOGARAN 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula

No prengui una dosi doble per compensar la dosi única s'ha perdut.

Si deixa de prendre ibuprofèn BIOGARAN 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula

No és aplicable.

Si té alguna pregunta sobre l'ús d'aquest medicament, pregunti al seu metge, farmacèutic o infermer / època.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

La següent llista d'efectes adversos pot passar si està sent tractat amb ibuprofèn a curt termini. Per al tractament a llarg termini, o si el seu metge prescriu una dosi més alta, els efectes beneficis secundaris poden ocórrer com els descrits a continuació.

Per avaluar els efectes secundaris, que es basa en les següents freqüències:

· Molt freqüents: afecten més d'1 de cada 10

· Freqüents: afecten entre 1 i 10 de cada 100

· Poc freqüents: afecten entre 1 i 10 de cada 1.000

· Rars: afecten entre 1 i 10 de cada 10.000

· Molt rars: afecten a menys d'1 de cada 10.000

· Freqüència no coneguda: no pot estimar a partir de les dades disponibles

En cas que es produeixi qualsevol dels següents efectes secundaris, o en cas d'empitjorament d'un d'ells o si s'aprecia qualsevol efecte advers no esmentat aquí, si us plau informe al seu metge,

trastorns de la sang

Molt rares: Els problemes en la producció de cèl·lules sanguínies, els primers símptomes són: febre, mal de coll, úlceres a la boca superficials, símptomes de tipus gripal, fatiga extrema, sagnat nasal i la pell. En aquests casos, s'ha de suspendre el tractament immediatament i consultar a un metge. Evitar l'automedicació d'analgèsics o medicaments per baixar la febre (antipirètics).

problemes del sistema immunològic

Poc freqüents: reaccions al·lèrgiques i urticària amb picor i atacs d'asma. Ha de deixar de prendre ibuprofèn BIOGARAN i informar al seu metge immediatament.

Molt rares: reaccions al·lèrgiques greus, els signes poden incloure: Inflor de la cara, llengua i gola, dificultat per respirar, taquicàrdia, pressió sanguínia baixa, xoc important. Si qualsevol d'aquests símptomes es produeix, el que pot ocórrer fins i tot en el primer ús, es requereix l'assistència immediata d'un metge.

Trastorns del sistema nerviós

Poc freqüents: Mal de cap

Molt rars: meningitis asèptica

No coneguda: marejos

trastorns oculars

No coneguda: Trastorns visuals

trastorns cardíacs

No coneguda: Insuficiència cardíaca, edema,

trastorns vasculars

No coneguda: hipertensió

problemes digestius i intestinals

Poc freqüents: dolor abdominal, nàusees i dispèpsia

Rars: diarrea, flatulència, restrenyiment i vòmits

Molt rares: úlcera pèptica, perforació, hemorràgia gastrointestinal, negre enquitranat excrements, sang vòmits o partícules fosques com cafè mòlt, estomatitis ulcerosa, gastritis.

No coneguda: exacerbació de colitis i malaltia de Crohn

trastorns hepàtics

Molt rares: Fetge Dany (els primers signes pot ser una decoloració de la pell)

No coneguda: hepatitis, augment de les transaminases.

malalties de la pell

erupcions a la pell diferents: Poc freqüents

Molt rares: Les formes greus de reaccions de la pell tals com la reacció ampollosa incloent la síndrome de Stevens-Johnson, eritema multiforme i síndrome de necròlisi epidèrmica tòxica.

No coneguda: complicacions infeccioses de la pell i el teixit tou durant la varicel·la

trastorns renals:

Molt rares: Insuficiència renal, necrosi papil·lar específicament a curs a llarg termini de tractament associat amb un augment de la urea sanguínia i edema.

Efectes secundaris d'informes

Si experimenta efectes secundaris, parli amb el seu metge, farmacèutic o infermer / època. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema d'informació nacional: Agència francesa de seguretat sanitària dels produits de santé (ANSM) a la xarxa de centres regionals de farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr .

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

5. CONSERVACIÓ BIOGARAN ibuprofèn 200 mg pel·lícula?

Mantenir aquest medicament fora de la vista i de l'abast dels nens.

No utilitzeu aquest medicament després de la data de caducitat indicada a la caixa. La data de caducitat és l'últim dia d'aquest mes.

Aquest medicament no requereix condicions especials de conservació.

No llenci els medicaments a les aigües residuals o les escombraries. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. Contingut del pack I UNA ALTRA INFORMACIÓ

Que contingui ibuprofèn BIOGARAN 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula

· El principi actiu és:

El ibuprofèn ................................................. .................................................. ................... 200.00 mg

Per a un comprimit recobert.

· Els altres components són:

midó pregelatinitzat de blat de moro, glicolat de midó de sodi, povidona, sílice anhidra col·loïdal, àcid esteàric, Sepifilm 002 * Sepisperse K 7001 **.

* Composició de Sepifilm 002: hipromelosa, polioxil 8 estearat, hidroxipropilcelulosa, etanol desnaturalitzat.

* Composició de Sepisperse K 7001: hipromelosa, polioxil 8 estearat, hidroxipropilcelulosa, etanol desnaturalitzat, diòxid de titani.

Què BIOGARAN ibuprofèn 200 mg comprimits recoberts amb pel·lícula i el contingut del paquet

Aquest medicament està en forma de comprimit recobert amb pel · lícula. Requadre 20 OU30.

Titular de l'autorització de comercialització

BIOGARAN

15 BOULEVARD CHARLES DE GAULLE

92700 COLOMS

Operador de l'autorització en el mercat

BIOGARAN

15 BOULEVARD CHARLES DE GAULLE

92700 COLOMS

fabricant

LABORATORIS Delpharm

FÀBRICA DE PETIT PARIS

91731 Brétigny CEDEX ordi

o

laboratoris Urgo

42 Longvic CARRER

21300 Chenôve

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

L'última data en què es va revisar el fullet és:

[Posteriorment completar a nivell nacional]

un altre

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

consells educació per a la salut

"Què fer si la febre":

La temperatura normal del cos varia d'un individu a un altre i entre 36,5 ° C i 37,5 ° C. Un augment de més de 0,8 ° C es considera febre.

En adults i en nens majors de 20 kg (aproximadament 6 anys): si els símptomes que causa són massa molest, es pot prendre un medicament que contingui ibuprofèn d'acord amb les dosis indicades.

Amb aquesta droga, febre ha de baixar ràpidament. No obstant això:

· Si hi apareixen altres signes (com una erupció)

· si la febre persisteix més de 3 dies o si empitjora,

· Si els mals de cap es tornen violents, o en cas de vòmits,

CONSULTAR seu metge immediatament.

"Què fer en cas de dolor":

· En absència de millora després de 5 dies de tractament,

· Si el dolor torna amb regularitat,

· Si s'acompanya de febre,

· Si es desperta durant la nit,

CONSULTAR seu metge immediatament.

ibuprofèn barats a la seva farmàcia autoritzada ARS Online  

Comprar medicaments a força de ibuprofèn. Nurofen, Advil, Upfen, Spedifen ... és amb seguretat i amb els millors en la seva biografia autoritzada ARS i Natura Farmàcia d'atenció El Ibuprofeno un fàrmac antiinflamatori (NSAID). Ell lluita contra el dolor i baixar la febre. Les seves propietats antiinflamatòries es manifesten en grans dosis

Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta