CÀPSULES Doliprane ® 000mg 8 gener

DOLIPRANE 1 000MG GELULES 8 una imatge més gran

3400941533969

Sanofi Aventis Sanofi Aventis

El Doliprane   paracetamol   1000 mg està indicat per al dolor i / o febre, com ara mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolor menstrual i els dolors.   També es poden prescriure en el dolor de la osteoartritis.

més detalls

En existencias

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

1,90 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

Per a les advertències, les precaucions i els contres-indicacions, si us plau, consulteu les instruccions.

Descripció

Càpsules de Tylenol 1000 mg de paracetamol, es poden utilitzar en cas de dolor i / o febre (mal de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolors musculars i dolor menstrual). Doliprane 1000 també pot ser prescrit en el dolor de la osteoartritis.

Per a adults i nens de més de 50 kg

Composició:

  • Paracetamol 1000 mg càpsula
  • povidona, midó pregelatinitzat, glicolat sòdic de midó (tipus A), talc, estearat de magnesi, hiprolosa, hipromelosa, Macrogol 6000, azorrubina gelatina (E122), groc (E104), òxid de ferro groc quinolina (E 172).
  • Excipients amb efecte conegut: azorrubina, groc de quinolina

Dosi:

  • 1 càpsula per dosi, repetir si és necessari després de les 6 a 8 hores. No prengui 2 càpsules al mateix temps i no més de 4 comprimits al dia

Contraindicacions:

  • Al · lèrgia a paracetamol, insuficiència hepàtica greu, la desnutrició crònica.

Oral

Llegiu les instruccions curosament.

Embalatge:   caixa de 8 pastilles

Advertències sobre les drogues

Advertència, el medicament no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar. No deixeu els medicaments fora de l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. L'atenció a les incompatibilitats dels productes a la seva.

Digues als teus tractaments en línia farmacèutic en curs per identificar possibles incompatibilitats. La forma de pagament i enviament conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per a aquesta finalitat.

Feu clic aquí per trobar el registre del fàrmac en el lloc de l'Agència Nacional de Seguretat dels Medicaments i Productes Sanitaris.

Farmacovigilància : Informe o un esdeveniment advers relacionat (s) (s) (s) l'ús d'un fàrmac

FAMÍLIA VIDAL

Doliprane

Analgèsic i antipirètic

paracetamol

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

PRESENTACIÓ (Resum)

Doliprane 2,4% de sucre: suspensió oral (gust de maduixa); ampolla 100 ml amb graduat cos de la xeringa pes mig quilogram.
Refunded 65%. - Preu: 1.29 euros (s).

Tylenol 100 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 100 mg: supositori rompible; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 150 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 150 mg: supositori; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 200 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 200 mg: supositori; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 300 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 300 mg: supositori; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 500 mg: comprimit ranurat (blanc); la casella 16.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 500 mg: comprimit efervescent (blanc); la casella 16.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 500 mg: càpsula (groc i blau); la casella 16.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 500 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: comprimits; quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: divisible comprimit efervescent (gust de taronja); quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: càpsula de gelatina dura; quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: pols per solució oral (gust de taronja); Quadre 8 bossetes.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 1000 mg per a adults: supositoris; quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.36 euros (s).

Sanofi-Aventis França laboratori

COMPOSICIÓ (Resum)
p grad 1kg p bosseta p suposa
paracetamol 15 mg 100 mg 100 mg
sorbitol 71,25 mg
maltitol +
sucres 270 mg
sodi 0,19 mg

p bosseta p suposa p bosseta
paracetamol 150 mg 150 mg 200 mg
sucres 40054 mg 540 mg
sodi 0,29 mg 0,38 mg

p suposa p bosseta p suposa
paracetamol 200 mg 300 mg 300 mg
sucres 800 mg
sodi 0,57 mg

p PC p cp EFFERV tapes p
paracetamol 500 mg 500 mg 500 mg
sodi 0,56 mg 408 mg
Gluten (midó de blat) +

p bosseta p PC p cp EFFERV
paracetamol 500 mg 1000 mg 1000 mg
sacarosa 1,34 g 408 mg
sodi 1,28 mg

tapes p p bosseta p suposa
paracetamol 1000 mg 1000 mg 1000 mg
sacarosa 2,68 g
sodi 1,88 mg

INDICACIONS (Resum)
Aquest medicament és un analgèsic i antipirètic que conté paracetamol.
S'utilitza per reduir la febre i en el tractament de condicions doloroses.
formes de dosificació oral a 1.000 mg s'indiquen també en el tractament del dolor de la osteoartritis .
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en els casos següents:
  • malaltia hepàtica greu,
  • inflamació o sagnat del recte (supositori)
  • intolerància a gluten (divisible comprimit de 500 mg).
ATENCIÓ (Resum)
Paracetamol està present sol o en combinació amb altres substàncies en molts medicaments: Assegureu-vos de no prendre múltiples medicaments que contenen simultàniament paracetamol, com una decisió conjunta implica un risc de sobredosi pot ser tòxic per al fetge.
Les bossetes contenen sucre (sacarosa) en quantitats significatives.
Els comprimits efervescents i sobres que contenen sal ( de sodi ) en quantitats significatives.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
En cas de tractament amb un anticoagulant oral i paracetamol a les dosis més altes (4 g al dia) durant almenys 4 dies, l'augment de la vigilància del tractament anticoagulant pot ser necessari.
L'embaràs i la lactància (Resum)
l'embaràs:
estudis científics actuals no han demostrat cap problema en particular quan s'utilitza paracetamol en l'embaràs.

lactància:
A dosis habituals, l'ús d'aquest medicament és possible durant la lactància.
ÚS I DOSI (Resum)
Aquest medicament es pot prendre ja sigui durant o entre els àpats, amb un interval de 4 a 6 hores entre 2 dosi. En la insuficiència renal, l'interval entre 2 dosi ha de ser d'almenys 8 hores.
Les formes de dosificació a 1.000 mg es reserven per a adults.
Les pastilles i càpsules no són adequats per a menors de 6 anys. De fet, poden obstruir la respiració si el nen es va empassar mal i la tauleta o càpsula passa a la tràquea (mal).
La suspensió oral pot ser absorbit pur o diluït en aigua, llet o suc.
Els continguts de les bosses han de ser barrejats amb una beguda (aigua, llet, suc de fruita) i tabletes efervescents han de dissoldre en un got d'aigua.

La dosi usual:

  • Adults: 500 mg o 1 g de paracetamol, 1 a 3 vegades per dia.
    En dolor sever en adults i en particular a la osteoartritis , la dosi màxima es pot augmentar a 1 g de paracetamol quatre vegades al dia, només en el consell mèdic.
  • Nens: 60 mg per kg per dia, o 15 mg per kg cada 6 hores o 10 mg per kg cada 4 hores. Cal seguir el consell del seu farmacèutic o el seu metge o seguiu les dosis de referència:
    • nen de 3 a 5 kg: ½ supositori 100 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nen de 6 a 8 kg: 100 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nen de 8 a 12 kg: 150 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nen de 12 a 16 kg: 200 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • Els nens de 16 a 24 kg: 300 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • Els nens de 25 a 30 kg: 300 mg, 1-6 vegades al dia;
    • Els nens de 30 a 40 kg: 500 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nens de més de 40 kg: 500 mg, 1-6 vegades al dia.
La dosi diària màxima de paracetamol en nens és de 80 mg per kg, amb un mínim de 4 preses sense excedir 3 g per dia.
TIPS (Resum)
Donat el risc de descàrrega anal, no es recomana l'ús de més de 4 supositoris per dia.
En el tractament de la febre en els nens, quan el paracetamol s'utilitza a una dosi de 60 mg per kg per dia, l'aspirina afegint o el seu ús en alternança amb paracetamol és innecessària perquè l'aspirina no aconseguir una reducció addicional de la febre.
sudoració profusa típicament acompanyen la caiguda de la temperatura en el tractament de febres altes. Això és normal.
Els comprimits efervescents han de ser emmagatzemats lluny de la humitat i la calor.
Possibles reaccions adverses (Resum)
irritació anal (supositori).
Excepcionalment: reacció al·lèrgica de la pell.


GLOSSARI (Resum)


analgèsic
Fàrmac que actua contra el dolor. Els analgèsics actuen, ja sigui directament sobre els centres de dolor al cervell o mitjançant el bloqueig de la transmissió del dolor al cervell.
Sinònim: analgèsic.


anticoagulant
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antipirètic
Medicaments per disminuir la temperatura del cos durant la febre.


osteoartritis
Desgast del cartílag, responsable de dolor a les articulacions i limitació del moviment.


gluten
Component certs grans (blat, civada, ordi, sègol) i farina, que pot resultar en persones molt rars propenses a la intolerància gastrointestinal greu.
El blat de moro i l'arròs no conté gluten.


inflamació
reacció natural del cos contra un element reconegut com a l'estranger. Es produeix localment per enrogiment, calor, dolor o inflor.


dosificació
Quantitat i distribució de la dosi d'un fàrmac basat en l'edat, pes i estat general del pacient.


reacció al·lèrgica
Reacció a causa de la hipersensibilitat del cos a una droga. Les reaccions al·lèrgiques poden tenir aspectes molt variats: urticària, angioedema, èczema, erupció botons que recorden el xarampió, etc. El xoc anafilàctic és una reacció al·lèrgica que causa malestar per caiguda sobtada en la pressió arterial.


sal
substància química, el més conegut és el clorur de sodi o sal de taula. La dieta de sal no conté sodi; En general, se substitueix per potassi.


sodi
substància inorgànica que pot formar sals, en particular amb clor (clorur de sodi o sal de taula).


sucre
terme general per a diverses substàncies, la més comuna és la sacarosa. Altres sucres poden estar continguts en els medicaments: glucosa, fructosa, lactosa, etc. La glucosa és el sucre utilitzat pel cos; és l'única circulen en quantitats significatives en la sang.
Edulcorants (substitut del sucre) es permeten en els diabètics o persones a dieta i són molt baixos en calories.


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2017.07.26

Nom del medicament

Doliprane 1000 mg dur

paracetamol

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament, perquè conté informació important per a vostè.

Sempre prengui aquest medicament exactament d'acord a la informació proporcionada en el prospecte o com el seu metge o farmacèutic.

· Conservi aquest prospecte. És possible que hagi de tornar a llegir-lo.

· Parli amb el seu farmacèutic per obtenir assessorament i informació.

· Si vostè experimenta efectes secundaris, parli amb el seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. Vegeu la secció 4.

· Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 3 dies en cas de febre o 5 dies en cas de dolor.

No permeti que aquest medicament fora de l'abast dels nens.

El que està en el prospecte?

1. Què càpsula i en quins casos 1000mg Tylenol s'utilitza?

2. El que ha de saber abans de prendre Tylenol càpsula 1000mg?

3. Com prendre Tylenol càpsula 1000mg?

4. Quins són els possibles efectes secundaris?

5. Emmagatzematge de Tylenol 1000mg càpsula?

6. Contingut de l'embalatge i altra informació.

1. QUÈ càpsula de Tylenol 1000 mg I PER A QUÈ S'UTILITZA?

Farmacoterapèutic altres analgèsics i antipirètics-anilides - codi ATC: N02BE01

Tylenol és un analgèsic (alleuja el dolor) i un antipirètic (febre disminueix).

L'ingredient actiu d'aquest fàrmac és paracetamol.

S'utilitza per tractar el dolor i / o febre, per exemple, en cas de mal de cap, amb una malaltia similar a la grip, dolor dental, dolor, períodes dolorosos.

També pot ser receptat pel seu metge en el dolor de la osteoartritis.

Aquesta presentació és per a adults i per a nens de més de 50 kg (de 15 anys). Llegiu amb atenció la dosi.

Per als nens que pesen menys de 50 kg, hi ha altres presentacions de paracetamol, la dosi és més adequat. No dubti a preguntar al seu metge o farmacèutic.

2. EL QUE abans de prendre càpsula 1000mg Tylenol?

No prengui Tylenol 1000mg càpsula:

· Si és al·lèrgic (hipersensible) al paracetamol o qualsevol dels altres components d'aquest medicament que figuren en la secció 6.

· Si vostè té una malaltia hepàtica greu.

· Per tractar a un nen menor de 6 anys, ja que pot empassar i ofegar a través. Utilitza una altra manera.

Aquest medicament conté acetaminofén. Altres fàrmacs contenen.

Assegureu-vos que no es prenen altres medicaments que contenen paracetamol, i si han estat adquirits sense recepta mèdica.

No barregi, a fi de no excedir la dosi diària recomanada.

( Veure "Dosi " i "símptomes i instruccions en cas de sobredosi")

Advertiments i precaucions

Parli amb el seu metge o farmacèutic abans de prendre càpsules de Tylenol 1000mg.

Aneu amb compte amb Doliprane

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o en cas d'eficàcia insuficient o altres signes ocórrer, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

· Paracetamol pot causar trastorns de la funció hepàtica.

· Vostè ha de parlar amb el seu metge abans de prendre aquest medicament:

o Si pesa menys de 50 kg

o Si vostè té malaltia del fetge o malaltia renal greu,

o Si vostè beu alcohol amb freqüència o ha deixat de beure alcohol recentment,

o Si vostè pateix de deshidratació,

o Si vostè té, per exemple, la desnutrició crònica, encara en dejú, si ha perdut molt de pes recentment, si té més de 75 o si és major de 65 anys i que tenen malalties de llarga durada , si té el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si vostè pateix de fibrosi quística (malaltia genètica i hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries greus en particular), o si té una malaltia (malaltia hereditària de Gilbert associat amb un augment del nivell de bilirubina en la sang).

o si és al·lèrgic a l'aspirina i / o antiinflamatori no esteroïdal

· No es recomana el consum de begudes alcohòliques durant el tractament.

· Si la retirada alcoholisme crònic recent, s'incrementa el risc de dany hepàtic.

· Quan s'administra en nens, la dosi depèn del seu pes (veure "Com prendre Tylenol càpsula de 1000 mg).

· En l'hepatitis viral aguda, suspendre el tractament i contactar amb el seu metge.

Les anàlisis de sang

Informe al seu metge si està prenent Tylenol i que ha de fer una anàlisi de sang, ja que pot afectar els resultats de la seva àcid úric (àcid úric) i el sucre (glucosa) en la sang.

Aquest medicament conté un agent colorant azo (E122) i pot causar reaccions al·lèrgiques.

En cas de dubte no dubti en demanar el seu metge o farmacèutic.

nens

No és aplicable.

Altres medicaments i Doliprane 1000 mg dur

Informe al seu metge o farmacèutic si està prenent, ha pres recentment o podria haver de qualsevol altre medicament.

No prengui altres medicaments que contenen paracetamol. És possible sobredosi.

Si es pren el tractament anticoagulant oral (per warfarina o AVK), la decisió Doliprane 1000 mg dur a les dosis màximes (4 g / dia) durant més de 4 dies requereix la vigilància de les proves biològiques que inclouen millorada INR. En aquest cas, consulti al seu metge.

L'eficàcia de paracetamol pot reduir-se si es pren resines quelants simultàniament - fàrmac que disminueix els nivells de colesterol en la sang (un pal de més de 2 hores entre les 2 dosis).

Si obté juntament amb paracetamol, el tractament amb flucloxacilina (un antibiòtic), que pot tenir una acidosi metabòlica (fent que la sang massa àcida una acceleració de la freqüència respiratòria).

La toxicitat del paracetamol pot augmentar si pren:

· fàrmacs potencialment tòxics per al fetge,

· medicaments que promouen la producció del metabòlit tòxic del paracetamol com un medicaments anticonvulsius (fenobarbital, fenitoïna, carbamazepina, topiramat)

· rifampicina (antibiòtic),

· juntament amb alcohol.

càpsula 1000mg Tylenol amb aliments, begudes i alcohol

El consum de begudes alcohòliques durant no es recomana el tractament.

L'embaràs, la lactància i la fertilitat

Si vostè està embarassada o alletant, si pensa que està embarassada o planeja quedar embarassada, consulti al seu metge o farmacèutic abans de prendre aquest medicament.

Embaràs i la lactància

Aquest medicament pot ser utilitzat durant l'embaràs i la lactància. Utilitza la dosi més baixa possible per reduir el dolor i / o febre, per un període tan curt com sigui possible i el menys possible. Poseu-vos en contacte amb el seu metge o llevadora si el dolor i / o febre no disminueix o si necessita prendre aquest medicament amb més freqüència durant l'embaràs.

fertilitat

És possible que el paracetamol pot afectar la fertilitat de les dones, de manera reversible en suspendre el tractament.

esport

No és aplicable.

Conducció i ús de màquines

No és aplicable.

Doliprane 1000 mg, càpsula conté azorrubina (E122)

3. COM càpsula 1000mg Tylenol?

dosificació

Sempre al seu metge prescrit. En cas de dubte, consulti al seu metge o farmacèutic.

Aquesta presentació és per a adults i nens que pesen més de 50 kg (de 15 anys).

Per als nens que pesen menys de 50 kg hi ha altres presentacions de paracetamol, la dosi és més adequat. No dubti a preguntar al seu metge o farmacèutic.

Dosificació en adults i nens de més de 50 kg (de 15 anys)

La dosi habitual és d'una càpsula requerida per renovar si cal després de 4 hores mínim.

Són els Aquesta presentació conté 1000 mg de paracetamol per càpsula: mai prengui 2 càpsules alhora.

dosi de paracetamol no excedeixi

· En un adult o un nen que pesa més de 50 kg:

En general, no cal més de 3 grams de acetaminofè per dia (3 càpsules al dia).

No obstant això, si vostè té un dolor més sever, i només en el consell del seu metge, la dosi total pot ser augmentat a 4 grams de acetaminofè per dia (4 càpsules al dia).

Mai prengui més de 4 grams de paracetamol per dia (tenint en compte que tots els medicaments que contenen paracetamol en la seva fórmula).

En la malaltia greu del ronyó (insuficiència renal greu), la captura s'han d'espaiar 8 hores, i la dosi diària total no ha d'excedir de 3 càpsules (3000 mg).

· Situacions especials:

La dosi diària màxima no ha d'excedir de 60 mg / kg / dia (sense excedir 3 g / dia) en les següents situacions:

o si pesa menys de 50 kg

o si té una malaltia hepàtica o malaltia renal greu,

o si beu alcohol amb freqüència o ha deixat de beure alcohol recentment,

o Si vostè pateix de deshidratació,

o si té, per exemple, la desnutrició crònica, encara en dejú, si ha perdut molt de pes recentment, si té més de 75 o si és major de 65 anys i que tenen malalties de llarga durada , si té el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si vostè pateix de fibrosi quística (malaltia genètica i hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries greus en particular), o si té una malaltia (malaltia hereditària de Gilbert associat amb un augment del nivell de bilirubina en la sang).

EN CAS DE DUBTE, contacti amb el seu metge o farmacèutic.

Mètode i via d'administració

Aquest medicament s'utilitza per via oral.

Ha empassar aquestes càpsules amb una beguda que (per exemple, aigua, llet, suc de fruita).

La freqüència d'administració

preses regulars per prevenir el dolor o la febre torna: vegeu la secció "Dosi".

En els nens, la captura ha de ser espaiades uniformement, fins i tot durant la nit, preferiblement de 6 hores, almenys 4 hores.

En els adults, la captura s'han d'espaiar com a mínim 4 hores.

En la malaltia greu del ronyó (insuficiència renal greu), ha d'esperar almenys 8 hores entre cada presa.

Si sent que l'efecte del Tylenol és massa fort o massa feble, consulti al seu metge o farmacèutic.

Durada del tractament

Llevat que el consell mèdic, la durada del tractament és limitada:

· 5 dies en cas de dolor,

· en 3 dies en cas de febre

Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies, si empitjoren, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

Si pren més càpsules de Tylenol 1000 mg del que hauria de:

Consulti amb el seu metge o farmacèutic o emergències mèdiques.

La sobredosi pot causar malaltia del fetge (insuficiència hepàtica), una hemorràgia gastrointestinal, una malaltia del cervell (encefalopatia), coma, o fins i tot la mort, especialment entre les poblacions de més risc, com els nens petits, la gent gran i en certes situacions (malaltia hepàtica, alcoholisme, desnutrició crònica). En les primeres 24 hores, els principals símptomes d'enverinament són nàusees, vòmits, pèrdua de gana, dolor abdominal, pal·lidesa.

La sobredosi pot resultar també: un trastorn del pàncrees (pancreatitis), una amilasa (augment de l'amilasa a la sang), malaltia renal (insuficiència renal aguda), i un problema de la sang en el qual les cèl·lules vermelles de la sang, els glòbuls blancs i les plaquetes estan reduïts en nombre que condueix:

· fatiga, manca d'alè i pal·lidesa;

· infeccions freqüents amb febre i calfreds intensos, mal de coll o úlceres a la boca;

· una tendència a sagnar o presentar hematomes espontanis, hemorràgies nasals.

Si ha oblidat prendre Tylenol càpsula 1000mg:

No prengui una dosi doble per compensar la dosi oblidada.

Si deixa de prendre càpsules de Tylenol 1000mg:

No és aplicable.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

· En rares ocasions, es pot produir una reacció al·lèrgica:

o botons i / o envermelliment a la pell,

o urticària;

o inflor sobtada de la cara i el coll que pot causar dificultat per respirar (angioedema)

o malestar brutal amb caiguda significativa de la pressió sanguínia (xoc anafilàctic).

Si es produeix una al·lèrgia, ha de deixar de prendre immediatament aquest medicament i consulti al seu metge immediatament. En el futur, mai es necessita prendre medicaments que contenen paracetamol.

· S'han notificat casos molt rars de reaccions cutànies greus.

· Excepcionalment, el fàrmac pot reduir el nombre de certes cèl·lules sanguínies: glòbuls blancs (leucopènia, neutropènia), plaquetes (trombocitopènia) pot manifestar-se per sagnat del nas o les genives. En aquest cas, consultar a un metge.

· Altres efectes secundaris possibles (la freqüència no pot estimar a partir de les dades disponibles): trastorns de la funció hepàtica, disminució significativa en certes cèl·lules blanques de la sang que pot causar infeccions greus (agranulocitosi), la destrucció dels glòbuls vermells (anèmia hemolític en pacients amb glucosa-6-fosfat deshidrogenasa), erupció cutània en pegats vermells són arrodonides de picor i ardor, deixant taques de color que poden aparèixer en els mateixos llocs en cas de recuperació de la droga (exantema fix medicamentós ), dolor localitzat al pit que pot irradiar a l'espatlla esquerra i la mordassa d'origen al·lèrgic (síndrome Kounis), dificultat per respirar (broncoespasme). En aquest cas, consultar a un metge.

Efectes secundaris d'informes

Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema d'informació nacional: Agència francesa de seguretat sanitària dels produits de santé (ANSM) a la xarxa de centres regionals de farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

5. CONSERVACIÓ D'Tylenol 1000mg càpsula?

Mantenir aquest medicament fora de la vista i de l'abast dels nens.

No utilitzeu aquest medicament després de la data de caducitat indicada a la caixa.

Emmagatzemar a temperatures no superiors a 30 ° C.

No llenci els medicaments a les aigües residuals o les escombraries. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. Contingut del pack I UNA ALTRA INFORMACIÓ

Doliprane que conté 1000 mg dur

· El principi actiu és:

El paracetamol ................................................. .................................................. .............. 1,000 mg

Per a una càpsula.

· Els altres components són povidona, midó pregelatinitzat, midó glicolat sòdic (tipus A), talc, estearat de magnesi, hidroxipropilcelulosa, hipromelosa, Macrogol 6000. composició de la coberta de la càpsula: gelatina, azorrubina (E122), groc de quinolina ( E104), òxid de ferro groc (E172).

Què Doliprane 1000 mg, càpsula i el contingut de l'envàs

Aquest medicament està en forma de càpsula. Cada caixa conté 8, 80 o 100 càpsules.

Totes les mides poden ser comercialitzats.

Titular de l'autorització de comercialització

Sanofi-Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

Operador de l'autorització en el mercat

Sanofi-Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

fabricant

SANOFI WINTHROP INDUSTRIE

ZI NORD-EST

Edward Street Branly

14104 CEDEX Lisieux

Oregon

SANOFI WINTHROP INDUSTRIE

RUTA 56 Choisy-au-Bac

60.205 Compiègne

Oregon

CHINOIN FARMACÈUTICA I Chemical Works CO.LTD PRIVAT

Lévai U.5

2112 Veresegyház

HONGRIA

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

L'última data en què es va revisar el fullet en

{} Mes anys.

un altre

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

Junta d'educació per a la salut:

QUÈ FER EN CAS DE BOCA?

La temperatura normal del cos varia d'una persona a una altra i entre 36,5 ° C i 37,5 ° C. Un augment més enllà de 38 ° C es considera febre, però no es recomana per tractar la febre amb la medicació per sota de 38,5 ° C.

Aquest medicament és per a adults i nens majors de 50 kg (de 15 anys).

Si els símptomes com febre causes són massa molestos, pot prendre aquest medicament que contingui acetaminofén respectant les dosis indicades.

Per evitar la deshidratació, no oblidi beure amb freqüència.

Amb aquesta droga, febre ha de caure ràpidament, però:

· Si hi apareixen altres signes,

· si la febre persisteix més de 3 dies o si empitjora,

· Si els mals de cap es tornen violents, o en cas de vòmits,

CONSULTI AL SEU METGE

Què fer en cas d'DOLOR?

La intensitat de la percepció del dolor i la capacitat de resistir que varia de persona a persona.

· Si no hi ha milloria després de 5 dies de tractament,

· si el dolor és intens, inesperat i es produeix bruscament (incloent dolor sever al pit) i / o per contra es planteja regularment,

· si s'acompanya d'altres signes com un estat de malestar general, febre general, la inflor inusual de la zona dolorosa, disminució de la força en una extremitat,

· si es desperta a la nit,

CONSULTI AL SEU METGE

Comprar productes farmacèutics Sanofi Aventis laboratoris d'atenció i de la naturalesa, la seva bio farmàcia en línia! Tylenol, dolirhume, Aspegic

Tylenol barat a la seva farmàcia autoritzada ARS Online  

El Tylenol fàrmac té el paracetamol substància activa. Es tracta d'un analgèsic antipirètic drogues per alleujar el dolor i baixar la febre. Si la febre i el dolor, es necessitarà una dosi de paracetamol d'aproximadament 60 mg / kg per dia, dividit en 4 o 6 punts de venda, al voltant de 10 mg / kg cada 4 hores, i 15 mg / kg cada 6 hores. a adults i nens que pesen més de 50 kg, la dosi habitual és de 1 o 2 comprimits de 500 mg de Tylenol per presa en un interval d'almenys 4 hores, depenent de la intensitat del dolor


Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta