DOLIPRANEORO 500mg TABLETAS 12 ORODISPERS IBLE

DOLIPRANEORO 500MG COMPRIMES ORODISPERSIBLES 12 una imatge més gran

3400935212023

Sanofi Aventis Sanofi Aventis

El Doliprane   paracetamol   500 mg està indicat per al dolor i / o febre, com ara mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolor menstrual i els dolors.   També es poden prescriure en el dolor de la osteoartritis.

més detalls

En existencias

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

2,90 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

Per a les advertències, les precaucions i els contres-indicacions, si us plau, consulteu les instruccions.

Descripció

DolipraneOro 500 mg és un medicament que contingui acetaminofén. Està indicat en casos de dolor i / o febre, com ara mals de cap, símptomes de la grip, mal de queixal, dolors musculars, dolor menstrual.

Per a adults i nens de més de 27 kg


Composició:

  • Paracetamol 500 mg 1 comprimit bucodispersable
  • Excipients: etilcelulosa, glicina BN 500, crospovidona, talc, povidona K30, àcid cítric anhidre, sílice col · loïdal anhidra, clorur de sodi, estearat de magnesi, acesulfam de potassi, aspartam, gust de menta (oli essencial de menta, oli essencial menta, mentol, maltodextrina, sorbitol, goma àrab).
  • Excipient conegut efecte: aspartam


Dosi   :

  • Entre 27 i 40 kg (aproximadament 8-13 anys)   : 1 tableta per dosi, repetir si és necessari després d'almenys 6 hores, sense excedir de 4 pastilles per dia
  • Entre 41 i 50 kg (12 a 15 anys)   : 1 tableta per dosi, repetir si és necessari després d'almenys 4 hores, sense excedir de 6 comprimits al dia
  • Adults i nens majors de 50 kg   : 1-2 pastilles de 500 mg, repetir si cal després d'un mínim de 4 hores. Màxim 6 per dia.


Contraindicacions   :

  • Al · lèrgia, malaltia hepàtica, fenilcetonúria, intolerància a la fructosa

Oral

Llegiu amb atenció les instruccions

Embalatge   : Caixa de 12 comprimits bucodispersables


Resum de les característiques del Producte (ANSM)

Advertències sobre les drogues

Advertència, el medicament no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar. No deixeu els medicaments fora de l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. L'atenció a les incompatibilitats dels productes a la seva.

Digues als teus tractaments en línia farmacèutic en curs per identificar possibles incompatibilitats. La forma de pagament i enviament conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per a aquesta finalitat.

Feu clic aquí per trobar el registre del fàrmac en el lloc de l'Agència Nacional de Seguretat dels Medicaments i Productes Sanitaris.

Farmacovigilància : Informe o un esdeveniment advers relacionat (s) (s) (s) l'ús d'un fàrmac

FAMÍLIA VIDAL

DOLIPRANEORODOZ

Analgèsic i antipirètic

paracetamol

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

Aquest medicament reemplaça DOLIPRANEORO.
PRESENTACIÓ (Resum)

DOLIPRANEORODOZ 500 mg: comprimits bucodispersables (blanc, gust de menta); Requadre 12.
-

Sanofi-Aventis França laboratori

COMPOSICIÓ (Resum)
p PC
paracetamol 500 mg
aspartam +

INDICACIONS (Resum)
Aquest medicament és un analgèsic i antipirètic que conté paracetamol.
S'utilitza per reduir la febre i en el tractament de trastorns dolorosos (mal de cap, malaltia de tipus gripal, dolor dental, dolor, períodes dolorosos).
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en els casos següents:
ATENCIÓ (Resum)
Paracetamol està present sol o en combinació amb altres substàncies en molts medicaments: Assegureu-vos de no prendre múltiples medicaments que contenen simultàniament paracetamol, com una decisió conjunta implica un risc de sobredosi pot ser tòxic per al fetge.
Precaucions són necessàries en el cas de la deshidratació, la desnutrició crònica, l'alcoholisme, la insuficiència renal i adults que pesen menys de 50 kg.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
En cas de tractament amb un anticoagulant oral i paracetamol a les dosis més altes (4 g al dia) durant almenys 4 dies, l'augment de la vigilància del tractament anticoagulant pot ser necessari.
L'embaràs i la lactància (Resum)
l'embaràs:
estudis científics actuals no han demostrat cap problema en particular quan s'utilitza paracetamol en l'embaràs.

lactància:
A dosis habituals, l'ús d'aquest medicament és possible durant la lactància.
ÚS I DOSI (Resum)
Aquest medicament es pot prendre ja sigui durant o entre els àpats. Observar un interval de 4-6 hores entre dues pres. En cas de insuficiència renal , l'interval entre 2 dosi ha de ser d'almenys 8 hores.
Els comprimits es poden prendre amb o sense aigua, dissoldre el comprimit a la boca sense mastegar (és possible prendre un got d'aigua després de prendre) o dissoldre la tauleta al mig got d'aigua.

La dosi usual:

  • Adults: 1 o 2 comprimits, que es repeteix si cal després d'un mínim de 4 hores. No excedeixi de 6 comprimits al dia.
    En dolor sever en adults i en particular a la osteoartritis , la dosi màxima es pot augmentar a 1 g de paracetamol quatre vegades al dia, només amb recepta mèdica.
  • Nens: 60 mg per kg per dia, preferiblement 15 mg per kg cada 6 hores, o opcionalment 10 mg per kg cada 4 hores. A títol indicatiu:
    • Els nens de 27 a 40 kg (aproximadament de 8 a 13 anys): 1 tableta, repetir si cal després de 6 hores, per no excedir de 4 tabletes al dia;
    • Els nens de 41 a 50 kg (aproximadament de 13 a 15 anys): 1 tableta, repetir si cal després de 4 hores, que no excedeixi de 6 comprimits per dia.
    La dosi diària màxima de paracetamol en nens és de 80 mg per kg, amb un mínim de 4 preses sense excedir 3 g per dia.
TIPS (Resum)
En el tractament de la febre en els nens, quan el paracetamol s'utilitza a una dosi de 60 mg per kg per dia, l'aspirina afegint o el seu ús en alternança amb paracetamol és innecessària perquè l'aspirina no aconseguir una reducció addicional de la febre.
sudoració profusa típicament acompanyen la caiguda de la temperatura en el tractament de febres altes. Això és normal.
Aquest medicament pot estar lliurement disponible en algunes farmàcies; No obstant això, no dubteu a preguntar al seu farmacèutic.
Possibles reaccions adverses (Resum)
Excepcionalment: reacció al·lèrgica .


GLOSSARI (Resum)


analgèsic
Fàrmac que actua contra el dolor. Els analgèsics actuen, ja sigui directament sobre els centres de dolor al cervell o mitjançant el bloqueig de la transmissió del dolor al cervell.
Sinònim: analgèsic.


anticoagulant
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antipirètic
Medicaments per disminuir la temperatura del cos durant la febre.


osteoartritis
Desgast del cartílag, responsable de dolor a les articulacions i limitació del moviment.


insuficiència renal
La incapacitat dels ronyons per eliminar les deixalles o les drogues. Una insuficiència renal avançada no es tradueix necessàriament en quantitat disminuïda d'orina. Només una anàlisi de sang i el mesurament de la creatinina poden indicar malaltia.


fenilcetonúria
malaltia hereditària caracteritzada per l'absència d'un enzim i que condueix a l'acumulació en la sang d'un producte tòxic. La seva detecció sistemàtica és el moment del naixement. El tractament es basa en una dieta específica durant la infància.


dosificació
Quantitat i distribució de la dosi d'un fàrmac basat en l'edat, pes i estat general del pacient.


reacció al·lèrgica
Reacció a causa de la hipersensibilitat del cos a una droga. Les reaccions al·lèrgiques poden tenir aspectes molt variats: urticària, angioedema, èczema, erupció botons que recorden el xarampió, etc. El xoc anafilàctic és una reacció al·lèrgica que causa malestar per caiguda sobtada en la pressió arterial.


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2017.07.27

Nom del medicament

DOLIPRANEORODOZ 500 mg, comprimits bucodispersables

paracetamol

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament, perquè conté informació important per a vostè.

Sempre prengui aquest medicament exactament d'acord a la informació proporcionada en el prospecte o com el seu metge o farmacèutic.

· Conservi aquest prospecte. És possible que hagi de tornar a llegir-lo.

· Parli amb el seu farmacèutic per obtenir assessorament i informació.

· Si vostè experimenta efectes secundaris, parli amb el seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. Vegeu la secció 4.

· Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 3 dies en cas de febre o 5 dies en cas de dolor.

No permeti que aquest medicament fora de l'abast dels nens.

El que està en el prospecte?

1. Què DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables i en quins casos s'utilitza?

2. Què necessita saber abans de prendre DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables?

3. Com prendre DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables?

4. Quins són els possibles efectes secundaris?

5. Conservació DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables?

6. Contingut de l'embalatge i altra informació.

1. QUÈ DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables i per a què s'utilitza?

Grup farmacoterapèutic: altres fàrmacs analgèsics i antipirètics - codi ATC: N02BE01.

DOLIPRANEORODOZ és un analgèsic (alleuja el dolor) i un antipirètic (febre disminueix).

L'ingredient actiu de aquest fàrmac és paracetamol.

S'utilitza per tractar el dolor i / o febre, per exemple, en cas de mal de cap, amb una malaltia similar a la grip, dolor dental, dolor, períodes dolorosos.

Aquesta presentació és per a adults i nens de 27 kg (de 8 anys). Llegiu la secció de "dosificació".

Per als nens que pesen menys de 27 kg, hi ha altres presentacions de paracetamol: pregunti al seu metge o farmacèutic.

Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 3 dies en cas de febre, o després de 5 dies en cas de dolor.

2. EL QUE abans de prendre DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables?

Mai DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables:

· si és al·lèrgic (hipersensible) al principi actiu oa qualsevol dels altres components d'aquest medicament enumerats en la secció 6.

· Si vostè té una malaltia hepàtica greu.

· Si vostè pateix de fenilcetonúria (una malaltia hereditària detectada en néixer) ja que aquest medicament conté aspartam.

· Si el seu nen és menor de 6, ja que pot empassar-se la pastilla a través i s'ofegui. Utilitza un altre mètode

· IF de dubte, pregunteu el consell del seu metge o farmacèutic.

Aquest medicament conté acetaminofén. Altres fàrmacs contenen.

Assegureu-vos que no es prenen altres medicaments que contenen paracetamol, i si han estat adquirits sense recepta mèdica.

No barregi, a fi de no excedir la dosi diària recomanada.

( Veure "Dosi " i "símptomes i instruccions en cas de sobredosi")

Advertiments i precaucions

Parli amb el seu metge o farmacèutic abans de prendre DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables .

Aneu amb compte amb DOLIPRANEORODOZ

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o en cas d'eficàcia insuficient o altres signes ocórrer, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

· Paracetamol pot causar trastorns de la funció hepàtica.

· Vostè ha de parlar amb el seu metge abans de prendre aquest medicament:

· Si vostè és un adult que pesa menys de 50 kg

· Si vostè té malaltia del fetge o malaltia renal greu,

· Si vostè beu alcohol amb freqüència o ha deixat de beure alcohol recentment,

· Si vostè pateix de deshidratació,

· Si vostè té, per exemple, la desnutrició crònica, encara en dejú, si ha perdut molt de pes recentment, si té més de 75 o si és major de 65 anys i que tenen malalties de llarga durada si està infectat amb el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si vostè pateix de fibrosi quística (malaltia genètica i hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries greus en particular), o si vostè està patint de la malaltia de Gilbert (malaltia hereditària associat amb un augment del nivell de bilirubina en la sang),

· Si és al·lèrgic a l'aspirina i / o fàrmacs antiinflamatoris no esteroides,

· No es recomana el consum de begudes alcohòliques durant el tractament.

· Si la retirada alcoholisme crònic recent, s'incrementa el risc de dany hepàtic.

· Quan s'administra en nens, la dosi depèn del pes (vegeu la secció "Com prendre DOLIPRANEORODOZ?").

· En l'hepatitis viral aguda, suspendre el tractament i contactar amb el seu metge.

Les anàlisis de sang

· Informe al seu metge si està prenent DOLIPRANEORODOZ i que ha de fer una anàlisi de sang, ja que pot afectar els resultats de la seva àcid úric (àcid úric) i el sucre (glucosa) en la sang.

En cas de dubte no dubti en demanar el seu metge o farmacèutic.

Altres medicaments i DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables

Informe al seu metge o farmacèutic si ha pres recentment o podria haver de qualsevol altre medicament.

No prengui altres medicaments que contenen paracetamol. És possible sobredosi.

Si segueix una teràpia oral amb anticoagulants (warfarina o warfarina), tenint DOLIPRANEORODOZ les dosis més altes (4 g / dia) durant més de 4 dies requereixen vigilància millorada, proves de laboratori incloent INR. En aquest cas, consulti al seu metge.

L'eficàcia de paracetamol pot reduir-se si es pren resines quelants simultàniament, medicaments que redueixen els nivells de colesterol a la sang (un pal de més de 2 hores entre les 2 dosis)

Si obté juntament amb el tractament paracetamol amb flucloxacilina (un antibiòtic), que pot tenir una acidosi metabòlica (fent que la sang massa àcida una acceleració de la freqüència respiratòria).

La toxicitat del paracetamol pot augmentar si pren:

· fàrmacs potencialment tòxics per al fetge,

· Els fàrmacs que promouen la producció del metabòlit tòxic del paracetamol com un medicaments anticonvulsius (fenobarbital, fenitoïna, carbamazepina, topiramat)

· La rifampicina (antibiòtic),

· Alhora l'alcohol.

DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables amb aliments, begudes i alcohol

El consum de begudes alcohòliques durant no es recomana el tractament.

L'embaràs, la lactància i la fertilitat

Si vostè està embarassada o alletant, si pensa que està embarassada o planeja quedar embarassada, consulti al seu metge o farmacèutic abans de prendre aquest medicament.

Embaràs i la lactància

Aquest medicament pot ser utilitzat durant l'embaràs i la lactància. Utilitza la dosi més baixa possible per reduir el dolor i / o febre, per un període tan curt com sigui possible i el menys possible. Poseu-vos en contacte amb el seu metge o llevadora si el dolor i / o febre no disminueix o si necessita prendre aquest medicament amb més freqüència durant l'embaràs.

fertilitat

És possible que el paracetamol pot afectar la fertilitat de les dones, de manera reversible en suspendre el tractament.

esport

No és aplicable.

Conducció i ús de màquines

No és aplicable.

DOLIPRANEORODOZ 500 mg, comprimit bucodispersable conté conté un sucre (sorbitol), aspartame, sodi i potassi

· Aquest medicament conté un sucre (sorbitol) (E420). L'ús d'aquest medicament no es recomana en pacients amb intolerància a la fructosa (malaltia hereditària rara).

· Si el seu metge li ha indicat que pateix una intolerància a certs sucres, consulti amb ell abans de prendre aquest medicament.

· Aquest medicament conté aspartam (fenilalanina) (E951). No ha de prendre aquest medicament si vostè pateix de fenilcetonúria (una malaltia hereditària detectada en néixer).

· Aquest medicament conté sodi. El nivell de sodi és de menys d'1 mmol (o 23 mg) per comprimit, és a dir "sodi".

· Aquest medicament conté potassi. El nivell de potassi és de menys d'1 mmol (o 39 mg) per comprimit, és a dir, "de potassi-lliure".

3. tauletes COM DOLIPRANEORODOZ 500 mg bucodispersables?

dosificació

Sempre prengui aquest medicament exactament com es descriu en aquest prospecte o com el seu metge o farmacèutic. Consulti amb el seu metge o farmacèutic si no està segur.

Aquesta presentació és per a adults i nens de 27 kg (de 8 anys).

La dosificació de paracetamol depèn del pes del nen. Les edats s'esmenten a títol informatiu.

Si vostè no sap el pes del nen ha de sospesar per tal de donar la dosi més adequada.

Paracetamol ve en molts assajos, per adaptar el tractament al pes de cada nen.

La dosi diària recomanada de paracetamol és d'aproximadament 60 mg / kg / dia per començar de nou en 4 o 6 punts de venda, o al voltant de 15 mg / kg cada 6 hores o 10 mg / kg cada 4 hores (veure també paràgrafs que segueixen depenent del seu pes).

· Per a nens amb un pes de 27 a 40 kg (aproximadament de 8 a 13 anys)

La dosi habitual és d'1 comprimits bucodispersables per dosi, repetits si cal després de 6 hores, sense excedir 4 comprimits bucodispersables per dia.

· Per a nens amb un pes de 41 a 50 kg (aproximadament de 12 a 15 anys)

La dosi habitual és d'1 comprimits bucodispersables per dosi, repetits si cal després de 4 hores, sense excedir de 6 comprimits bucodispersables per dia.

· Per a adults i nens que pesen més de 50 kg (de 15 anys)

La dosi habitual és d'1 a 2 comprimits bucodispersables per dosi depenent de la intensitat del dolor, repetits si cal després de 4 hores mínim.

dosi de paracetamol a mai excedeixi:

· En un adult o un nen que pesa més de 50 kg:

En general, no cal més de 3 grams de acetaminofè per dia (6 comprimits bucodispersables per dia).

No obstant això, si vostè té un dolor més sever, i només en el consell del seu metge o farmacèutic, la dosi total pot ser augmentat a 4 grams de acetaminofè per dia (8 comprimits al dia). Si sent que l'efecte de DOLIPRANEORODOZ és massa fort o massa feble, consulti al seu metge o farmacèutic.

Mai prengui més de 4 grams de paracetamol per dia (tenint en compte que tots els medicaments que contenen paracetamol en la seva fórmula).

· Situacions especials:

La dosi diària màxima no ha d'excedir de 60 mg / kg / dia (sense excedir 3 g / dia) en les següents situacions:

o si vostè és un adult que pesa menys de 50 kg

o si té una malaltia hepàtica o malaltia renal greu,

o si beu alcohol amb freqüència o ha deixat de beure alcohol recentment,

o Si vostè pateix de deshidratació,

o si té, per exemple, la desnutrició crònica, encara en dejú, si ha perdut molt de pes recentment, si té més de 75 o si és major de 65 anys i que tenen malalties de llarga durada si està infectat amb el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si vostè pateix de fibrosi quística (malaltia genètica hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries greus en particular), o si vostè està patint de la malaltia de Gilbert (malaltia hereditària associada un augment de bilirubina en la sang).

Mètode i via d'administració

Aquest medicament s'utilitza per via oral:

· Fondre la pastilla a la boca sense mastegar-la. Si cal, prendre un got d'aigua després de prendre el comprimit.

Oregon

· Dispersar la tauleta en un mig got d'aigua amb agitació i immediatament després de beguda.

Prenent una pastilla o càpsula és contra-indicat en nens de menys de 6 anys, ja que pot empassar i ofegar a través. Utilitza una altra manera.

A més, si el seu fill té febre superior a 38,5 ° C, es pot millorar l'eficàcia del tractament farmacològic per les següents raons:

o Descobreix el seu fill

o fer beure

o No deixeu al seu fill en un lloc calent

La freqüència d'administració

preses sistemàtiques per evitar oscil·lacions del dolor o la febre:

· Les captures han de ser espaiades uniformement, fins i tot durant la nit, preferiblement 6 hores i almenys 4 hores (es refereixen a la secció de "dosificació").

· Si vostè té una malaltia greu del ronyó (insuficiència renal greu), ha d'esperar almenys 8 hores entre cada sortida de comprimits (s) bucodispersable (s).

Durada del tractament

Llevat que el consell mèdic, la durada del tractament és limitada:

· 5 dies en cas de dolor,

· en 3 dies en cas de febre.

Pari l'ús i consulti al seu metge immediatament:

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre dura més de 3 dies

· si el dolor o la febre empitjora,

· o si apareixen nous símptomes.

Si vostè ha pres més DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables del que hauria de:

Consulti amb el seu metge o farmacèutic o emergències mèdiques.

La sobredosi pot causar malaltia del fetge (insuficiència hepàtica), una hemorràgia gastrointestinal, una malaltia del cervell (encefalopatia), coma, o fins i tot la mort, especialment entre les poblacions de més risc, com els nens petits, la gent gran i en certes situacions (malaltia hepàtica, alcoholisme, desnutrició crònica). En les primeres 24 hores, els principals símptomes d'enverinament són nàusees, vòmits, pèrdua de gana, dolor abdominal, pal·lidesa.

La sobredosi pot resultar també: un trastorn del pàncrees (pancreatitis), una amilasa (augment de l'amilasa a la sang), malaltia renal (insuficiència renal aguda), i un problema de la sang en el qual les cèl·lules vermelles de la sang, els glòbuls blancs i les plaquetes estan reduïts en nombre que condueix:

· fatiga, manca d'alè i pal·lidesa;

· infeccions freqüents amb febre i calfreds intensos, mal de coll o úlceres a la boca;

· una tendència a sagnar o presentar hematomes espontanis, hemorràgies nasals.

Si s'oblida de DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables:

No prengui una dosi doble per compensar la dosi oblidada.

Si deixa de prendre DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables:

No és aplicable.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

· En rares ocasions, es pot produir una reacció al·lèrgica:

o botons i / o envermelliment a la pell,

o urticària;

o inflor sobtada de la cara i el coll que pot causar dificultat per respirar (angioedema)

o malestar brutal amb caiguda significativa de la pressió sanguínia (xoc anafilàctic).

Si es produeix una al·lèrgia, ha de deixar de prendre immediatament aquest medicament i consulti al seu metge immediatament. En el futur, mai es necessita prendre medicaments que contenen paracetamol.

· S'han notificat casos molt rars de reaccions cutànies greus.

· Excepcionalment, el fàrmac pot reduir el nombre de certes cèl·lules sanguínies: glòbuls blancs (leucopènia, neutropènia), plaquetes (trombocitopènia) pot manifestar-se per sagnat del nas o les genives. En aquest cas, consultar a un metge.

· Altres efectes secundaris possibles (la freqüència no pot estimar a partir de les dades disponibles): trastorns de la funció hepàtica, disminució significativa en certes cèl·lules blanques de la sang que pot causar infeccions greus (agranulocitosi), la destrucció dels glòbuls vermells (anèmia hemolític en pacients amb deshydrgénase glucosa-6-fosfat), erupció cutània en pegats vermells són arrodonides de picor i ardor, deixant taques de color que poden aparèixer en els mateixos llocs en cas de recuperació de la droga (exantema fix medicamentós ), dolor localitzat al pit que pot irradiar a l'espatlla esquerra i la mordassa d'origen al·lèrgic (síndrome Kounis), dificultat per respirar (broncoespasme).

· En aquest cas, consultar a un metge.

Efectes secundaris d'informes

Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema d'informació nacional: Agència francesa de seguretat sanitària dels produits de santé (ANSM) a la xarxa de centres regionals de farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

5. CONSERVACIÓ DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables?

Mantenir aquest medicament fora de la vista i de l'abast dels nens.

No utilitzeu aquest medicament després de la data de caducitat impresa en l'envàs.

Emmagatzemar a una temperatura per sota de 25 ° C.

No llenci els medicaments a les aigües residuals o les escombraries. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. Contingut del pack I UNA ALTRA INFORMACIÓ

Què DOLIPRANEORODOZ conté 500 mg comprimits bucodispersables

· El principi actiu és:

El paracetamol ................................................. .................................................. ............... 500 mg

Per a un comprimit bucodispersable.

Els altres components són etilcel.lulosa, glicina BN 500, crospovidona, talc, povidona K 30, gust de menta (sorbitol), àcid cítric anhidre, sílice col·loïdal anhidra, clorur de sodi, estearat de magnesi, potassi acesulfam, aspartam.

Què DOLIPRANEORODOZ 500 mg comprimits bucodispersables i contingut de l'envàs

Aquest medicament està disponible en forma de comprimit. Cada caixa conté 2, 4, 6, 8, 10, 12 i 16 comprimits bucodispersables.

Titular de l'autorització de comercialització

Sanofi Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

FRANÇA

Operador de l'autorització en el mercat

Sanofi Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

FRANÇA

fabricant

SANOFI WINTHROP INDUSTRIE

ZI NORD-EST

Edward Street Branly

14100 LISIEUX

FRANÇA

Pharmacotechnie EUROPEA

EUROPHARTEC

RUE HENRI MATISSE

63370 Lempdes

FRANÇA

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

L'última data en què es va revisar el fullet és:

{} Mes anys.

un altre

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

Junta d'educació per a la salut:

QUÈ FER SI FEBRE:

La temperatura normal del cos varia d'una persona a una altra i entre 36,5 ° C i 37,5 ° C. Un augment de la temperatura més enllà de 38 ° C es pot considerar una febre, però no es recomana per tractar la febre amb la medicació per sota de 38,5 ° C.

Aquest medicament és per a adults i nens majors de 27 kg (de 8 anys).

Si els símptomes com febre causes són massa molestos, pot prendre aquest medicament que contingui acetaminofén respectant les dosis indicades.

Per evitar la deshidratació, no oblidi beure amb freqüència.

Si el seu fill té febre superior a 38,5 ° C, es pot millorar l'eficàcia del tractament farmacològic per les següents raons:

· descobrir el seu fill

· feta la beguda,

· no deixi al seu fill en un lloc calent.

Amb aquesta droga, febre ha de caure ràpidament, però:

· si altres signes inusuals apareixen,

· si la febre persisteix més de 3 dies o si empitjora,

· Si els mals de cap es tornen violents, o en cas de vòmits.

CONSULTI AL SEU METGE

Què fer en cas d'DOLOR:

La intensitat de la percepció del dolor i la capacitat de resistir que varia de persona a persona.

· Si no hi ha milloria després de 5 dies de tractament,

· si el dolor és intens, inesperat i es produeix bruscament (incloent dolor sever al pit) i / o per contra es planteja regularment,

· si s'acompanya d'altres signes com un estat de malestar general, febre general, la inflor inusual de la zona dolorosa, disminució de la força en una extremitat,

· si es desperta a la nit,

CONSULTI AL SEU METGE

Comprar productes farmacèutics Sanofi Aventis laboratoris d'atenció i de la naturalesa, la seva bio farmàcia en línia! Tylenol, dolirhume, Aspegic

Tylenol barat a la seva farmàcia autoritzada ARS Online  

El Tylenol fàrmac té el paracetamol substància activa. Es tracta d'un analgèsic antipirètic drogues per alleujar el dolor i baixar la febre. Si la febre i el dolor, es necessitarà una dosi de paracetamol d'aproximadament 60 mg / kg per dia, dividit en 4 o 6 punts de venda, al voltant de 10 mg / kg cada 4 hores, i 15 mg / kg cada 6 hores. a adults i nens que pesen més de 50 kg, la dosi habitual és de 1 o 2 comprimits de 500 mg de Tylenol per presa en un interval d'almenys 4 hores, depenent de la intensitat del dolor


Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta