Doliprane LIQUIZ PARACETAMOL NEN 200mg 12 BORSA

Doliprane LIQUIZ PARACETAMOL NEN 200mg 12 BORSA una imatge més gran

3400927894114

Doliprane Liquiz Pracétamol Nen 200 mg sense sucre 12 sobres és un medicament que conté paracetamol. Liquiz Tylenol 200 mg està indicat per al dolor i / o febre incloent mal de cap, símptomes de la grip, dolor dental, rigidesa

més detalls

El consell del seu farmacèutic

S'utilitza per: paracetamol, mals de cap, símptomes de la grip.

Vaixells disponibles en 1-2 dies laborals

Veure condicions de lliurament-Gratis de 99€*
  • Médicament conseil

3,45 € TTC

Aquest producte és un medicament.

Ha de comprovar el \"Jai llegir el manual d'aquest fàrmac\" per afegir aquest producte a la cistella.

Aquest producte és un medicament. Ha de donar fe d'haver llegit les instruccions abans de comprar aquest producte.

Afegir a la cistella

Afegir a la llista de desitjos

Doliprane LIQUIZ PARACETAMOL NEN 200mg 12 BORSA

 

Per advertències, precaucions d'ocupació i contra-indicacions, consulteu les instruccions d'ús.


Liquiz Tylenol 200 mg està indicat per als símptomes de dolor, febre, mal de cap, grip. Tots els medicaments Tylenol paracetamol basat en la seva farmàcia en línia.


Descripció Liquiz Pracétamol Tylenol infantil 200 mg sense sucre 12 sobres

 

Liquiz Tylenol 200 mg sense sucre nens de 11 a 38 kg, és un medicament que conté paracetamol. Liquiz Tylenol 200 mg està indicat per al dolor i / o febre incloent mal de cap, símptomes de la grip, dolor dental, mal de cos. Durada del tractament sense consell mèdic limita a 5 dies per al dolor i tres dies per a la febre. Reservat per nens de 11 a 38 kg (aproximadament 18 mesos a 13 anys).


Consell de Tylenol utilitzar Liquiz Pracétamol Nen 200 mg sense sucre 12 sobres

 

per via oral. Reservat per nen de 11 a 38 kg. La suspensió es pot beure pur o diluït en una petita quantitat de beguda (per exemple, aigua, llet, suc de fruita).


Composició de Tylenol Liquiz Pracétamol Nen 200 mg sense sucre 12 sobres

 

Paracetamol 200 mg per 1 sac de 12,5 ml. Els excipients en efecte conegut: sorbitol, líquids malitol, azorrubina (E122), hidroxibenzoat d'etil, metil i propil (Nipasept).

 

Presentació Tylenol Liquiz Pracétamol Nen 200 mg sense sucre 12 sobres

 

Caixa de 12 sobres de 8,3 ml.

 

Advertències sobre les drogues


Advertència, el medicament no és un producte com qualsevol altre. Llegir el prospecte abans d'ordenar. No deixeu medicaments a l'abast dels nens. Si els símptomes persisteixen, busqui el consell del seu metge o farmacèutic. Aneu amb compte amb les incompatibilitats en els seus productes actuals.

Informe al seu farmacèutic en línia dels tractaments actuals per identificar possibles incompatibilitats. El formulari de confirmació de l'ordre conté un camp de missatge personalitzat proporcionat per a aquest fi.

Feu clic aquí per trobar el manual d'aquest fàrmac en el lloc web de l'Agència Nacional de Seguretat dels Medicaments i Productes Sanitaris.

Farmacovigilància 1 Reporting o efecte (s) advers (s) determinada (s) l'ús d'un medicament

 

FAMÍLIA VIDAL

DOLIPRANELIQUIZ

Analgèsic i antipirètic

paracetamol

. Presentacions . Composició . Indicacions . Contra-indicacions . Notes . interaccions amb altres medicaments . L'embaràs i la lactància . Forma d'ús i dosis . Consells . Les reaccions adverses . lèxic

PRESENTACIÓ (Resum)

DOLIPRANELIQUIZ 200 mg Sucre: solució oral (gust de maduixa); caixa de 12 bosses.
-

DOLIPRANELIQUIZ 300 mg Sucre: solució oral (gust de maduixa); caixa de 12 bosses.
-

Sanofi-Aventis França laboratori

COMPOSICIÓ (Resum)
p bosseta p bosseta
paracetamol 200 mg 300 mg
sorbitol + +
maltitol + +
parabens + +

INDICACIONS (Resum)
Aquest medicament és un analgèsic i antipirètic que conté paracetamol.
S'utilitza per reduir la febre i en el tractament de condicions doloroses.
CONTRAINDICACIONS (Resum)
Aquest medicament no s'ha d'utilitzar en cas de malaltia greu del fetge.
ATENCIÓ (Resum)
Paracetamol està present sol o en combinació amb altres substàncies en molts medicaments: Assegureu-vos de no prendre múltiples medicaments que contenen simultàniament paracetamol, com una decisió conjunta implica un risc de sobredosi pot ser tòxic per al fetge.
Cal prendre precaucions en cas d'insuficiència renal severa o deshidratació de desnutrició crònica.
Les interaccions farmacològiques (Resum)
En cas de tractament amb un anticoagulant oral i paracetamol a les dosis més altes (4 g al dia) durant almenys 4 dies, l'augment de la vigilància del tractament anticoagulant pot ser necessari.
L'embaràs i la lactància (Resum)
Aquest medicament és per al nen.
ÚS I DOSI (Resum)
Aquest medicament es pot prendre ja sigui durant o entre els àpats. Observar un interval de 4-6 hores entre dues pres. En cas de insuficiència renal , l'interval entre 2 dosi ha de ser d'almenys 8 hores.
La suspensió es pot beure pur o diluït en una petita quantitat de beguda (per exemple, aigua, llet, suc de fruita).

La dosi usual:

  • Nens: 60 mg per kg per dia, o 15 mg per kg cada 6 hores o 10 mg per kg cada 4 hores. Cal seguir el consell del seu metge o farmacèutic. Una indicació:
    Bosseta 200 mg:
    • Nens de 11 a 16 kg (aproximadament 18 mesos a 5 anys): 1 bosseta a 200 mg, repetir si cal després de 6 hores, sense excedir 4 sobres al dia.
    • Els nens de 17 a 20 kg (aproximadament de 4 a 7 anys): 1 bosseta a 200 mg, que es repeteix si cal després de 6 hores, que no excedeixi 6 sobres al dia;
    • Els nens de 21 a 25 kg (aproximadament de 6 a 10 anys): 2 sobres 200 mg, repetir si cal després de 6 hores sense excedir 8 sobres al dia.
    • Els nens de 26 a 38 kg (aproximadament de 8 a 13 anys): 2 sobres 300 mg, repetir si cal després de 4 hores sense excedir 12 bosses al dia.
    Bosseta 300 mg:
    • Nens de 16 a 24 kg (aproximadament de 4 a 9 anys): 1 bosseta a 300 mg, que es repeteix si cal després de 6 hores, que no excedeixi 4 sobres al dia;
    • Els nens de 25 a 30 kg (aproximadament de 8 a 11 anys): 1 bosseta a 300 mg, repetir si cal després de 4 hores, que no excedeixi de 6 sobres per dia.
    • Els nens de 31 a 48 kg (aproximadament de 10 a 15 anys): 2 sobres 300 mg, repetir si cal després de 6 hores sense excedir 8 sobres al dia.
    La dosi diària màxima de paracetamol en nens és de 80 mg per kg, amb un mínim de 4 preses sense excedir 3 g per dia.
TIPS (Resum)
En el tractament de la febre en els nens, quan el paracetamol s'utilitza a una dosi de 60 mg per kg per dia, l'aspirina afegint o el seu ús en alternança amb paracetamol és innecessària perquè l'aspirina no aconseguir una reducció addicional de la febre.
sudoració profusa típicament acompanyen la caiguda de la temperatura en el tractament de febres altes. Això és normal.
Possibles reaccions adverses (Resum)
Excepcionalment: reacció al·lèrgica , erupció cutània, recompte sanguini anormal ..


GLOSSARI (Resum)


analgèsic
Fàrmac que actua contra el dolor. Els analgèsics actuen, ja sigui directament sobre els centres de dolor al cervell o mitjançant el bloqueig de la transmissió del dolor al cervell.
Sinònim: analgèsic.


anticoagulant
Un medicament que prevé la coagulació de la sang i per tant prevé la formació de coàguls en els vasos sanguinis.
Els anticoagulants s'utilitzen per tractar o prevenir la flebitis, embòlia pulmonar, infart d'alguns. També ajuden a prevenir la formació de coàguls al cor durant arítmies cardíaques com ara fibril·lació auricular o si la vàlvula de cor artificial.
Hi ha dos tipus generals de anticoagulants:
  • anticoagulants orals, que bloquegen l'acció de la vitamina K (vitamina K o warfarina), i l'eficiència és controlat per una anàlisi de sang: INR (anteriorment TP);
  • anticoagulants injectables, derivats d'heparina, l'eficàcia pot ser controlat per l'anàlisi de sang de l'activitat anti-Xa, temps Howell (TH) o temps de cefalina caolí (APTT) d'acord amb els productes utilitzats. Una dosi regular de plaquetes és necessària per a la durada de l'ús d'un derivat d'heparina.


antipirètic
Medicaments per disminuir la temperatura del cos durant la febre.


insuficiència renal
La incapacitat dels ronyons per eliminar les deixalles o les drogues. Una insuficiència renal avançada no es tradueix necessàriament en quantitat disminuïda d'orina. Només una anàlisi de sang i el mesurament de la creatinina poden indicar malaltia.


reacció al·lèrgica
Reacció a causa de la hipersensibilitat del cos a una droga. Les reaccions al·lèrgiques poden tenir aspectes molt variats: urticària, angioedema, èczema, erupció botons que recorden el xarampió, etc. El xoc anafilàctic és una reacció al·lèrgica que causa malestar per caiguda sobtada en la pressió arterial.


sobredosi
Prenent quantitat excessiva d'un fàrmac exhibeix un augment de la intensitat dels efectes secundaris, fins i tot a l'aparició de reaccions adverses.
Aquesta sobredosi pot ser resultat d'enverinament accidental o voluntari en gol suïcidi llavors vostè ha de consultar a un centre de control d'enverinament en la seva àrea (llista annexa al llibre). Però més sovint, la sobredosi és el resultat d'un error en la comprensió de l'ordre, o la recerca d'una major eficiència en excedir la dosi recomanada. Finalment, inadvertida automedicar pot conduir a la quantitat excessiva en l'absorció de la mateixa substància en diferents drogues. Alguns medicaments exposen més específicament el risc, ja que es consideren (erròniament) com innocus: vitamines A i D, l'aspirina, etc. Aturar o reduir jacks de drogues per eliminar trastorns sobredosi.

Cliquez ici pour retrouver la notice de ce médicament sur le site de l'Agence Nationale de Sécurité du Médicament et des produits de santé.

Pharmacovigilance : Déclarer un ou des effet(s) indésirable(s) lié(s) à l'utilisation d'un médicament

AVÍS

ANSM - Actualitzat: 2017.07.26

Nom del medicament

DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SENSE SUCRE,

suspensió oral en bosseta endolcit maltitol líquid i sorbitol

paracetamol

emmarcat

Si us plau, llegiu el manual acuradament abans de prendre aquest medicament, perquè conté informació important per a vostè.

Sempre prengui aquest medicament exactament d'acord a la informació proporcionada en el prospecte o com el seu metge o farmacèutic.

· Conservi aquest prospecte. És possible que hagi de tornar a llegir-lo.

· Parli amb el seu farmacèutic per obtenir assessorament i informació.

· Si vostè experimenta efectes secundaris, parli amb el seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. Vegeu la secció 4.

· Ha de consultar al seu metge si vostè no se sent bé o si se sent pitjor després de 3 dies en cas de febre o 5 dies en cas de dolor.

No permeti que aquest medicament fora de l'abast dels nens.

El que està en el prospecte?

1. Què DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol i en quins casos s'utilitza per?

2. Què necessita saber abans de prendre la bossa suspensió DOLIPRANELIQUIZ 200 mg per via oral SUGAR endolcida líquid de maltitol i sorbitol?

3. Com prendre DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa de suspensió oral ensucrat líquid de maltitol i sorbitol?

4. Quins són els possibles efectes secundaris?

5. Conservació DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol?

6. Contingut de l'embalatge i altra informació.

1. QUÈ DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR-FREE, suspensió oral en sobres endolcit maltitol líquid i sorbitol i per a què s'utilitza?

DOLIPRANELIQUIZ 200 mg de sucre és un analgèsic (alleuja el dolor) i antipirètic (redueix febre): codi ATC N02BE01.

L'ingredient actiu d'aquest fàrmac és paracetamol.

S'utilitza per tractar el dolor i / o febre, per exemple, en cas de mal de cap, amb una malaltia similar a la grip, dolor dental, dolor, períodes dolorosos.

Aquesta presentació és per a nens de 11 a 25 kg (aproximadament 18 mesos a 10 anys). Llegiu la secció de "dosificació".

Per a nens amb un pes diferent, hi ha altres presentacions de paracetamol, la dosi és més adequat. No dubti a preguntar al seu metge o farmacèutic.

2. QUÈ PRENDRE ABANS DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR-FREE, suspensió oral en sobres endolcit maltitol líquid i sorbitol?

Mai donar DOLIPRANELIQUIZ 200 mg Sucre:

· Si el nen és al·lèrgic (hipersensible) a la substància activa (paracetamol) o a qualsevol dels altres ingredients en DOLIPRANELIQUIZ 200 mg de sucre. Una llista dels components en la secció 6.

· Si el seu fill té una malaltia hepàtica greu

Aquest medicament conté acetaminofén. Altres fàrmacs contenen.

Assegureu-vos que no es prenen altres medicaments que contenen paracetamol, i si han estat adquirits sense recepta mèdica.

No barregi, a fi de no excedir la dosi diària recomanada.

( Veure "Dosi " i "símptomes i instruccions en cas de sobredosi")

Advertiments i precaucions

Parli amb el seu metge o farmacèutic abans d'utilitzar DOLIPRANELIQUIZ 200 mg de sucre.

Aneu amb compte amb DOLIPRANELIQUIZ 200 mg de sucre:

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre durant més de 3 dies o en cas d'eficàcia insuficient o altres signes ocórrer, no continuar el tractament sense consultar el seu metge.

· Paracetamol pot causar trastorns de la funció hepàtica.

· Vostè ha de buscar el consell del seu metge abans de prendre aquest medicament al seu fill:

o si té una malaltia hepàtica o renal severa,

o si pateix de deshidratació,

o si pateix per exemple, de la desnutrició crònica, si és el dejuni, si ha perdut molt de pes recentment, si s'aconsegueix el virus de la SIDA o l'hepatitis viral crònica, si pateix CF (malaltia genètica i hereditària caracteritzada per infeccions respiratòries especialment greus), o si la malaltia aconseguit Gilbert (malaltia hereditària associada amb un augment de bilirubina en la sang).

o si el nen és al·lèrgic a l'aspirina i / o antiinflamatori no esteroïdal

· Per a la seva informació: No es recomana el consum de begudes alcohòliques durant el tractament.

· Si la retirada alcoholisme crònic recent, s'incrementa el risc de dany hepàtic

· Quan s'administra en els nens, la dosi depèn del seu pes (veure "Com DOLIPRANELIQUIZ 200 mg").

· En l'hepatitis viral aguda, suspengui el seu ús i consulti al seu metge.

Les anàlisis de sang

Informe al seu metge si DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR seu fill i ha de fer una anàlisi de sang, ja que pot distorsionar els resultats d'àcid úric (àcid úric) i el sucre (glucosa) en la sang.

En cas de dubte no dubti en demanar el seu metge o farmacèutic.

Altres medicaments i DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR suspensió oral borsa endolcit maltitol líquid i sorbitol

Informe al seu metge o farmacèutic si el seu fill està utilitzant o ha utilitzat recentment o podria prendre qualsevol altre medicament, incloent medicaments sense recepta.

No prengui altres medicaments que contenen paracetamol. És possible sobredosi.

No associa aquesta medicina a catiorésine sulfosodique (una substància activa utilitzada en casos d'hiperpotassèmia, un excés de potassi en la sang): la combinació pot causar un risc de necrosi del còlon que pot ser fatal.

Si el seu fill és una teràpia anticoagulant oral (warfarina o warfarina), tenint DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR-FREE a dosis màximes de més de quatre dies requereixen proves de laboratori de vigilància incloent INR millorada. En aquest cas, consulti al seu metge.

L'eficàcia de paracetamol pot ser reduït si el seu fill està quelants simultàniament resines - fàrmac que disminueix els nivells de colesterol en la sang (un pal de més de 2 hores entre les 2 dosis).

Si el seu fill rep tractament simultàniament paracetamol amb flucloxacilina (un antibiòtic), pot tenir una acidosi metabòlica (sang massa àcid per causar una freqüència de respiració ràpida).

La toxicitat del paracetamol pot augmentar, si el seu fill és:

· fàrmacs potencialment tòxics per al fetge

· Els fàrmacs que promouen la producció del metabòlit tòxic del paracetamol com un medicaments anticonvulsius (fenobarbital, fenitoïna, carbamazepina, topiramat)

· La rifampicina (antibiòtic)

· Alhora l'alcohol

DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol amb aliments, begudes i alcohol

No es recomana el consum de begudes alcohòliques durant el tractament.

L'embaràs, la lactància i la fertilitat

Si vostè està embarassada o alletant, si pensa que està embarassada o planeja quedar embarassada, consulti al seu metge o farmacèutic abans de prendre aquest medicament.

Embaràs i la lactància

Aquest medicament pot ser utilitzat durant l'embaràs i la lactància. Utilitza la dosi més baixa possible per reduir el dolor i / o febre, per un període tan curt com sigui possible i el menys possible. Poseu-vos en contacte amb el seu metge o llevadora si el dolor i / o febre no disminueix o si necessita prendre aquest medicament amb més freqüència durant l'embaràs.

fertilitat

És possible que el paracetamol pot afectar la fertilitat de les dones, de manera reversible en suspendre el tractament.

esport

No és aplicable.

Conducció i ús de màquines

No és aplicable.

Informació important sobre alguns components DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol

· Aquest medicament conté sucres (sorbitol i maltitol líquid). El seu ús no està recomanat en pacients amb intolerància a la fructosa (malaltia hereditària rara).

· Si el seu metge li ha dit que el seu fill té una intolerància a certs sucres, consulti amb ell abans de prendre aquest medicament.

· Aquest medicament conté un agent colorant azo (E122 azorrubina), hidroxibenzoat d'etil, metil i propil (Nipasept) i pot causar reaccions al·lèrgiques

3. COM DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcits maltitol líquid i sorbitol?

Sempre prengui aquest medicament exactament com el seu metge o farmacèutic. Consulti amb el seu metge o farmacèutic si no està segur.

Aquesta presentació és per a nens de 11 a 25 kg (aproximadament 18 mesos a 10 anys).

Per a nens amb un pes diferent, hi ha altres presentacions de paracetamol, la dosi és més adequat. No dubti a preguntar al seu metge o farmacèutic.

dosificació

La dosificació de paracetamol depèn del pes del nen. Les edats s'esmenten a títol informatiu.

Si vostè no sap el pes del nen ha de sospesar per tal de donar la dosi més adequada.

Paracetamol ve en molts assajos, per adaptar el tractament al pes de cada nen.

La dosi diària recomanada de paracetamol és d'aproximadament 60 mg / kg / dia, dividit en 4 o 6 presa, o al voltant de 15 mg / kg cada 6 hores o 10 mg / kg cada quatre hores.

exemples:

· Per a un nen de 11 a 16 kg (aproximadament 18 mesos a 5 anys): La dosi habitual és de 1 bosseta per dosi, que es repeteix si cal després de 6 hores, sense excedir 4 sobres al dia.

· Per a un nen de 17 a 20 kg (al voltant de 4 a 7 anys): La dosi habitual és de 1 bosseta per dosi, que es repeteix si cal després de 4 hores, que no excedeixi de 6 sobres per dia.

· Per a un nen de 21 a 25 kg (al voltant de 6 a 10 anys): La dosi habitual és de 2 sobres adoptades per renovar si cal després de 6 hores sense excedir 8 sobres al dia.

EN CAS DE DUBTE, contacti amb el seu metge o farmacèutic.

Si sent que l'efecte de 200 mg DOLIPRANELIQUIZ sucre és massa fort o massa feble, consulti al seu metge o farmacèutic.

Mètode i via d'administració

Aquest medicament s'utilitza per via oral.

La suspensió es pot beure pur o diluït en una petita quantitat de beguda (per exemple, aigua, llet, suc de fruita).

A més, si el seu fill té febre superior a 38,5 ° C, es pot millorar l'eficàcia del tractament farmacològic per les següents raons:

· Descobreix el seu fill

· Bebo,

· No deixeu al seu fill en un lloc calent.

EN CAS DE DUBTE, contacti amb el seu metge o farmacèutic.

La freqüència d'administració

preses regulars per evitar oscil·lacions del dolor o la febre:

· Les captures han de ser espaiades uniformement, fins i tot durant la nit, preferiblement 6 hores i almenys 4 hores (es refereixen a la secció de "dosificació").

· Si el seu fill té una malaltia greu del ronyó (insuficiència renal greu), ha d'esperar almenys 8 hores entre cada sortida (s) borsa.

Durada del tractament

Llevat que el consell mèdic, la durada del tractament és limitada:

· 5 dies en cas de dolor,

· en 3 dies en cas de febre.

Pari l'ús i consulti al seu metge immediatament:

· Si el dolor persisteix per més de 5 dies o febre dura més de 3 dies

· si el dolor o la febre empitjora,

· o si apareixen nous símptomes.

Si vostè ha donat al seu fill més DOLIPRANELIQUIZ 200 mg sucre que ha de:

Consulti amb el seu metge o farmacèutic o emergències mèdiques.

La sobredosi pot causar malaltia del fetge (insuficiència hepàtica), una hemorràgia gastrointestinal, una malaltia del cervell (encefalopatia), coma, o fins i tot la mort, especialment entre les poblacions de més risc, com els nens petits, la gent gran i en certes situacions (malaltia hepàtica, alcoholisme, desnutrició crònica). En les primeres 24 hores, els principals símptomes d'enverinament són nàusees, vòmits, pèrdua de gana, dolor abdominal, pal·lidesa.

La sobredosi pot resultar també: un trastorn del pàncrees (pancreatitis), una amilasa (augment de l'amilasa a la sang), malaltia renal (insuficiència renal aguda), i un problema de la sang en el qual les cèl·lules vermelles de la sang, els glòbuls blancs i les plaquetes estan reduïts en nombre que condueix:

· fatiga, manca d'alè i pal·lidesa;

· infeccions freqüents amb febre i calfreds intensos, mal de coll o úlceres a la boca;

· una tendència a sagnar o presentar hematomes espontanis, hemorràgies nasals.

Si ha oblidat prendre o donar-li al seu fill DOLIPRANELIQUIZ 200 mg de sucre:

No li doni una dosi doble per compensar la dosi que es va oblidar de donar.

Si deixa de prendre DOLIPRANELIQUIZ 200 mg borsa de suspensió oral endolcides amb sucre líquid de maltitol i sorbitol:

No és aplicable.

4. Quines són les Possibles efectes adversos?

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

· En rares ocasions, es pot produir una reacció al·lèrgica:

o Botons i / o envermelliment a la pell,

o urticària,

o Inflor sobtada de la cara i el coll que pot causar dificultat per respirar (angioedema)

o malestar brutal amb caiguda significativa de la pressió sanguínia (xoc anafilàctic).

Si es produeix una al·lèrgia, vostè ha de parar immediatament donar-li al seu fill el medicament i consulti al seu metge immediatament. En el futur, vostè no haurà de tornar a donar-li al seu fill els medicaments que contenen paracetamol.

· S'han notificat casos molt rars de reaccions cutànies greus.

· Excepcionalment, el fàrmac pot reduir el nombre de certes cèl·lules sanguínies: glòbuls blancs (leucopènia, neutropènia), plaquetes (trombocitopènia) pot manifestar-se per sagnat del nas o les genives. En aquest cas, consultar a un metge.

· Altres efectes secundaris possibles (la freqüència no pot estimar a partir de les dades disponibles): trastorns de la funció hepàtica, disminució significativa en certes cèl·lules blanques de la sang que poden causar infeccions greus (agranulocitosi), la destrucció dels glòbuls vermells (anèmia hemolític en pacients amb glucosa-6-fosfat deshidrogenasa, erupció placa vermella arrodonit amb pruïja i sensació de cremor, deixant taques de color que poden aparèixer en els mateixos llocs en cas de recuperació de la droga (exantema fix medicamentós) , mal localitzat al pit que pot irradiar a l'espatlla esquerra i la mordassa de al·lèrgic (síndrome de Kounis), dificultat per respirar (broncoespasme). en aquest cas, consultar a un metge.

Efectes secundaris d'informes

Si experimenta efectes adversos, consulti al seu metge o farmacèutic. Això també s'aplica a qualsevol possible efecte advers no esmentat en aquest prospecte. També pot reportar efectes secundaris directament a través del sistema d'informació nacional: Agència francesa de seguretat sanitària dels produits de santé (ANSM) a la xarxa de centres regionals de farmacovigilància - Lloc web: www.ansm.sante.fr

En informar sobre els efectes secundaris, pot ajudar a proporcionar més informació sobre la seguretat del medicament.

Igual que tots els medicaments, aquest medicament pot produir efectes adversos, encara que no totes les posa a tots.

5. CONSERVACIÓ DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol?

Mantenir aquest medicament fora de la vista i de l'abast dels nens.

No utilitzeu aquest medicament després de la data de caducitat indicada a la caixa.

Emmagatzemar a una temperatura que no excedeixi de 30 ° C.

No llenci els medicaments a les aigües residuals o les escombraries. Consulti al seu farmacèutic per desfer-se dels medicaments que ja no feu servir. D'aquesta manera ajudarà a protegir el medi ambient.

6. Contingut del pack I UNA ALTRA INFORMACIÓ

Que conté DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral maltitol líquid endolcit i sorbitol

· El principi actiu és:

El paracetamol ................................................. .................................................. ............... 200 mg

Si una bosseta de 8,3 ml

· Els altres components són:

L'àcid màlic, goma d'xantana, maltitol líquid (LYCASIN), sorbitol en sorbitol 70 per cent no cristalizable, àcid cítric anhidre, hidroxibenzoat, metil i de propil (Nipasept), azorrubina (E122), aroma de maduixa *, aigua purificada.

* Composició del gust de maduixa: substàncies aromatitzants idèntiques a les naturals, aromatitzants naturals, propilenglicol, alcohol benzílic, etil maltol, maltol

Què DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol, i el contingut del recipient

Aspecte de DOLIPRANELIQUIZ 200 mg SUGAR borsa suspensió oral endolcit maltitol líquid i sorbitol, i el contingut del recipient

Aquest medicament es troba en una suspensió oral en 8,3 ml bosseta.

Requadre 12 o 100 sobres.

Titular de l'autorització de comercialització

Sanofi-Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

Operador de l'autorització en el mercat

Sanofi-Aventis FRANÇA

82 Avenue RASPAIL

94250 Gentilly

fabricant

A. Nattermann & CIE GMBH

NATERMANNALLEE 1

50.829 Colònia

ALEMANYA

noms de les drogues en els Estats membres de l'Espai Econòmic Europeu

No és aplicable.

L'última data en què es va revisar el fullet en

{Mes any}.

un altre

La informació detallada d'aquest medicament està disponible a la pàgina web ANSM (França).

Junta d'educació per a la salut:

QUÈ FER SI FEBRE:

La temperatura normal del cos varia d'una persona a una altra i entre 36,5 ° C i 37,5 ° C. Un augment de la temperatura més enllà de 38 ° C es pot considerar una febre, però no es recomana per tractar la febre amb la medicació per sota de 38,5 ° C.

Aquest producte és per a nens de 11 a 25 kg (aproximadament 18 mesos a 10 anys).

Si els símptomes com febre causes són massa molestos, pot donar-li al seu fill el medicament que conté paracetamol, respectant les dosis indicades.

Per evitar la deshidratació, beure freqüentment considerar la possibilitat del seu fill.

Si el seu fill té febre superior a 38,5 ° C, es pot millorar l'eficàcia del tractament farmacològic per les següents raons:

· Descobreix el seu fill

· Bebo,

· No deixeu al seu fill en un lloc calent.

Amb aquesta droga, febre ha de caure ràpidament, però:

· Si altres signes inusuals apareixen

· Si la febre persisteix més de 3 dies o si empitjora,

· Si els mals de cap es tornen violents, o en cas de vòmits.

CONSULTAR seu metge immediatament.

Què fer en cas d'DOLOR:

La intensitat de la percepció del dolor i la capacitat de resistir que varia de persona a persona.

· Si no hi ha milloria després de 5 dies de tractament,

· Si el dolor és intens, inesperat i es produeix bruscament (incloent dolor sever al pit) i / o per contra es planteja regularment,

· Si s'acompanya d'altres signes com un estat de malestar general, febre general, la inflor inusual de la zona dolorosa, disminució de la força en una extremitat,

· Si el seu fill es desperta a la nit

CONSULTAR seu metge immediatament.

Tylenol barat a la seva farmàcia autoritzada ARS Online  

El Tylenol fàrmac té el paracetamol substància activa. Es tracta d'un analgèsic antipirètic drogues per alleujar el dolor i baixar la febre. Si la febre i el dolor, es necessitarà una dosi de paracetamol d'aproximadament 60 mg / kg per dia, dividit en 4 o 6 punts de venda, al voltant de 10 mg / kg cada 4 hores, i 15 mg / kg cada 6 hores. a adults i nens que pesen més de 50 kg, la dosi habitual és de 1 o 2 comprimits de 500 mg de Tylenol per presa en un interval d'almenys 4 hores, depenent de la intensitat del dolor


Fes un cop d'ull ràpid!

per ràpida

Estalviar temps utilitzant el formulari de comanda ràpid. Amb uns pocs clics, vostè pot ordenar fàcilment les referències favorites.

Formulaire de commande rapide

Fes-te Fan!

Convertir-se en un fan

Fes-te fan de la nostra pàgina a Facebook i obtenir 5 % descompte!

Si vostè no està connectat a Facebook, per favor, per favor, ingressa primer i després tornar a carregar aquesta pàgina abans de fer clic al botó M'agrada. Altrament, no rebrà el seu bo.

Avantatges Soin et Nature La nostra garantia de qualitat i seguretat
farmacèutics
experts
dades
xifrada
pagament
segur
parcel·la
seguir
en el seu
escolta