Doliprane ® 500mg COMRIMES SPARKLING 16

DOLIPRANE 500MG COMRIMES EFFERVESCENTS 16 una imatge més gran

3400933071998

Sanofi Aventis Sanofi Aventis

El Doliprane   paracetamol   500 mg està indicat per al dolor i / o febre, com ara mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolor menstrual i els dolors.   També es poden prescriure en el dolor de la osteoartritis.

més detalls

En existencias

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

2,02 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

Per a les advertències, les precaucions i els contres-indicacions, si us plau, consulteu les instruccions.

Descripció

Doliprane   500 mg de paracetamol   pastilles efervescents, es recomana en casos de dolor i / o febre, com ara mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolor menstrual i els dolors. També es pot prescriure en el cas del dolor de la osteoartritis.

Per a adults i nens de més de 27 kg

Composició:

  • Paracetamol 500 mg tableta efervescent
  • Excipients: àcid cítric, manitol, sacarina de sodi, lauril sulfat de sodi, povidona, bicarbonat de sodi, carbonat de sodi anhidre, L-leucina.
  • Excipients amb efecte conegut: sodi, manitol

Dosi:

  • 27 a 40 kg (aproximadament 8-13 anys): 1 tableta per dosi, repetir si és necessari després de 6 hores, sense excedir de 4 pastilles
  • 41-50 kg (al voltant de 12 a 15 anys): 1 tableta per dosi, repetir si és necessari després de 4 hores, sense excedir de 6 comprimits
  • A partir de 50 kg (de 15 anys): 1 a 2 comprimits per dosi, per ser repetides si cal després de 4 hores, sense excedir de 8 pastilles

Deixar dissoldre completament el comprimit en un got d'aigua. Begui immediatament després.

Contra-indicacions:

  • Al · lèrgia a paracetamol, insuficiència hepàtica greu, la desnutrició crònica.

Oral

Llegiu les instruccions curosament.

Embalatge:   caixa 16 pastilles

Advertències sobre les drogues

Advertència, el medicament no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar. No deixeu els medicaments fora de l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. L'atenció a les incompatibilitats dels productes a la seva.

Digues als teus tractaments en línia farmacèutic en curs per identificar possibles incompatibilitats. La forma de pagament i enviament conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per a aquesta finalitat.

Feu clic aquí per trobar el registre del fàrmac en el lloc de l'Agència Nacional de Seguretat dels Medicaments i Productes Sanitaris.

Farmacovigilància : Informe o un esdeveniment advers relacionat (s) (s) (s) l'ús d'un fàrmac

FAMÍLIA VIDAL

Doliprane

Analgèsic i antipirètic

paracetamol

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

PRESENTACIÓ (Resum)

Doliprane 2,4% de sucre: suspensió oral (gust de maduixa); ampolla 100 ml amb graduat cos de la xeringa pes mig quilogram.
Refunded 65%. - Preu: 1.29 euros (s).

Tylenol 100 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 100 mg: supositori rompible; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 150 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 150 mg: supositori; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 200 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 200 mg: supositori; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 300 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.33 euros (s).

Tylenol 300 mg: supositori; Requadre 10.
Refunded 65%. - Preu: 1.24 euros (s).

Tylenol 500 mg: comprimit ranurat (blanc); la casella 16.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 500 mg: comprimit efervescent (blanc); la casella 16.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 500 mg: càpsula (groc i blau); la casella 16.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 500 mg: pols per solució oral (gust de taronja); caixa de 12 bosses.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: comprimits; quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: divisible comprimit efervescent (gust de taronja); quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: càpsula de gelatina dura; quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Doliprane 1000 mg per a adults: pols per solució oral (gust de taronja); Quadre 8 bossetes.
Refunded 65%. - Preu: 1.08 euros (s).

Tylenol 1000 mg per a adults: supositoris; quadre 8.
Refunded 65%. - Preu: 1.36 euros (s).

Sanofi-Aventis França laboratori

COMPOSICIÓ (Resum)
p grad 1kg p bosseta p suposa
paracetamol 15 mg 100 mg 100 mg
sorbitol 71,25 mg
maltitol +
sucres 270 mg
sodi 0,19 mg

p bosseta p suposa p bosseta
paracetamol 150 mg 150 mg 200 mg
sucres 40054 mg 540 mg
sodi 0,29 mg 0,38 mg

p suposa p bosseta p suposa
paracetamol 200 mg 300 mg 300 mg
sucres 800 mg
sodi 0,57 mg

p PC p cp EFFERV tapes p
paracetamol 500 mg 500 mg 500 mg
sodi 0,56 mg 408 mg
Gluten (midó de blat) +

p bosseta p PC p cp EFFERV
paracetamol 500 mg 1000 mg 1000 mg
sacarosa 1,34 g 408 mg
sodi 1,28 mg

tapes p p bosseta p suposa
paracetamol 1000 mg 1000 mg 1000 mg
sacarosa 2,68 g
sodi 1,88 mg

INDICACIONS (Resum)
Aquest medicament és un analgèsic i antipirètic que conté paracetamol.
S'utilitza per reduir la febre i en el tractament de condicions doloroses.
formes de dosificació oral a 1.000 mg s'indiquen també en el tractament del dolor de la osteoartritis .
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en els casos següents:
  • malaltia hepàtica greu,
  • inflamació o sagnat del recte (supositori)
  • intolerància a gluten (divisible comprimit de 500 mg).
ATENCIÓ (Resum)
Paracetamol està present sol o en combinació amb altres substàncies en molts medicaments: Assegureu-vos de no prendre múltiples medicaments que contenen simultàniament paracetamol, com una decisió conjunta implica un risc de sobredosi pot ser tòxic per al fetge.
Les bossetes contenen sucre (sacarosa) en quantitats significatives.
Els comprimits efervescents i sobres que contenen sal ( de sodi ) en quantitats significatives.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
En cas de tractament amb un anticoagulant oral i paracetamol a les dosis més altes (4 g al dia) durant almenys 4 dies, l'augment de la vigilància del tractament anticoagulant pot ser necessari.
L'embaràs i la lactància (Resum)
l'embaràs:
estudis científics actuals no han demostrat cap problema en particular quan s'utilitza paracetamol en l'embaràs.

lactància:
A dosis habituals, l'ús d'aquest medicament és possible durant la lactància.
ÚS I DOSI (Resum)
Aquest medicament es pot prendre ja sigui durant o entre els àpats, amb un interval de 4 a 6 hores entre 2 dosi. En la insuficiència renal, l'interval entre 2 dosi ha de ser d'almenys 8 hores.
Les formes de dosificació a 1.000 mg es reserven per a adults.
Les pastilles i càpsules no són adequats per a menors de 6 anys. De fet, poden obstruir la respiració si el nen es va empassar mal i la tauleta o càpsula passa a la tràquea (mal).
La suspensió oral pot ser absorbit pur o diluït en aigua, llet o suc.
Els continguts de les bosses han de ser barrejats amb una beguda (aigua, llet, suc de fruita) i tabletes efervescents han de dissoldre en un got d'aigua.

La dosi usual:

  • Adults: 500 mg o 1 g de paracetamol, 1 a 3 vegades per dia.
    En dolor sever en adults i en particular a la osteoartritis , la dosi màxima es pot augmentar a 1 g de paracetamol quatre vegades al dia, només en el consell mèdic.
  • Nens: 60 mg per kg per dia, o 15 mg per kg cada 6 hores o 10 mg per kg cada 4 hores. Cal seguir el consell del seu farmacèutic o el seu metge o seguiu les dosis de referència:
    • nen de 3 a 5 kg: ½ supositori 100 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nen de 6 a 8 kg: 100 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nen de 8 a 12 kg: 150 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nen de 12 a 16 kg: 200 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • Els nens de 16 a 24 kg: 300 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • Els nens de 25 a 30 kg: 300 mg, 1-6 vegades al dia;
    • Els nens de 30 a 40 kg: 500 mg, 1 a 4 vegades per dia;
    • nens de més de 40 kg: 500 mg, 1-6 vegades al dia.
La dosi diària màxima de paracetamol en nens és de 80 mg per kg, amb un mínim de 4 preses sense excedir 3 g per dia.
TIPS (Resum)
Donat el risc de descàrrega anal, no es recomana l'ús de més de 4 supositoris per dia.
En el tractament de la febre en els nens, quan el paracetamol s'utilitza a una dosi de 60 mg per kg per dia, l'aspirina afegint o el seu ús en alternança amb paracetamol és innecessària perquè l'aspirina no aconseguir una reducció addicional de la febre.
sudoració profusa típicament acompanyen la caiguda de la temperatura en el tractament de febres altes. Això és normal.
Els comprimits efervescents han de ser emmagatzemats lluny de la humitat i la calor.
Possibles reaccions adverses (Resum)
irritació anal (supositori).
Excepcionalment: reacció al·lèrgica de la pell.


GLOSSARI (Resum)


analgèsic
Fàrmac que actua contra el dolor. Els analgèsics actuen, ja sigui directament sobre els centres de dolor al cervell o mitjançant el bloqueig de la transmissió del dolor al cervell.
Sinònim: analgèsic.


anticoagulant
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antipirètic
Medicaments per disminuir la temperatura del cos durant la febre.


osteoartritis
Desgast del cartílag, responsable de dolor a les articulacions i limitació del moviment.


gluten
Component certs grans (blat, civada, ordi, sègol) i farina, que pot resultar en persones molt rars propenses a la intolerància gastrointestinal greu.
El blat de moro i l'arròs no conté gluten.


inflamació
reacció natural del cos contra un element reconegut com a l'estranger. Es produeix localment per enrogiment, calor, dolor o inflor.


dosificació
Quantitat i distribució de la dosi d'un fàrmac basat en l'edat, pes i estat general del pacient.


reacció al·lèrgica
Reacció a causa de la hipersensibilitat del cos a una droga. Les reaccions al·lèrgiques poden tenir aspectes molt variats: urticària, angioedema, èczema, erupció botons que recorden el xarampió, etc. El xoc anafilàctic és una reacció al·lèrgica que causa malestar per caiguda sobtada en la pressió arterial.


sal
substància química, el més conegut és el clorur de sodi o sal de taula. La dieta de sal no conté sodi; En general, se substitueix per potassi.


sodi
substància inorgànica que pot formar sals, en particular amb clor (clorur de sodi o sal de taula).


sucre
terme general per a diverses substàncies, la més comuna és la sacarosa. Altres sucres poden estar continguts en els medicaments: glucosa, fructosa, lactosa, etc. La glucosa és el sucre utilitzat pel cos; és l'única circulen en quantitats significatives en la sang.
Edulcorants (substitut del sucre) es permeten en els diabètics o persones a dieta i són molt baixos en calories.


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2017.07.26

Nom del medicament

Tylenol 500 mg comprimit efervescent

paracetamol

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament, perquè conté informació important per a vostè.

Sempre prengui aquest medicament exactament d'acord a la informació proporcionada en el prospecte o com el seu metge o farmacèutic.

· Conservi aquest prospecte. És possible que hagi de tornar a llegir-lo.

· Parli amb el seu farmacèutic per obtenir assessorament i informació.

· Si vostè experimenta efectes secundaris, parli amb el seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. Vegeu la secció 4.

· Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 3 dies en cas de febre o 5 dies en cas de dolor.

No permeti que aquest medicament fora de l'abast dels nens.

El que està en el prospecte?

1. Què Tylenol 500 mg comprimits efervescents i en quins casos s'utilitza?

2. El que ha de saber abans de prendre Tylenol 500 mg comprimits efervescents?

3. Com prendre Tylenol 500 mg comprimits efervescents?

4. Quins són els possibles efectes secundaris?

5. Emmagatzematge de Tylenol 500 mg comprimit efervescent?

6. Contingut de l'embalatge i altra informació.

No permeti que aquest medicament fora de l'abast dels nens.

1. QUÈ Tylenol 500 mg comprimits efervescents i per a què s'utilitza?

Grup farmacoterapèutic: Altres analgèsics i antipirètics, anilides - codi ATC: N02BE01.

Tylenol és un analgèsic (alleuja el dolor) i un antipirètic (febre disminueix).

L'ingredient actiu d'aquest fàrmac és paracetamol.

S'utilitza per tractar el dolor i / o febre, per exemple, en cas de mal de cap, amb una malaltia similar a la grip, dolor dental, dolor, períodes dolorosos.

Aquesta presentació és per a adults i nens de 27 kg (de 8 anys). Llegiu amb atenció la dosi.

Per als nens que pesen menys de 27 kg, hi ha altres presentacions de paracetamol: pregunti al seu metge o farmacèutic.

2. EL QUE prendre abans de Tylenol 500 mg comprimit efervescent?

No prengui Tylenol 500 mg comprimits efervescents:

· si és al·lèrgic (hipersensible) al paracetamol o qualsevol dels altres components d'aquest medicament que figuren en la secció 6.

· Si vostè té una malaltia hepàtica greu

· Per tractar a un nen menor de 6 anys, ja que pot empassar i ofegar a través. Utilitza una altra manera.

IF de dubte, pregunteu el consell del seu metge o farmacèutic.

Aquest medicament conté acetaminofén. Altres fàrmacs contenen.

Assegureu-vos que no es prenen altres medicaments que contenen paracetamol, i si han estat adquirits sense recepta mèdica.

No barregi, a fi de no excedir la dosi diària recomanada.

( Veure "Dosi " i "símptomes i instruccions en cas de sobredosi")

Advertiments i precaucions

Parli amb el seu metge o farmacèutic abans de prendre Tylenol 500 mg comprimits efervescents.

Aneu amb compte amb Doliprane

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o en cas d'eficàcia insuficient o l'ocurrència de qualsevol altre signe, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

· Paracetamol pot causar trastorns de la funció hepàtica.

· Vostè ha de parlar amb el seu metge abans de prendre aquest medicament:

· Si pesa menys de 50 kg

· Si vostè té malaltia del fetge o malaltia renal greu,

· Si vostè beu alcohol amb freqüència o ha deixat de beure alcohol recentment,

· Si vostè pateix de deshidratació,

· Si vostè té, per exemple, la desnutrició crònica, encara en dejú, si ha perdut molt de pes recentment, si té més de 75 o si és major de 65 anys i que tenen malalties de llarga durada si està infectat amb el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si vostè pateix de fibrosi quística (malaltia genètica i hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries greus en particular), o si vostè està patint de la malaltia de Gilbert (malaltia hereditària associat amb un augment del nivell de bilirubina en la sang).

· si és al·lèrgic a l'aspirina i / o antiinflamatori no esteroïdal

· No es recomana el consum de begudes alcohòliques durant el tractament.

· Si la retirada alcoholisme crònic recent, s'incrementa el risc de dany hepàtic.

· Quan s'administra en els nens, la dosi depèn del seu pes (veure "Com prendre Tylenol 500 mg comprimit efervescent").

· En l'hepatitis viral aguda, suspendre el tractament i contactar amb el seu metge.

Les anàlisis de sang

Informe al seu metge si està prenent Tylenol i que ha de fer una anàlisi de sang, ja que pot afectar els resultats de la seva àcid úric (àcid úric) i el sucre (glucosa) en la sang.

En cas de dubte no dubti en demanar el seu metge o farmacèutic.

Altres medicaments i Tylenol 500 mg comprimit efervescent

Informe al seu metge o farmacèutic si està prenent, ha pres recentment o podria haver de qualsevol altre medicament.

No prengui altres medicaments que contenen paracetamol. És possible sobredosi.

Si segueix una teràpia oral amb anticoagulants (warfarina o warfarina), prenent la dosi Tylenol màxim (4 g / dia) durant més de 4 dies requereixen proves de laboratori de vigilància incloent INR millorades. En aquest cas, consulti al seu metge.

L'eficàcia de paracetamol pot reduir-se si es pren resines quelants simultàniament - fàrmac que disminueix els nivells de colesterol en la sang (un pal de més de 2 hores entre les 2 dosis).

Si obté juntament amb paracetamol, el tractament amb flucloxacilina (un antibiòtic), que pot tenir una acidosi metabòlica (fent que la sang massa àcida una acceleració de la freqüència respiratòria).

La toxicitat del paracetamol pot augmentar si pren:

· fàrmacs potencialment tòxics per al fetge,

· Els fàrmacs que promouen la producció del metabòlit tòxic del paracetamol com ara els fàrmacs antiepilèptics (fenitoïna fenobarbital, carbamazepina, topiramat)

· La rifampicina (antibiòtic),

· Alhora l'alcohol.

Tylenol 500 mg comprimit efervescent amb aliments, begudes i alcohol

No es recomana el consum de begudes alcohòliques durant el tractament.

L'embaràs, la lactància i la fertilitat

Si vostè està embarassada o alletant, si pensa que està embarassada o planeja quedar embarassada, consulti al seu metge o farmacèutic abans de prendre aquest medicament.

Embaràs i la lactància

Aquest medicament pot ser utilitzat durant l'embaràs i la lactància. Utilitza la dosi més baixa possible per reduir el dolor i / o febre, per un període tan curt com sigui possible i el menys possible. Poseu-vos en contacte amb el seu metge o llevadora si el dolor i / o febre no disminueix o si necessita prendre aquest medicament amb més freqüència durant l'embaràs.

fertilitat

És possible que el paracetamol pot afectar la fertilitat de les dones, de manera reversible en suspendre el tractament.

esport

No és aplicable.

Conducció i ús de màquines

No és aplicable.

Tylenol 500 mg comprimit efervescent conté sodi, metabisulfit de sodi (E223), metabisulfit de potassi (E224).

Aquest medicament conté 204 mg de sodi per comprimit efervescent. Ha de tenir això en compte si el control de la seva dieta de sodi.

Aquest medicament conté "sulfit" i pot causar reaccions al·lèrgiques greus i dificultat per respirar.

3. COM Tylenol 500 mg comprimit efervescent?

dosificació

Aquesta presentació és per a adults i nens de 27 kg (de 8 anys).

en els nens

La dosificació de paracetamol depèn del pes del nen; edats s'esmenten a títol informatiu.

Si vostè no sap el pes del nen ha de sospesar per tal de donar la dosi més adequada.

Paracetamol ve en molts assajos, per adaptar el tractament al pes de cada nen.

La dosi diària recomanada de paracetamol depèn del pes del nen, és aproximadament 60 mg / kg per dia, dividida en 4 o 6 presa, o al voltant de 15 mg / kg cada 6 hores o 10 mg / kg cada 4 hores.

La dosi habitual és:

Per a nens que pesen de 27 a 40 kg (aproximadament de 8 a 13 anys), la dosi és d'1 comprimit a 500 mg per dosi, repetir si cal després de 6 hores, per no excedir de 4 tabletes al dia.

Per als nens amb un pes 41 a 50 kg (aproximadament 12 a 15 anys), la dosi és d'1 tauleta a 500 mg per dosi, repetir si cal després de 4 hores, que no excedeixi de 6 comprimits per dia.

Per a adults i nens que pesen més de 50 kg (de 15 anys):

La dosi habitual és d'1 o 2 tabletes a 500 mg per dosi (depenent de la intensitat del dolor), repetits si cal després de 4 hores mínim.

En general, no cal excedir 3 g de paracetamol per dia, o 6 comprimits per dia.

No obstant això, si el dolor més sever, i consultar al seu metge o farmacèutic, la dosi total pot augmentar a 4 g per dia, o de 8 pastilles per dia. Si sent que l'efecte del Tylenol és massa fort o massa feble, consulti al seu metge o farmacèutic.

advertència:

· Les dosis en excés de 3 g de acetaminofè per dia requereixen consell mèdic,

· Mai prengui més de 4 grams per dia Paracetamol (tenint en compte que tots els medicaments que contenen paracetamol en la seva fórmula).

· Sempre respectar un interval de 4 hores com a mínim entre les preses.

En cas de malaltia renal greu (insuficiència renal greu), la captura ha d'estar espaiat de 8 hores, i la dosi diària total no ha d'excedir de 6 comprimits (3 g).

situacions especials

La dosi diària màxima no ha d'excedir de 60 mg / kg (sense excedir 3 g) per dia en les següents situacions:

· Adults menors de 50 kg

· si té una malaltia hepàtica o malaltia renal greu,

· si beu alcohol amb freqüència o ha deixat de beure alcohol recentment,

· Si vostè pateix de deshidratació,

· si té, per exemple, la desnutrició crònica, encara en dejú, si ha perdut molt de pes recentment, si té més de 75 o si és major de 65 anys i que tenen malalties de llarga durada si està infectat amb el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si vostè pateix de fibrosi quística (malaltia genètica i hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries greus en particular), o si vostè està patint de la malaltia de Gilbert (malaltia hereditària associat amb un augment del nivell de bilirubina en la sang).

EN CAS DE DUBTE, contacti amb el seu metge o farmacèutic.

Mètode i via d'administració

per via oral.

Beure després de la dissolució completa en un got d'aigua.

Prenent una pastilla o càpsula és contra-indicat en nens de menys de 6 anys, ja que pot empassar i ofegar a través. Utilitza una altra manera.

A més, si el seu fill té febre superior a 38,5 ° C, es pot millorar l'eficàcia del tractament farmacològic per les següents raons:

· descobrir el seu fill

· feta la beguda,

· no deixi al seu fill en un lloc calent.

La freqüència d'administració

preses regulars per prevenir el dolor o la febre torna: vegeu la secció "Dosi".

En els nens, la captura ha de ser espaiades uniformement, fins i tot durant la nit, preferiblement de 6 hores, almenys 4 hores.

En els adults, la captura s'han d'espaiar com a mínim 4 hores.

En la malaltia greu del ronyó (insuficiència renal greu), ha d'esperar almenys 8 hores entre cada presa.

Si sent que l'efecte del Tylenol és massa fort o massa feble, consulti al seu metge o farmacèutic.

Durada del tractament

Llevat que el consell mèdic, la durada del tractament és limitada:

· 5 dies en cas de dolor,

· en 3 dies en cas de febre

Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies, si empitjoren, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

Si pren més Tylenol 500 mg comprimits efervescents que s'ha de:

Consulti amb el seu metge o farmacèutic o emergències mèdiques.

La sobredosi pot causar malaltia del fetge (insuficiència hepàtica), una hemorràgia gastrointestinal, una malaltia del cervell (encefalopatia), coma, o fins i tot la mort, especialment entre les poblacions de més risc, com els nens petits, la gent gran i en certes situacions (malaltia hepàtica, alcoholisme, desnutrició crònica). En les primeres 24 hores, els principals símptomes d'enverinament són nàusees, vòmits, pèrdua de gana, dolor abdominal, pal·lidesa.

La sobredosi pot resultar també: un trastorn del pàncrees (pancreatitis), una amilasa (augment de l'amilasa a la sang), malaltia renal (insuficiència renal aguda), i un problema de la sang en el qual les cèl·lules vermelles de la sang, els glòbuls blancs i les plaquetes estan reduïts en nombre que condueix:

· fatiga, manca d'alè i pal·lidesa;

· infeccions freqüents amb febre i calfreds intensos, mal de coll o úlceres a la boca;

· una tendència a sagnar o presentar hematomes espontanis, hemorràgies nasals.

Si ha oblidat prendre Tylenol 500 mg comprimits efervescents:

No prengui una dosi doble per compensar la dosi oblidada.

Si deixa de prendre Tylenol 500 mg comprimits efervescents:

No és aplicable.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

· En rares ocasions, es pot produir una reacció al·lèrgica:

o botons i / o envermelliment a la pell,

o urticària;

o inflor sobtada de la cara i el coll pot causar dificultat en la respiració (angioedema)

o malestar brutal amb caiguda significativa de la pressió sanguínia (xoc anafilàctic).

Si es produeix una al·lèrgia, ha de deixar de prendre immediatament aquest medicament i consulti al seu metge immediatament. En el futur, mai es necessita prendre medicaments que contenen paracetamol.

· S'han notificat casos molt rars de reaccions cutànies greus.

· Excepcionalment, el fàrmac pot reduir el nombre de certes cèl·lules sanguínies: glòbuls blancs (leucopènia, neutropènia), plaquetes (trombocitopènia) pot manifestar-se per sagnat del nas o les genives. En aquest cas, consultar a un metge.

· Altres efectes secundaris possibles (la freqüència no pot estimar a partir de les dades disponibles): trastorns de la funció hepàtica, disminució significativa en certes cèl·lules blanques de la sang que pot causar infeccions greus (agranulocitosi), la destrucció dels glòbuls vermells (anèmia hemolític en pacients amb deficiència de glucosa-6-fosfat deshidrogenasa, erupció en taques vermelles arrodonides amb pruïja i sensació de cremor deixant taques de color que poden aparèixer en els mateixos llocs en cas de recuperació de la droga (exantema fix medicamentós), mal localitzat al pit que pot irradiar a l'espatlla esquerra i la mordassa de al·lèrgic (síndrome de Kounis), dificultat per respirar (broncoespasme). en aquest cas, consultar a un metge.

Efectes secundaris d'informes

Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge, farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema d'informació nacional: Agència francesa de seguretat sanitària dels produits de santé (ANSM) a la xarxa de centres regionals de farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

5. CONSERVACIÓ Tylenol 500 mg comprimit efervescent?

Mantenir aquest medicament fora de la vista i de l'abast dels nens.

No utilitzeu aquest medicament després de la data de caducitat indicada a la caixa.

Emmagatzemar lluny de la humitat i la calor.

No llenci els medicaments a les aigües residuals o les escombraries. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. Contingut del pack I UNA ALTRA INFORMACIÓ

Què Tylenol conté 500 mg comprimit efervescent

· El principi actiu és:

El paracetamol ................................................. .................................................. ........... 500.00 mg

· Els altres components són:

bicarbonat de sodi, àcid cítric anhidre, manitol, leucina, carbonat de sodi anhidre, sacarina sòdica, aroma de taronja (que conté en particular, metabisulfit de sodi (E223) i metabisulfit de potassi (E224)), povidona, laurilsulfat de sodi. Veure la secció 2 "Tylenol 500 mg comprimit efervescent conté".

Què Tylenol 500 mg comprimit efervescent i contingut de l'envàs

Aquest medicament està en forma de comprimit efervescent.

Cada paquet conté 16 comprimits efervescents.

Titular de l'autorització de comercialització

Sanofi-Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

Operador de l'autorització en el mercat

Sanofi-Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

fabricant

SANOFI WINTHROP INDUSTRIE

ZI NORD-EST

Edward Street Branly

14104 CEDEX Lisieux

o

Un Nattermann & CIE GMBH

NATTERMANNALLEE 1

50.829 Colònia

ALEMANYA

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

L'última data en què es va revisar el fullet és:

{} Anys Mes

un altre

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

Junta d'educació per a la salut:

QUÈ FER SI FEBRE:

La temperatura normal del cos varia d'una persona a una altra i entre 36,5 ° C i 37,5 ° C. Un augment de la temperatura més enllà de 38 ° C es pot considerar una febre, però no es recomana per tractar la febre amb la medicació per sota de 38,5 ° C.

Aquest medicament és només per a adults i nens majors de 27 kg (al voltant de 8 anys).

Si els símptomes com febre causes són massa molestos, pot prendre aquest medicament que contingui acetaminofén respectant les dosis indicades.

Per evitar la deshidratació, no oblidi beure amb freqüència.

Amb aquesta droga, febre ha de baixar ràpidament. No obstant això:

· si altres signes inusuals apareixen

· si la febre persisteix més de 3 dies o si empitjora,

· Si els mals de cap es tornen violents, o en cas de vòmits.

CONSULTAR seu metge immediatament.

Què fer en cas d'DOLOR:

La intensitat de la percepció del dolor i la capacitat de resistir que varia de persona a persona.

· Si no hi ha milloria després de 5 dies de tractament,

· si el dolor és intens, inesperat i es produeix bruscament (incloent dolor sever al pit) i / o per contra es planteja regularment,

· si s'acompanya d'altres signes com un estat de malestar general, febre general, la inflor inusual de la zona dolorosa, disminució de la força en una extremitat,

· si es desperta a la nit.

CONSULTAR seu metge immediatament.

Comprar productes farmacèutics Sanofi Aventis laboratoris d'atenció i de la naturalesa, la seva bio farmàcia en línia! Tylenol, dolirhume, Aspegic

Tylenol barat a la seva farmàcia autoritzada ARS Online  

El Tylenol fàrmac té el paracetamol substància activa. Es tracta d'un analgèsic antipirètic drogues per alleujar el dolor i baixar la febre. Si la febre i el dolor, es necessitarà una dosi de paracetamol d'aproximadament 60 mg / kg per dia, dividit en 4 o 6 punts de venda, al voltant de 10 mg / kg cada 4 hores, i 15 mg / kg cada 6 hores. a adults i nens que pesen més de 50 kg, la dosi habitual és de 1 o 2 comprimits de 500 mg de Tylenol per presa en un interval d'almenys 4 hores, depenent de la intensitat del dolor


Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta